Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
7. 11. 2011 v rubrice Nízkoenergetické bydlení

Pokud jste o pasivních domech zatím jen četli, ale dosud v žádném nebyli, určitě nepropásněte letošní Dny pasivních domů. Během příštího víkendu 11.-13. listopadu bude zájemcům zpřístupněno několik desítek úsporných domů po celé České republice. Osmý ročník netradiční akce pořádá Centrum pasivního domu.

Pasivní dům využívající solární kolektory a fotovoltaickou elektrárnu, foto: Centrum pasivního domu

Pasivní dům využívající solární kolektory a fotovoltaickou elektrárnu, foto: Centrum pasivního domu

Stavba domu je vysoce nákladnou investicí, bezpochyby se proto vyplatí získat předem co možná nejvíce informací. Dvojnásob to platí i pro stále populárnější nízkoenergetické a pasivní bydlení.

Stejně jako v minulých letech se proto i letos připojilo brněnské Centrum pasivního domu k mezinárodnímu Dni pasivních domů. O víkendu 11.-13. listopadu tak své energeticky úsporné domy otevřou více než čtyři desítky jejich majitelů.

Kromě jiného pak bude možné navštívit i známý soubor pasivních domů v Koberovech, hostětínské Centrum Veronica nebo například první pasivní administrativní budovu v České republice – ostravskou Intozu.

V rodinných domech se pak budete moci na vlastní oči přesvědčit, že i v úsporných domech lze otevírat okna, mít v nich krb nebo že systém řízeného větrání zvládne ovládat i dítě. Zkušení majitelé vám zároveň poradí, na co si dát při stavbě pasivního domu pozor a kterých chyb se vyvarovat.

Program v jednotlivých dnech doplní i odborné přednášky a workshopy. „V sobotu 12. listopadu tak například proběhne seminář Domy žen za účasti českých stavitelek i investorek v hostětínském Centru Veronica, v neděli potom přednášky v západočeských Dobřanech, Předenicích a Horažďovicích,“ říká Kateřina Tydlačková z pořádajícího Centra pasivního domu.

Novinkou pro letošní ročník jsou dvě organizované exkurze z Prahy a Brna, které návštěvníkům umožní bezproblémovou prohlídku více domů včetně odborného komentáře.

Všichni účastníci budou navíc zařazeni do slosování o dva víkendové pobyty v pasivním domě. Kompletní program a seznam domů, které se letos do Dnů pasivních domů zapojí, naleznete na internetové adrese www.pasivnidomy.cz.

tisková zpráva
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Centrum pasivního domu:

    Dobrý den, v Praze bude otevřen pasivní byt v Dolních Měcholupech. Kontaktní mail i telefon najdete na http://www.pasivnidomy.cz/domy/pasivni-byt-jrd-dolni-mecholupy-praha.html. Přejeme úspěšnou návštěvu!

  2. Zajemce:

    Mohu se zeptat na adresu domu v Praze? Kde se lze prihlasit v pripade zajmu? dekuji

  3. Dobyvatel:

    Ostrava není v Čechách, ale v Česku.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz