Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
17. 6. 2008 v rubrice Solární energie

Původem mexický designér Agustin Otegui, v současné době žijící v Londýně, přišel se zajímavým nápadem alternativního zdroje energie. Nano Vent-Skin je organický nano-materiál, který dokáže získávat energii třemi různými způsoby. Je fotovoltaický, také dokáže měnit energii slunce na elektřinu a skrze ji skladovat například v . Za druhé, miniaturní mikro- jsou pak postaveny z „polarizovaných organismů“, které vyvolávají chemickou reakci a následně i generování energie kdykoliv se dostanou do kontaktu s budovou. Za třetí, tyto organismy dokáží skrze turbíny absorbovat oxid uhličitý.

Nano Vent-Skin

Zní to celé jako pořádné sci-fi? Pravda pravdoucí, ale třeba takový by v dobách největší slávy platformy Atari zněl také jako absolutní sci-fi. Jádrem nové technologie Oteguiho jsou pokročilé mikroorganismy, které spolupracují v symbiotickém procesu. Jejich výhodou je, že je možné je nanést na stávajících budov, nikoliv stavět nové. Možná je jejich existence vzdálená desítky let, ale už samotný fakt, že podobný koncept dnes existuje je potěšující. Pořád existuje někdo, kdo dokáže přijít s novými, zajímavými nápady.

Nano Vent-Skin

Nano Vent-Skin

inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz