Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
3. 8. 2009 v rubrice Solární energie

se na silnice teprve pomalu derou, ale pro jejich fungování už začíná pomalu růst. se svým projektem chystá instalaci prvních v ČR v a . se zase chystá už příští rok uvést na trh elektromobil . Aby mohly elektromobily dobře fungovat, potřebují právě kvalitně zpracované zázemí dostupné všem řidičům.
solární les od Mars Neville
Nápad instalovat na parkoviště solární „stromy“ není nový. Provedení designéra Neville Mars je však jedinečné. Obrovské sloupy porostlé „listy“ fotovoltaiky jsou potěchou oka i ekologicky smýšlejícího srdce. Les malých poskytuje zaparkovaným autům nejen tolik potřebnou štávu, ale také stínění, díky čemuž nemusí být puštěna a opět se šetří energií.
solární les od Mars Neville
Celý fotovoltaický les se navíc dokáže, podobně jako jiné rostliny, otáčet za sluncem a rovnat tak, aby se jednotlivé nestínily. Prorostou někdy našimi městy solární lesy?
solární les od Mars Neville

ecofriend
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. Máca:

  Vypadá to opravdu dobře, a fungovat to bude zřejmě také efektivně.Ovšem nákladová cena za takové parkoviště je věc jiná…Nicméně ačkoli fandím ekologické energii, nikde není psáno, kolik emisí a škodlivých látek se vypustí při výrobě takových „ekologických“ panelů… divili by jste se..

 2. zetor.milda:

  Tohle je úžo! Konečně bych měl pocit, že se nalézám v 21.století!!! Ty parkoviště u Hypermarketů, kde stromečky leda hynou nahradit estetickým výtvorem, který je víc než užitečný je přesně to co od civilizace čekám! Dokonalou starost o životní prostředí a přírodu také.

 3. Luko:

  parada, v takomto lese by som to chcel niekedy odparkovat

 4. Anonym:

  Drobný problém s těmi střechami supermarketů, ale i skladových a výrobnéích hal je ten, že prostě panely neunesou… Oni mnohdy neunesou ani sníh. :-( A náklady na zvýšení nosnosti jsou příliš vysoké.

 5. Franta:

  Střecha jednoho běžného supemarketu (28x57m) pokrytá solárnímy panely ročně vyrobí přes 150 MWh elektřiny. V naší republice je 555 supermarketů, 426 diskontních prodejen a 160 hypermarketů = 1141 vhodných střech ty by ročně vyrobily přes 170 GWh elektřiny. To zodpovídá elektřině pro víc než 50.000 domácností.

 6. Anonym:

  Bych solarni panely dal na vsechny haly, a supermarkety. Nebude to moc videt, a alespon se vyuzije prostor.

 7. Gaspacho:

  estetika je taky důležitá. Paneláky jsou taky relativně efektivní, ale kdo na to má čučet.

 8. Dalibor:

  lepší je snad normální střecha pokrytá solárními panely.je to jednodušší na konstrukci než takovéhle složitosti. Ať si designéři hračičkují u sebe doma, ale když něco děláme, tak to musí být EFEKTIVNÍ!! Ale každopádně stíněná parkoviště se solárními panely jsou dobrá věc, když jsme v Terstu nechali přes poledne auto na slunku tak otevřít dveře bylo jako strčit nos do trouby:-)

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz