Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
2. 5. 2008 v rubrice Solární energie

Výrobce tenkovrstvých solárních článků, společnost OptiSolar, představila plány na výstavbu dosud největšího fotovoltaického pole na světě. Solární farma má být vybudována v San Luis Obispo County ve státě Kalifornie, celkově má obrovská sada fotovoltaických solárních panelů produkovat kolem 500 MW solární energie. Což zhruba odpovídá jedné uhelné elektrárně a možnosti napájet 190 000 domácností. Dosud největší fotovoltaická elektrárna je s výkonem 14 MW umístěna poblíž letecké základny Nellis Air Force Base v Nevadě. Solární elektrárna společnosti OptiSolar má mít téměř 40 vyšší výkon, a to zejména díky využití levnějších solárních panelů, které využívají méně křemíku. Na druhou stranu jsou tyto mnohem méně účinné, než klasické fotovoltaické články. Solární farma samozřejmě využije dotací státu, se stavbou chce firma začít už v roce 2010 s plánovaným dokončením v roce 2013.

Solární panel u základny Nellis

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. info@martinjand.com:

    Už i u nás vznikají (samozřejmě nesrovnatelně menší) projekty fotovoltaických elektráren. Pěkný článek. Ocenil bych i informace o projektech v ČR.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz