Tepelný komfort díky podlahovému vytápění

Přemýšlíte o vytápění pro váš domov? Možností je dostatek a pro každého může být výhodné něco jiného. Při vašem rozhodování určitě zvažte podlahové vytápění. Jak funguje a jaké výhody vám přinese?

Podlahové vytápění zvyšuje tepelný komfort domácnosti. foto: BAUMAX
Podlahové vytápění zvyšuje tepelný komfort domácnosti. foto: BAUMAX

O podlahovém vytápění

Dříve bylo podlahové vytápění vybírané především do luxusních prostor, ale díky moderním technologiím se tato možnost stala přístupná pro mnohem širší skupinu zákazníků.

Soustavy podlahového vytápění se dělí podle předávání tepla, a to na sálavé a konvenční. Sálavá se dále rozdělují na teplovodní a elektrické. Lidé častěji volí sálavé vytápění realizované trubkami, jež jsou zabudované v podlaze. V nich obíhá teplá voda nebo jsou v nich elektrické kabely.

Instalace podlahového vytápění nemusí být složitá. foto: BAUMAX
Instalace podlahového vytápění nemusí být složitá. foto: BAUMAX

Chcete-li podlahové vytápění, obraťte se na profesionály, kteří odvedou skutečně pečlivou práci. Je nutné zajistit především dobrou tepelnou izolaci podlahy. Často využívanou možností je kombinace podlahového vytápění s konvenčním.

Rádi byste měli v obývacím pokoji podlahové vytápění, ale v kuchyni chcete mít radiátory? Nic vám nebrání. Důležité je však předem vše dobře promyslet a naplánovat.

Výhody podlahového vytápění

Podlahové vytápění vám přinese mnoho výhod. Tou hlavní je především úspora energie. Díky tomu, že jde teplo od podlahy a je sálavé, není třeba nastavovat tak vysokou teplotu, jakou byste volili při použití radiátoru. Prohřátí místnosti je rovnoměrné a umožní vám tak jedinečný tepelný komfort.

Alergici (a nejen ti) ocení větší hygieničnost podlahového vytápění. Sálavé teplo nezpůsobuje cirkulaci vzduchu a díky tomu se nevíří prach.

Podlahové vytápění je vhodné také z designového hlediska. Topná soustava není vidět, takže na rozdíl od radiátorů nenaruší harmonický vzhled vašeho interiéru. Oceníte rovněž využitelný prostor, který vám po odstranění radiátoru vznikne, zvlášť v malých místnostech jde o vítanou výhodu.

Logo Baumax

placená inzerce
Sdílet: