Renault pokryje své továrny solárními panely

Francouzská společnost se rozhodla následovat příkladů jiných výrobců automobilů , jako je , nebo , a instalovat na střechy svých továren . Jde o rozsáhlý projekt, díky kterému bude položeno až 450 000 m2 .  
“Renault
Obrázek: Renault

Konečným výsledkem projektu, na kterém automobilka spolupracuje se španělskou firmou Gestam Solar, by měl být 60MW zdroj čisté energie. Každý rok tak automobilka pomůže snížit emise o 30 000 tun.

Instalace začne tento měsíc ve střediscích Douai, Maubeuge, Flins, Batilly, Sandouville a Cléon. Poslední solární panel by měl být položen v únoru .

 Renault - solární střechy
Obrázek: Renault

Po dokončení bude plocha všech instalovaných panelů odpovídat ploše 63 hřišť. Vyrobená energie postačí pro zásobování města s 15 000 obyvateli. V tomhle případě bude ale elektrická energie použita pro jiné účely.

Tzv. projekt „solární střechy“ je součásti plánu společnosti Renault snížit uhlíkovou stopu o 10 % do roku 2013 a o 20 % do roku 2016. Automobilka nejen, že plánuje masové zavádění , ale zaměří se také na snížení spotřeby ve svých závodech.

Bude zajímavé sledovat jak zareagují jiné . Ekologická a zelená image je zrovna to co v kurzu a to na co zákaznicí slyší. Možná se tak dočkáme toho, že solární nebo i budou nedílnou součástí každé větší továrny.

Kromě toho, podobné zprávy jsou příznivé i pro obyčejné smrtelníky. Jen mnohamiliardové investice do solárního průmyslu zapříčiní, že jednou se dočkáme opravdu levných a účinných solárních elektráren.

Sdílet: