Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
27. 7. 2011 v rubrice energie

, a a tepla. To jsou tři pilíře na kterých chce japonský průmyslový gigant nově stavět svůj byznys. V se tímto směrem začíná po nedávném orientovat čím dál tím více společností. Centralizované zdroje už totiž nemají na malých ostrovech na růžích ustláno.  
kogenerace Honda Japonsko
obrázek: Response.jp

Kogenerace v podání společnosti má podobu především s pomocí a . Vedle toho lze samozřejmě z obou těchto zdrojů získávat také teplo.

kogenerace mají podle zástupců společnosti Honda postupně zapadnout do celkového portfolia společnosti. To se má v budoucích letech vyvinout směrem k , a . Právě tato auta s alternativním pohonem bude možné doma s pomocí kogeneračních jednotek snadno dobíjet relativně čistou energií.

V oblasti kogenerace ale nepůsobí pouze Honda. Například také evropská automobilka už vyrábí malé kogenerační jednotky pro domácnosti. Velkou budoucnost v této oblasti vidí i český energetický gigant ČEZ, který v tomto oboru spolupracuje s firmou .

Přečtěte si také jsou přínosy kogenerace.

IntegrityReports
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz