Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
22. 6. 2010 v rubrice Pasivní domy

„Solární dům by měl být vyroben ze slunečního materiálu, jako je třeba dřevo.“ Tak tuhle mantru si vzali k srdci stavitelé ze Španělska a představili na Solárním desetiboji v domácím Madridu opravdový skvost. Dům už podle nich není déle strojem, ale organismem. pokračování…domy - solární - FabLab House

Prefabrikovaná dřevostavba nazvaná FabLab House stojí na třech nohách. Díky tomu může být naspodu umístěna ventilace a podchod zároveň slouží jako stíněné posezení. V zimě i v létě si pak dokáže dům udržovat příjemné vnitřní prostředí.

Dům je pokryt tenkovrstvými solárními články, které pro něj vyrábějí energii. Zároveň dům sbírá dešťovou vodu a monitoruje svou vnitřní teplotu pomocí mnoha senzorů. Dům může být různě nakonfigurován podle potřeb zákazníků. Ten vystavovaný má obytnou plochu 75 m2.

Během prvního dne evropského Solárního desetiboje navštívilo FabLab House více než 5000 lidí. Díky svému netradičnímu tvaru vzbuzuje zasloužený zájem.

zdroj: inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Anonym:

    Trochu víc informací:
    FabLab

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz