Ekologická výstavba v Horních Počernicích zahájena

Developer z oblasti výstavby ekologických domů Konhefr zahájil stavbu nového bytového projektu Krásné Počernice. Projekt přímo navazuje na úspěšný bytový soubor Horní Počernice – V Lukách, který získal titul Stavba roku 2008 za vytvoření obytné skupiny s rozmanitými typy bytových staveb se zřetelem k netradičním řešením obytných prostorů a využití alternativního zdroje tepelné energie. Stavba projektu Krásné Počernice byla zahájena k 1. červnu 2011 a dokončena bude na podzim roku 2012.  
bydlení Krásné Počernice nízkoenergetické bydlení
obrázek: Konhefr

Bytový projekt Krásné Počernice zapadá svým architektonickým zpracováním do krajinného rázu své lokality a vyjímá se pojetím exteriérů i interiérů budov a svou provozní, nízkoenergetickou inteligencí. Kromě několika bytů přímo v zemi nabídne komplex také byty v dispozicích 1+KK až 4+KK o velikosti od 33 do 125 m2. Projekt klade důraz na vysoký komfort bydlení a nízkoenergetické zpracování budov.

„V souladu s naším firemním přesvědčením stavíme domy, které ctí estetiku krajiny, mají nízké provozní náklady budov a jsou minimálně náročné na údržbu. U každého našeho projektu je klíčová nejen nízkoenergetická povaha staveb, ale také ověřená kombinace moderních ekologických technologií, zaručující vysoký komfort a úsporu energií.“ Konstatuje ředitel a zakladatel společnosti Konhefr, Jan Konhefr.

Naplnit ideál ekologického a zároveň ekonomického bydlení napomáhá kombinace moderních technologií a postupů, jakými jsou , podlahové topení, využití přirozeného krajinného reliéfu, rekuperace vzduchu, ekvitermní regulace, inteligentní systém Room Manager a další.

Takováto kombinace technologií zajišťuje optimální cirkulaci vzduchu, tepla a energií, čímž šetří čas i výdaje za domácnost a zajišťuje v domě stále klima v každém ročním období. Nový bytový komplex nebude dalším ze sporných satelitů v okolí Prahy, které se stávají tzv. „horizontálními sídlišti“ a mnohdy ignorují krajinný a kulturní kontext lokality.

Zájemci o alternativní, ekologické a přitom dostupné bydlení se mohou dále připravit na dokončení obdobného projektu jménem Nový Sedlec u Líbeznic, který vstoupil koncem června 2011 do své druhé etapy výstavby.

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *