Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
15. 11. 2010 v rubrice energie

, hlavní město . Architektonická kancelář Adrian Smith + Gordon Gill připravila pro Federaci korejského průmyslu návrh nového sídla. Jde o 244 metrů vysokou , která je výjimečná svou . povrch bude generovat více energie, než spotřebuje.  
mrakodrapy - Jižní Korea - Soul Federace průmyslu

Samotná věž je obalena další, speciálně konstruovanou vrstvou fasády připomínající akordeon. Na ní jsou umístěny v tom správném úhlu aby vyráběly pokud možno co nejvíce energie. Druhá vrtva fasády nejen , ale navíc také snižuje náklady na a .

Díky štědrým výkupním cenám elektřiny vyráběné v bude celá věž získávat 7x více prostředků než kolik za elektřinu zaplatí. Vedle věže je navíc umístěna ještě jedna budova – konferenční centrum oválného tvaru, které má fungovat jako protiváha ostrým hranám věžáku.

inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Tom:

    Asi tak, sice se tu občas objeví zajímavé články, ale to zelené nadšení je jako mor. Lhát, lhát, lhát a nic jiného. Tímto lhaním novým technologiím spíše škodíte, viz kauza fotovoltaika v ČR, díky níž většina lidí fotovoltaiku považuje jen za způsob zlodějiny pro mocné a jejich kamarády a na mnoho let bude mít negativní punc. Proč máte potřebu pořád lhát? To dělají jen zloději a podvodníci.

  2. miro novak:

    V nadpise je, že vyrobí více, v texte je, že bude jí zaplaceno více, než zaplatí.

    Prosím, aby autor článku nerobil z čitatelov hlupákov. Celý „bomba kšeft“ zaplatí daňový poplatník. Chválabohu v tomto prípade nie ja.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz