LG představuje nové solární panely NeON 2

Společnost LG představila na veletrhu sluneční energetiky Intersolar Europe nové solární řešení NeON™ 2 s technologií Cello Technology™. Očekávat lze výborný výkon, spolehlivost a řadu významných vylepšení oproti předchozímu modelu.

Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než padesátiletou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích.
Firma LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než padesátiletou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích.

„Solární energie je vnímána především jako energie budoucnosti a v LG klademe velký důraz na inovace a udržitelný rozvoj,“ komentuje Marek Sojak, marketingový manažer LG a dodává: „NeON™ 2 představuje další krok vpřed, přináší komplexní řešení obnovitelného zdroje energie a Intersolar Europe byl tím nejlepším místem, kde jsme ho mohli předvést.“

Díky nově vyvinuté Cello TechnologyTM jsou sluneční paprsky lépe absorbovány a využívány, čímž je znatelně snížena celková ztráta energie. S vylepšeným teplotním koeficientem je během slunečných dní vygenerováno více energie a dokonce, i pokud je pod mrakem, výkon NeON™ 2 se výrazně nesnižuje ve srovnání s konvenčními moduly typu „P“.

Ty často trpí degradací způsobenou světlem tzv. Light Induced Degradation (LID). Solární panel NeON™ 2 má na rozdíl od nich odolnější membránu typu „N“. Na panel s novou vyztuženou konstrukcí, který je v současné době nejlepší na trhu, nabízí společnost LG dvanáctiletou záruku.

NeON™ 2 nabízí perfektní východisko pro domácnosti, které hledají efektivní řešení na omezeném prostoru – dvacet modulů se šedesáti články a kapacitou 320 W má výkon 6,4 kWp. Pro srovnání 20 modulů s kapacitou 285W typu „P“ mono se stejným počtem článků má výkon jen 5,7 kWp. Solární panel od LG lze snadno nainstalovat na střechu nezávisle na okolí.

Veletrh Instersolar Europe se konal 10. – 12. června 2015 v Mnichově a představili se tam všichni hlavní výrobci v oblasti solární energetiky.

tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *