Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
7. 7. 2008 v rubrice Solární energie

solární ohřívače vodyOstrovní stát Havaj se stal prvním v rámci federace Spojených Států, který zákonem povinně zavádí solární ohřívače vody u všech nových budov počínaje rokem 2010. Výjimkou budou pouze stavby a rodinné domy v silně zalesněných oblastech. Konvenční ohřívače vody (bojlery) jsou jedním z největších žroutů elektřiny v domácnostech (v tamním případě až 40%). V případě státu Hawaii je navíc velkou nevýhodou nutnost dovážet 90% , takže snížení zátěže elektrické sítě bude velkou výhodou. Proti novému zákonu byly samozřejmě stavební firmy, které upozorňovaly na zvýšení ceny nových domů. Jak takové solární ohřívače fungují se můžete podívat na této vládní stránce. Případně si vyrobit vlastní za cenu pár korun. Mimochodem, například v Izraeli má údajně solární ohřívače vody instalováno přes 90% domácností. , stejně jako například , Itálie a další země, má pro využívání , ať už pro ohřívání vody, výrobu energie nebo další účely, vynikající podmínky. Právě Izrael má být také jednou z prvních zemích, kde se výrazně rozšíří .

enn
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Peter ml. Durdy:

    Mám na to lepší recept od firmy ACV Belgicko-pozrite si ohrievač ACV model Slme-ten môže ohrievať-slnko,kotol,krb,tepelné čerpadlo,klimatizácia,el.energia.Je z nerezovej ocele.Pozri rez ohrievačom a aj iné výhody a hlavne patent len ACV.A smiešne náklady na veľké množstvo teplej vody.Ale Vás to aj tak nezaujíma.A toto praktizujem už dlho.A náklady sa velmi rýchlo vracajú.Pozri www.instalo-acv.sk patent ACV Prestige a hovorme o ekologii.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz