Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
15. 2. 2011 v rubrice Spotřebiče

V ve aktuální probíhá další Mobile World Congress, světový výstava a souvisejících technologií. Společnost Umeox tam představila nový Apollo s operačním systémem . Zajímavější je ale fakt, že jde o solární telefon, který dokáže získávat energie ze slunce.  
mobil Umeox Apollo

Apollo není zdale první telefon s možností dobíjení skrze . Je ale jedním z prvních, které zároveň využívají operační systém .

K dispozici budou dvě verze, jedna pro a , jedna pro . Ideální pro všechny batůžkáře, kempování v divočině, odlehlá místa. Ostatně, už dříve jsme psali o solárním stanu, který vám dokáže dobít mobil.

Specifikace telefonu Umeox Apollo jsou: 3,2″ s rozlišením 320×480, 1 GB interní paměti, microSD karty, rádio, Bluetooth 2.1, 3MPix a 3,5mm jack konektor.

Jakmile mobilní telefon plně vybijete, jeho dobití bude trvat 17 hodin (není však uvedeno při jakém svitu slunce. Na trhu se má mobil objevit ve druhém a třetím čtvrtletí letošního roku.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz