V pouštích Nevady spuštěna hybridní geotermálně-solární elektrárna
Geotermální elektrárny jsou téma o kterém zatím neslýcháme zdaleka tak často jako o větrných nebo solárních. Přesto, jejich čas bezesporu přichází. Jsou totiž jedním z nejspolehlivějších obnovitelných zdrojů. V USA má tento zdroj obrovskou budoucnost, jak dokazuje i aktuální případ projekt Stillwater, který byl aktuálně doplněn na výkon 59 MW solární elektrárnou. Jde o první kombinaci geotermální a solární elektrárny na světě.
Projekt Stillwater je jedním ze 14 vytipovaných projektů získávání geotermální energie v oblasti států Nevada a Utah, které podpořilo americké ministerstvo energetiky v průběhu uplynulých let. Zatím pouze sedm z nich vyrábí elektřinu a Stillwater, spuštěný v roce 2009, jasně ukazuje cestu, kterou v budoucnu jít.
V USA rozestavěno 8 GW geotermálních elektráren
Amerika investuje do geotermální energie
Oxid uhličitý může být užitečný v geotermálních elektrárnách
Původní 33MW solární elektrárna byla doplněna o 26MW solární elektrárnu. Ta se skládá z 89 000 solárních panelů na 240 akrech pozemku hned vedle geotermální elektrárny. Výhodou takového řešení je, že se oba výkony vhodně doplňují a geotermální zdroj funguje jako pomyslná „záloha“ pro sluneční elektrárnu.
Kombinovaná kapacita obou elektráren stačí pro zásobování elektrickou energií 50 000 amerických domácností. Projekt komentoval i ministr energetiky Steven Chu, který jej považuje za velký úspěch a správnou cestu k budoucnosti, kde obnovitelné zdroje energie hrají primární roli.