Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
6. 3. 2012 v rubrice energie

V Británii, v malém městečku Oldbury, byla odstavena nejstarší britská civilní jaderná elektrárna. Po dobu 44 let dodávaly dva reaktory americké společnosti Magnox o celkovém výkonu 424 MW elektřinu do sítě. Už teď ale existují plány, podle kterých na stejném místě vyroste do roku 2025 nová jaderná elektrárna.

Jaderná elektrárna Oldbury, foto: David Bowd-Exworth, license Creative Commons

Jaderná elektrárna Oldbury, foto: David Bowd-Exworth, license Creative Commons

Británie, narozdíl od Japonska, Německa nebo Švýcarska, nepodlehla jaderné panice po zemětřesení a následné vlně Tsunami v Japonsku, která vyvolala katastrofu v atomové elektrárně Fukušima.

Naopak, v rámci snižování emisí a čím dál tím většího důrazu na se Británie chystá jadernou energetiku podporovat. O tom svědčí i fakt, že jen pár stovek od místa uzavřené elektrárny má do roku 2025 vyrůst nová.

Plánuje ji společnost Horizon Nuclear Power, společný podnik E.ON a RWE. Měla by mít výkon až 3300 MW. Zatím se vše nachází v plánovací fázi, ale místní už začínají protestovat, protože chladící věže elektrárny by jim výrazně kazily krásný výhled.

Uzavírání zastaralých elektráren probíhá také v USA. Tam bylo od roku 2010 uzavřeno už 106 uhelných elektráren. Čeká to také Českou republiku, první na řadě jsou nejspíš Chvaletice.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. asics singspore store:

    asics running shoes
    asics singspore store http://asicssg.underthesunstudios.net/

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz