EarthLED – nejpokročilejší LED osvětlení?

EarthLED - osvětlení EvoLuxAmerická společnost Advanced Lumonics už nějaký čas prodává EarthLED – LED osvětlení, které lze využít i pro klasickou žárovkovou objímku. Rozvoj LED osvětlení a LED obecně jde velmi rychle kupředu, a tak nyní firma představuje novou sérii EvoLux, která dokáže nahradit klasické žárovky prakticky na kterémkoliv mítě v domácnosti. Klasickou 100 W žárovku tak nahradíte 13 W LED žárovkou se srovnatelným světelným výkonem, životností přes 50 000 hodin a minimální spotřebou.

ecogeek
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

3 komentáře: „EarthLED – nejpokročilejší LED osvětlení?

 • 20. 7. 2008 (18.32)
  Permalink

  cena pri vydrzi 50 tisic hodin je super, kdyz si vemu kolik stoji jedna usporna ekvivalentni k 100W, ale taky si vem kolik stali nove uspor.zar. kdyz se uvadeli na trh ze :-)

  Reagovat
 • 17. 4. 2008 (18.33)
  Permalink

  Myslim z kupce si najde, ona dokonce kdyby se delala 4W bludicka tak se kupci najdou. Lidske oko je fantastickej organ takze i kdyz CCD jsou pod ledkama slepe tak ja ledkama osvetluju celej „tmavej prostor“ a to maji 2W.

  Reagovat
 • 17. 4. 2008 (13.30)
  Permalink

  jeste by bylo dobre zminit cenu – 100$ za 100W ekvivalent klasicke zarovky. ted je otazka kdo si to koupi pripadne jestli cena bude nejak vyrazne klesat. kazdopadne by to chtelo udelat kalkulaci nakladu. myslim ze prozatim cena hraje spise pro CFL…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.