Panasonic sází na palivové články pro domácnosti

V Langenu v společnost otevřela nové vývojové centrum zaměřené na palivové články. To se zaměří na a velkých pro využití v domácnosti.  
palivové články pro domácnost Panasonic
obrázek: Panasonic

Při nových pro evropské domácnosti bude úzce spolupracovat s předními evropskými energetickými společnostmi. „Máme globální cíl, a to stát se jedničkou v oblasti šetrných inovací spotřební elektroniky do roku 2018. Součástí tohoto cíle je nabídnout na evropském trhu produkty, které umožní zákazníkům žít šetrnějším životem,“ píše Panasonic v tiskové zprávě.

Panasonic je starou japonskou průmyslovou společností. Zaměřuje se na . Patří pod ní značky Sanyo, Technics a samozřejmě Panasonic. V oblasti a vývoje palivových článků působí už od roku 1999.

V začala nabízet palivové články pro domácnosti v roce 2009. Produkt nese název ENE FARM. Výrobky mají úspěch, a tak chce Panasonic rozšířit svou působnost také do dalších částí světa. Evropské výzkumné centrum je k tomu klíčem.

Palivové články Panasonic pro domácnosti zpracovávají , který dělí na a uhlík. se pak využívá k , zatímco teplo vznikající při celé reakci lze využít k a . Palivové články se tak stávají .

tisková zpráva
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.