Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
17. 4. 2008 v rubrice Spotřebiče

EarthLED - osvětlení EvoLuxAmerická společnost Advanced Lumonics už nějaký čas prodává EarthLED – LED osvětlení, které lze využít i pro klasickou žárovkovou objímku. Rozvoj LED osvětlení a LED obecně jde velmi rychle kupředu, a tak nyní firma představuje novou sérii EvoLux, která dokáže nahradit klasické žárovky prakticky na kterémkoliv mítě v domácnosti. Klasickou 100 W žárovku tak nahradíte 13 W LED žárovkou se srovnatelným světelným výkonem, životností přes 50 000 hodin a minimální spotřebou.

ecogeek
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Anonym:

    cena pri vydrzi 50 tisic hodin je super, kdyz si vemu kolik stoji jedna usporna ekvivalentni k 100W, ale taky si vem kolik stali nove uspor.zar. kdyz se uvadeli na trh ze :-)

  2. Anonym:

    Myslim z kupce si najde, ona dokonce kdyby se delala 4W bludicka tak se kupci najdou. Lidske oko je fantastickej organ takze i kdyz CCD jsou pod ledkama slepe tak ja ledkama osvetluju celej „tmavej prostor“ a to maji 2W.

  3. Anonym:

    jeste by bylo dobre zminit cenu – 100$ za 100W ekvivalent klasicke zarovky. ted je otazka kdo si to koupi pripadne jestli cena bude nejak vyrazne klesat. kazdopadne by to chtelo udelat kalkulaci nakladu. myslim ze prozatim cena hraje spise pro CFL…

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz