Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
29. 4. 2009 v rubrice Solární energie

Ve španělské Seville byla aktuálně spuštěna společnosti Abengoa. Jde o největší svého druhu na světě. Solární věž s výkonem 20MW získává energii ze soustavy zrcadel, celkem jich je 1255. Ta nasměřují sluneční záření na vrcholek věže vysoké 165 metrů a zahřejí tak vodu, která následně pohání turbínu generující elektřinu. Abengoa už provozuje podobnou elektrárnu s výkonem 10 MW a plánuje stavbu další s výkonem 20 MW v rámci komplexu Solucar, který má do roku 2013 produkovat až 300 MW. Této hodnoty chce dosáhnout stavbou dalších koncentračních solárních elektráren. se v minulém roce stalo také druhým největším producentem elektřiny ze slunce, hned po . Zejména se tak stalo díky pobídkám a dotacím vlády, které však mají brzy skončit. Podobný boom dnes zažívá také Česká republika.

Španělsko - koncentrační solární elektrárna

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Dalibor:

    Pro velké výkony je to určitě lepší než fotovoltaika, protože nepotřebujeme drahý křemík a můžeme využít zkušenosti z normálních tepelných elektráren.Pokud se podaří akumulovat teplo na noc(čemuž věřím že se povede), tak si myslím, že to je budoucnost budem tak schopní nahradit uhlí!

  2. Faňour:

    Thumbs up!

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz