Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
1. 12. 2008 v rubrice Solární energie

město Santa Coloma de Gramanet poblíž se může pyšnit hned dvěma zajímavostmi. Jednak tu bydlí 124 000 obyvatel na čtyřech kilometrech čtverečních, což je vpravdě vysoká hustota osídlení. No a protože město chtělo také přispět svou troškou do mlýna v boji proti a závislosti na , ale nemělo dostatek volné plochy kam instalovat nebo , rozhodlo se pro originální řešení. Po místním hřbitově rozložili 462 , které svou elektřinou zásobují 60 domácností. Cena projektu byla 720 000 euro a každý rok ušetří 60 tun . Samozřejmě, že místní samospráva se vyjádřila i k otázkám respektu k zesnulým. „Od spuštění projektu se neobjevil žádný problém, protože lidé, kteří chodí na hřbitov vidí, že s nic nezměnilo. Instalace je kompatibilní s uznáním pro zesnulé a jejich rodiny,“ řekl Antoni Fogue, člen městské rady. pokrývá pouze 5% plochy hřbitova.
Španělsko - solární panely na hřbitově

physorg, foto: AP Photo/Manu Fernandez
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. fanda:

    vsetky tieto solarne panely a veterniky ZP ovela viac zatazuju, ako mu pomahaju. Buducnost je vo vyuziti geotermalnej a jadrovej energie. Geotermalna energia je totiz sama riesenim skladovania elektrickej energie bez dodatocnych nakladov.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz