Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
18. 7. 2012 v rubrice energie

Americké ministerstvo obrany je největším jednotlivým spotřebitelem energie v USA. si také podle všeho už dlouhodobě uvědomuje, že ropný zlom je blízko, a že budoucnost rozhodně nepatří fosilním palivům. Se společností SolarCity podnikatele Elona Muska proto nyní masivně investuje do solární energie, resp. solárních panelů pro domy vojáků.

Spojená základna americké armády Pearl Harbor-Hickam na Havaji už je solárními panely postupně vybavována, foto: SolarCity

Spojená základna americké armády Pearl Harbor-Hickam na Havaji už je solárními panely postupně vybavována, foto: SolarCity

Projekt Solar Strong se který přišla společnost SolarCity v součinnosti s americkou armádou si klade za cíl instalovat solární panely na privatizované armádní bydlení po celých Spojených státech amerických.

Ačkoliv to zpočátku se projektem vypadalo všelijak, dnes už jsou první solární panely instalovány a připravují se další.

SolarCity je společnost známého podnikatele . Zabývá se instalací solárních elektráren na domy. Kromě toho Musk šéfuje také společnostem (vyrábí elektromobily) a SpaceX (vypouští do vesmíru soukromé rakety).

V prvních vlnách instaluje SolarCity solární panely na bydlení pro vojáky na základnách v a Colorado Springs. V současné době se připravuje instalace celkem 18 000 panelů na 850 domů na třech základnách. Ročně panely vyrobí 6,4 milionu kWh elektřiny.

Během pěti let chce SolarCity vybudovat solární elektrárny na celkem 120 000 armádních domech pro vojáky na základnách skrze celé . Má jít o projekt za $1 mld. dolarů jehož výsledkem bude celkem 371 MW solární výrobní kapacity.

V současné době už se solárními panely či kompletními solárními elektrárnami může pochlubit základna Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Havaji a základna amerického letectva Davis-Monthan v Tucsonu. A další budou přibývat.

Do roku 2025 chce totiž americké ministerstvo obrany získávat více než 25 % energie z obnovitelných zdrojů.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Shal:

    Jen ať je dominantní USA. Jinak tu může dominovat Rozpínavé Rusko či Čína. Evropa je neschopný spolek byrokratů spějící k zániku a krčící se za keřem při prvním náznaku problémů.

  2. grey:

    Váš zájem o americkou armádu je podnětný. Doufejme, že stejně ekologicky bude probíhat „humanitární bombardování “ v rámci ekologického šíření demokracie, svobody lidských i zvířecích práv, prostřednictvím ekologických Dronů a ekologických chytrých bomb a raket, všechno ve farmářské kvalitě.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz