Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
8. 7. 2009 v rubrice Spotřebiče

Běžné čističky vzduchu vám sice vzduch v domě vyčistí, ale spotřebují přitom nemálo energie a přirozeně (se) cítit rozhodně nebudete. Průmyslová návrhářka Sherly Gunawan ze Singapuru proto navrhla speciální čističku vzduchu, která jej čistí za pomoci rostlin. Pokojová rostlina přirozeně absorbuje škodlivé látky skrze své listy a kořeny.  
čističky vzduchu - GreenAirí
Přímo v čističce je zabudovaný malý větráček, který pomáhá vhánět vzduch do těch správných míst. Větší množství vzduchu by tak mělo být pročištěno během kratší doby. Větráček pohánějí , které jsou součástí výrobku. Celé zařízení je vyrobeno z biologicky odbouratelného materiálu.
čističky vzduchu - GreenAirí

čističky vzduchu - GreenAirí

thedesignblog
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Josef K.:

    Čištění vzduchu přes kořeny (nekvetoucích) rostlin – nic nového pod sluncem. Měl jsem je v nabídce před ca 13 lety, prodáno pouze několik málo kusů… Obecně s čističkami vzduchu občané neví, co s tím, velmi obtížně se vysvětluje jejich použití, umístění v bytě apod.

  2. Jan Horčík:

    re: Milhouse – zrovna v tomhle případě to bohužel zatím možné není. Mimochodem, před nedávnem tu bylo něco podobného – digitální květináč

  3. Milhouse:

    Bývají tu často věci, které bych si rád koupil. Ale dá se to vůbec někde?

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz