Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
10. 5. 2012 v rubrice Solární energie

Město Los Angeles, největší aglomerace západního pobřeží USA s 3,8 miliony obyvatel, se může brzy stát obrovskou solární elektrárnou. Tamní společnost komunálních služeb LADWP totiž zavedla výkupní ceny na energii ze střešních solárních elektráren.

East Los Angeles College, přední vzdělávací instituce v Los Angeles, kterou každý rok projde na 188 000 studentů, přesně v Den země, 22. dubna 2008, slavnostně spustila velkou střešní solární elektrárnu skládající se z 5952 solárních panelů. Foto: Glenn Marzano

East Los Angeles College, přední vzdělávací instituce v Los Angeles, kterou každý rok projde na 188 000 studentů, přesně v Den země, 22. dubna 2008, slavnostně spustila velkou střešní solární elektrárnu skládající se z 5952 solárních panelů. Foto: Glenn Marzano

Program výkupních tarifů byl aktuálně schválen, jmenuje se CLEAN LA Solar. Počítá s tím, že během následujících čtyř let vyroste v Los Angeles na 150 MW výkonu na střešních solárních elektrárnách. Ambice je do roku 2020 vyrůst až na 600 MW.

Los Angeles má k dispozici na 48,652 km2 volných střešních ploch. Ty by podle odhadů mohly vyrábět dokonce až 5,5 GW elektřiny. Už současný plán na 600 MW do roku 2020 však má potenciál vytvořit až 18 000 nových pracovních míst a $2 mld. investic.

Město Los Angeles si vytyčilo ambiciózní cíl, že do roku 2020 bude vyrábět 33 % energie z obnovitelných zdrojů energie. Nový tarif a s ním spojený očekávaný boom střešních solárních elektráren je jednou z cest, které k tomu mají napomoci.

Los Angeles se nachází v Kalifornii, nejslunnějším státě USA. Průměrná teplota během roku se zde pohybuje kolem 20 °C a roční sluneční svit kolem 3254 hodin. Pro instalaci střešních solárních elektráren je tedy ideální. Navíc jde o město rostoucí především do šířky a nikoliv do výšky.

Metropolitní oblast Los Angeles obývá více než 12 milionů lidí. Los Angeles je po New Yorku a Tokiu ekonomicky nejvýkonnější metropolí světa.

PRnewswire
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. u:

    Ta fotka … samozrejme parada. Tam patri panely. Ne na pole, ale napriklad jako zastreseni parkoviste, zastreseni autobusoveho nadrazi a podobnych placu. Presne tak by to melo vypadat.

  2. hariprasad:

    To vypadá jako dobře promyšlený a realizovatelný projekt. Přeji hodně úspěchů a doufám, že další města budou následovat.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz