Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
12. 2. 2013 v rubrice solární elektrárny

Celkový instalovaný výkon fotovoltaických solárních elektráren na světě dosáhl podle zprávy Evropské fotovoltaické průmyslové asociace (EPIA) hodnoty 100 GW. Z toho přes 30 GW bylo připojeno do sítě jen v roce 2012.

Solární-fotovoltaická/sluneční elektrárna - může nabývat nejrůznějších tvarů, foto: EPIA

Solární-fotovoltaická/sluneční elektrárna – může nabývat nejrůznějších tvarů, foto: EPIA

Co se týká hodnoty 30 GW za rok 2012, zatím jde pouze o předběžné hodnoty a mohou se ještě o 1-2 GW zvýšit jakmile budou k dispozici finální čísla. I tak jde ale o velmi impresivní hodnotu.

Z těchto 30 GW si plných 17 GW uzurpovala Evropa (v roce 2011 to ale bylo 23 GW). Německo pochopitelně vede se 7,6 GW, následuje Itálie s 3,3 GW a Francie s 1,2 GW.

Tři největší trhy mimo Evropu byly Čína (min. 3,5 GW, spíše až 4,5 GW), Spojené státy americké (3,2 GW) a Japonsko (2,5 GW). si ve světové energetice získávají čím dál tím důležitější postavení.

tisková zpráva
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Richelieu:

    Na zacatku roku 2015 to bude 200GW.

    • hariprasad:

      No ano, je to relativně levné, snadno instalovatelné prakticky kdekoli, ekologická rizika provozu jsou téměř nulová, údržbu zvládne po proškolení technicky zdatnější středoškolák. Výrobní potenciál je vysoký. To se pak dělají prognózy. Ale nevykřikujte to moc hlasitě v ČEZku.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz