Zelená úsporám se už letos neotevře

, dotační program určený pro , výměnu a další opatření, už letos pravdpodobně neotevře. Informaci přináší deník  

Dotace Zelená úsporám - logo


Zelená úsporám, populární státní program dotací na , , instalaci a další opatření, letos podle informací deníku už své „šanony“ skutečně neotevře.

Přitom ještě před pár týdny se spekulovalo, že by mohl být po nuceném přerušení činnosti (oficiálně kvůli „zahlcení žádostmi“, neoficiálně pak díky korupční kauze bývalého šéfa Ministerstva životního prostředí Pavla Drobila.

Po pomalém rozjezdu se dotační program Zelená úsporám stal v celé obrovsky populární. V prosinci 2010 se však ukázalo, že chybí až pět miliard korun na zaplacení všech žádostí, které byly v programu podány.

nyní připouští, že částka může být mnohem vyšší. Může údajně dosáhnout sedmi až devíti miliard korun českých. Vzhledem k tomu, že schvalování žádostí o dotace probíhá ve velkých balících, podařilo se ještě v září a listopadu 2010 schválit 20 000 žádostí za celkem 5,7 mld. korun.

Následně se mluvilo o tom, že budoucí příjemci dotací by mohli obdržet o několik procent sníženou dotaci. Tehdy se ještě zdálo, že program bude znovu otevřen začátkem letošního roku. Teď je osud celého programu velmi nejistý.

Ministerstvo životního prostředí má na účtu České národní banky přibližně devatenáct miliard korun určených na pokrytí žádostí. Jenže to právě zcela jistě nebude stačit. V polovině února zasedne rada Státního fondu životního prostředí, které fond předloží konečná čísla. Ministerstvo životního prostředí je pak chce zveřejnit v průběhu března.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

2 komentáře: „Zelená úsporám se už letos neotevře

  • 7. 2. 2011 (21.33)
    Trvalý odkaz

    Tak to jsem v prdeli:(. Nasyslil jsem peníze a bohužel:(. No nic. Jsou horší věci. Hlavně zdraví:).

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *