Tepelný komfort díky podlahovému vytápění

Přemýšlíte o vytápění pro váš domov? Možností je dostatek a pro každého může být výhodné něco jiného. Při vašem rozhodování určitě zvažte podlahové vytápění. Jak funguje a jaké výhody vám přinese?

Podlahové vytápění zvyšuje tepelný komfort domácnosti. foto: BAUMAX
Podlahové vytápění zvyšuje tepelný komfort domácnosti. foto: BAUMAX

O podlahovém vytápění

Dříve bylo podlahové vytápění vybírané především do luxusních prostor, ale díky moderním technologiím se tato možnost stala přístupná pro mnohem širší skupinu zákazníků.

Soustavy podlahového vytápění se dělí podle předávání tepla, a to na sálavé a konvenční. Sálavá se dále rozdělují na teplovodní a elektrické. Lidé častěji volí sálavé vytápění realizované trubkami, jež jsou zabudované v podlaze. V nich obíhá teplá voda nebo jsou v nich elektrické kabely.

Instalace podlahového vytápění nemusí být složitá. foto: BAUMAX
Instalace podlahového vytápění nemusí být složitá. foto: BAUMAX

Chcete-li podlahové vytápění, obraťte se na profesionály, kteří odvedou skutečně pečlivou práci. Je nutné zajistit především dobrou tepelnou izolaci podlahy. Často využívanou možností je kombinace podlahového vytápění s konvenčním.

Rádi byste měli v obývacím pokoji podlahové vytápění, ale v kuchyni chcete mít radiátory? Nic vám nebrání. Důležité je však předem vše dobře promyslet a naplánovat.

Výhody podlahového vytápění

Podlahové vytápění vám přinese mnoho výhod. Tou hlavní je především úspora energie. Díky tomu, že jde teplo od podlahy a je sálavé, není třeba nastavovat tak vysokou teplotu, jakou byste volili při použití radiátoru. Prohřátí místnosti je rovnoměrné a umožní vám tak jedinečný tepelný komfort.

Alergici (a nejen ti) ocení větší hygieničnost podlahového vytápění. Sálavé teplo nezpůsobuje cirkulaci vzduchu a díky tomu se nevíří prach.

Podlahové vytápění je vhodné také z designového hlediska. Topná soustava není vidět, takže na rozdíl od radiátorů nenaruší harmonický vzhled vašeho interiéru. Oceníte rovněž využitelný prostor, který vám po odstranění radiátoru vznikne, zvlášť v malých místnostech jde o vítanou výhodu.

Logo Baumax

placená inzerce

2 komentáře: „Tepelný komfort díky podlahovému vytápění

 • 5. 10. 2013 (10.25)
  Trvalý odkaz

  Společnost Heat Energy přivádí na český trh převratnou technologii vytápění – uhlíkovou topnou fólii heatflow. Fólie heatflow je první infra fólie na trhu, která díky svým patentovaným inovacím eliminuje i poslední nevýhody infra vytápění – spotřebu a životnost. Díky tomu je heatflow nejen zdrojem zdravého a příjemného tepla ale i ekonomicky výhodným systémem s velice nízkými provozními náklady. Ideální řešení do veškerých typů objektů pro podlahové, stropní nebo stěnové vytápění.

  Pokud máte zájem o výpočet úspory, podrobnější info, rádi Vám odpovíme na veškeré dotazy. http://www.heat-flow.cz

  Reagovat
 • 13. 9. 2013 (9.42)
  Trvalý odkaz

  Pro ty co stále váhají i po přečtení článku mohu podlahové topení vřele doporučit. Nedávno jsme si jej instalovali a teď co se ochladilo je to opravdu znát. Žádné studené nohy, prostě paráda. A navíc ještě šetříte – a pro ty co nevěří tak jsou tu i nějaké případové studie http://www.fv-therm.cz/topeni-do-prizemniho-domku-75m2

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *