Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

4 062 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 17. 1. 2016 (22.12)
  Permalink

  U nás stavba pokračuje i za tohoto počasí. Dělaj se vnitřky, takže je to pohoda. Všechno se daří dobře. jen v listpodu trochu napršelo do domu tak se musela vyhánět voda, ale to bylo hhed pryč. Já osobně jsem z prací ekonomek spokojený. A manželka také.

  Reagovat
 • 15. 1. 2016 (15.29)
  Permalink

  Diskuze mě konečně přiměli k tomu že jsem partnerovi nakonec na jeho nápad stavět s Ekon.stavbami kývla. Bála jsem se moc, ale teď jsem se dost uklidnila. Zní to všechno skvěle a dofuám, že to takové taky bude.

  Reagovat
  • 29. 2. 2016 (21.09)
   Permalink

   Musím se přiznat že já jsem vyloženě reklamní typ a koupim každou blbost,která mi pak leží ve skříni.A i na ekonomky jsem narazila v reklamě v časopise a prej měli raklamu i v televizi.Ale tohle se mi teda povedlo i doma jsem byla pochválená.Vlastně už jsme ani jinou firmu nehledali a šáhli jsme rovnou po nich.Dům jsme měli vybraný hned a největší zdržení jsme měli na stavebním

   Reagovat
 • 12. 1. 2016 (21.24)
  Permalink

  My se nebáli ani toho že by blbě postavily ani toho že bysme neměli na splátky. Práce vždycky byla a vždycky bude, takže toho se nebojim. Kdyby došlo ke krizi, barák se prodá a půjde se do pronájmu. Jenže i tam se musí platit a dost. Ekonomky navíc slibují odkup domu, který postaví, takže to je taky dobrá záruka. Stavit umí domy mají pěkný a kvalitní. Takže není třeba strachvoat se zbytečně.

  Reagovat
 • 11. 1. 2016 (16.08)
  Permalink

  Tak jako obavy ze stavby jsou na místě. Přeci jenom to není nákup trička, kterých si můžete měsíčně koupit X. Barák budete mít většinou jen jeden a splácet do budete do konce života. Nebo aspoň po většinu let, co tu budete. Takže výběr firmy je zásadní a pevné povolání jakbysmet. My vybrali Ekonomické stavby a vše proběhlo hladce. Teď bydlíme ve svém, splácíme hypotéku, ES dům servisují, takže super. :D

  Reagovat
 • 7. 1. 2016 (23.16)
  Permalink

  Lidi neni se čeho bát. Pokud si nestavite sami a necháte to na lidech co to umí,tak netřeba velkých obav. chce to dobrou firmu a tou Ekonomky stopro jsou. Zkušenost vlastní, vím o čem mluvim.

  Reagovat
  • 12. 1. 2016 (22.35)
   Permalink

   Jakou sazbu nabízeli? Nám v listopadu 2015 asi 2,2%, což je super sazba. TO nám v naší bance nenabídli, takže jsme si nechali vyřídit hypotéku přes ně a teď už řešíme projekt. Těšíme se až taky napíšeme že už dělají desku, montují okna nebo malují pokoje. Jé,to je ještě ale tak moc daleko. :(

   Reagovat
 • 6. 1. 2016 (11.13)
  Permalink

  Tak už nám taky přišel katalog, tak jsme včera celý večer listovali a vybírali, nejen dům ale i program a favority už máme. Mladou rodinu a dům Blanka 36 http://ekonomicke-stavby.cz/domy/blanka-36 za 9000 měsíční splátky v té Mladé rodině. Uvidíme kolik k tomu bude ještě ten pozemek, ten určitě vyčíslený v ceně není a ten ještě nemáme. Kolik tak platíte u takovýhle domku energie (vodu, plyn, elektriku atd). Tak 4-5000?

  Reagovat
  • 8. 1. 2016 (20.43)
   Permalink

   Justýno my máme dům 100 m2 spodní patro s garáží a horní cca 70m2 takové podkroví, topíme na 22 stupňů celou zimu, koupeme se téměř denně, dost vaříme, takže omezení krom toho tepla skoro žádný a platíme 5500 energie a na konci roku to vychází tak nějak plus mínus podobně. Občas nějakou kačku vrátí občas doplatíme.Třeba ve chvíli kdy děti napouští rybám jezírko a zapomenou vypnout hadici po hodině a voda tam teče 20 hodin a zahrada je mezitím pod vodou. :) Jinak se to tak nějak +- stejnaté.

   Reagovat
 • 5. 1. 2016 (23.11)
  Permalink

  Patriku my mame obdobu stely 24 http://ekonomicke-stavby.cz/domy/stela-24, kolem 130m2 spodni i horni patro dohromady a nam to prijd eakorat. Deti maji kazdy svoje hnizdecko,my taky. Mne prijde u 70m2 co nektery domy maji malo, ale tak ja jsem trochu zhejckana,takze je to asi o lidech. Moc si tu veliksot mistnosti neumim predstavit. Chce si to zjistit asi rozmery mistnosti a zkusit tam poskladat nabytek jestli se vejde nebo ne a podle toho resit. Jenze ty maly domy stoji kolem dvou milionu, my mame skoro za ctyri. TO je dost rozdil.

  Reagovat
 • 5. 1. 2016 (14.40)
  Permalink

  Víte někdo o tom chytrým nájmu od ekonomek víc? Myslím jako ze zkušenosti ne to co píšou tady na webu. Díky moc. Radka

  Reagovat
 • 5. 1. 2016 (0.51)
  Permalink

  Lidi pls o zkušenost. Jak velkou máte užitnou plochu domu? Koukám na ty domy ES a přijde mi, že jsou docela malý. No malý, to je asi realtivní. Já koukám na ty nakterý mám a to je kolem 100m2 a ty stojí tak 2,5-3 mega. Máte někdo takhle velkem dům,abych věděl, jestli je to ok nebo ne? My máme pidi byt 65m2, což je málo. U domu si nějak tohle všechno neumím představit. Jak ksou pak velký ti místnosti?

  Reagovat
 • 3. 1. 2016 (16.06)
  Permalink

  Tady už je snad všechno napsáno. A to my jsme s ekonomkama také spokojení :-)

  Reagovat
  • 28. 1. 2016 (19.44)
   Permalink

   V tom jsem s Vámi za jedno,protože vyznat se v té džungli papírů,zákonů,vyjímek,nařízení a tak není jednoduché a to co platilo loni letos už zase ne.Es na to mají tym dobrých právníků.Vůbec nemám strach se na ně v čemkoliv obrátit

   Reagovat
 • 31. 12. 2015 (12.38)
  Permalink

  Dům od Ekonomických staveb – check, splněno. Jinak to bylo moje novoroční předsevzetí před rokem. a Za rok bydlíme.

  Reagovat
 • 31. 12. 2015 (8.12)
  Permalink

  Jsu asi trochu cvok. Ale ve volných chvilích studuju obchodní podmínky stavebních firem. Aspoň těch velkejch co sem dohledal na netu. A ze všech nejpřehlednější se mi zdaj podmínky Ekononomických staveb. Je tam všechno černé na bílém, žádné kličky. Ale nejsu stavař, tak to nedokážu posoudit z odbornyho hlediska. Je tu někdo kdo se v tom vyzná?

  Reagovat
   • 13. 1. 2016 (23.00)
    Permalink

    Ja teda nejsem odbornik ani na stavby ani na pravnicky klicky v podminkach, ale my podminky zminovanych Ekonomickych staveb ukazovaly svemu velmi dobremu pravnikovi a ten nic nenamital, takze jsme je taky podepsali. Jsou v nich sankce pro obe strany, takze je to takove vyrovnane. Kryti pro oba. Hold musite dostavit do hrube stavby abyste neplatili projekt a praci na nem a kolem vyrizovani hypoteky.

    Reagovat
 • 30. 12. 2015 (23.05)
  Permalink

  U nás také spokojenost veliká. Ze začátku velký strach kvůli diskuzím, ale byl zbytečný. Po zkušenosti vím, že jsou tu psané nesmysly v ES neprospěch. Lidi věřte tomu co postaví, ne to co kdo píše.

  Reagovat
  • 3. 4. 2016 (13.42)
   Permalink

   No jo dělat bubu umí kdekdo. Na štěstí nejsme stádo tupých ovcí a máme taky svůj názor ne. Já bojuju za ekonomky, máme od nich skvělej dům.

   Reagovat
 • 30. 12. 2015 (22.21)
  Permalink

  Jsme taky klienti Ekonomických staveb. už máme koupenej pozemek, naprojektovanej baráček a zažádáno povolení. Na jaře se pustíme dos tavby. Jsem ráda, že můžu využít inspiračního webu Ekonomických staveb, kde jsou návrhy různého provedení částí rodiného domu. Te’dka přes Vánoce nad tím celá rodina sedíme a přemýšlíme, jak by se nám to líbilo zařidit nejlépe. Řešíme už jenom ty detaily, ale stejně je to fuška. Ale mě to baví :)

  Reagovat
  • 31. 1. 2016 (12.46)
   Permalink

   Pozemek zrovna řešíme,ale to jsou pálky to je hrozný,pomalu by nás vyšel víc naž samotnej dům.Dům už vybranej máme,s pozemkem nám pomáhají ekonomky,ale bohužel žádnej není v dosahu našeho bydlení a nikam dál se nám nechce.Všechno to stojí na pozemku,už mě to štve kolik si lidi jsou schopný říct za kus půdy.

   Reagovat
 • 29. 12. 2015 (15.20)
  Permalink

  Objednali jsme taky ale až 26.12, takže počítám, že přijde až někdy v lednu. To jen tak hned nebude, když jsou vánoce a silvestr. Zatím si vybíráme na internetových stránkách, pak to ještě porovnáme s tím katalogem, zda mají všude stejnou nabídku.

  Reagovat
  • 13. 1. 2016 (15.56)
   Permalink

   :D :D Katalog už včera přišel, takže máme o večerní zábavu postaráno. :D :D

   Reagovat
 • 25. 12. 2015 (19.58)
  Permalink

  Vánoce v novém, co víc si přát. Stěhovali jsme se v listopadu, bylo to pohodové, jen těch krabic, to bych nikomu nepřála. Už je hotovo, zapáleno v krbu, rozbalené balíčky, no prostě krása.

  Reagovat
 • 23. 12. 2015 (13.18)
  Permalink

  Někdo nějaká osobní zkušenost s rostoucím domem? Jak probíhá to placení? Hypotéka na první část a pak hypotéka na druhou část? To se asi platí na etapy co? Nebo najednou? A co když nevím, kdy ani za kolik přistavíme tu druhou půlku? Nevím, jak tohle funguje, víte někdo?

  Reagovat
  • 26. 12. 2015 (22.35)
   Permalink

   Zkušenost nemáme, my máme klasiku mladou rodinu a normální patrový ne moc moderní dům. Podle mě je to tak, že zaplatíte teď celou desku a tu půlku baráku a teprve za rok dva nebo tři pak tu zbývající čas. Nevím, jak by vám jinak naúčtovatli tu druhou půlku když neví, jaká bubde a nevíc jestli vůbec bude. Dělá se to podlě me proto, že lidi nemají na celý barák tak aby si to časem dostavili. Ale to je jenom můj názor, nevím, zkušenost nemám.

   Reagovat
   • 28. 12. 2015 (18.18)
    Permalink

    Rostoucí dům je suer nápad pro lidi co ještě neví jak velký dům chtějí nebo nemají na jeho stavbu hned peníze. Ale povím vám, já bych to nechtěla, nemohla by se dělat zahrada, dokud by se nepostavila ta druhá část a to by nebylo nic pro mě. :) Já chci tu zahradu víc jak ten baráček, takže u mě je jasný že se to musí udělat najednou, uklidit po stavbě a hned dělat tu zeleň. :) Žádná další těžká technika by mi pak už na pozemek nesměla. :)))

    Reagovat
 • 23. 12. 2015 (13.05)
  Permalink

  Ještě něco. Až se budete o vánocích nudit můžete si tady kombinovat váš domeček, to bude paráda. Prima prográmek na barevné kombinace domů. Pro ty co chtějí stavět a neví co a jak zvolit super pomocník. http://ekonomicke-stavby.cz/barevne-kombinace Zkuste s uvidíte. Nám to moc při rozhodování pomohlo. Konečně už víme co a jak chceme. Už to jen zrealizovat. :)

  Reagovat
 • 23. 12. 2015 (12.50)
  Permalink

  Božko na nás moc malej, nám by přišlo i 120m2 málo, ale chápu, že když nejsou peníze, i něco extra maličkýho by postačilo. Tady bych doporučil ještě zvážit, jak velké ty místnosti jsou , abyste pak časem nelitovali. A co ten rostoucí dům, s možnotí časem přistavit? Tuhle je o tom nějaký povídání http://ekonomicke-stavby.cz/program-rostouci-dum. To mi přijde lepší řešení.

  Reagovat
 • 18. 12. 2015 (22.15)
  Permalink

  To je nápad ekonomky, co jsem toho už načetla. Není potřeba víc špekulovat.

  Reagovat
 • 18. 12. 2015 (13.30)
  Permalink

  Mam dotaz: Tohle jsem stahnul z ES webu….. Až budete připravovat svůj úvěr bude pro Vás velmi důležité znát od začátku konečnou cenu svého domu. V ES Vám proto od prvého dne do předání klíčů garantujeme pevnou cenu domu…. Zajima me zda je to opravdu tak jak pisou, ze se cena nemeni, kdyz si nic navic nevymyslim. Diky.

  Reagovat
  • 3. 4. 2016 (13.44)
   Permalink

   Ani koruna na víc. Co si podepíšeš to zaplatíš.

   Reagovat
 • 17. 12. 2015 (13.30)
  Permalink

  Nechci to nějak zakřiknout ale koncem ledna máme kolaudovat. Už chybí jen drobné vnitní dodělávaky a pak se máme stěhovat. Nová práce, nová škola, nový dům, no prostě nový život se stávající rodinou. To je ta lepší varianta stěhování co? Těšíme se, držte nám pěsti.

  Reagovat
  • 22. 12. 2015 (23.20)
   Permalink

   Je Bárky, to je sranda, máme tu stejný dům a my ho nejspíš vememe, je pěknej. Malej, ale nám by za ty peníze stačil. Zkusím ještě mrknout co jinýho tam mají a jestli se nechá případně o pár metrů zvětšit a za kolik… Božka

   Reagovat
   • 9. 10. 2018 (21.42)
    Permalink

    v ES vám projekt prostě nafouknou? umí toho spoustu ale o tomhle pochybuji :D

    Reagovat
  • 8. 1. 2016 (20.08)
   Permalink

   Dům pěknej, ale děsně malej, my potřebujeme tak o 40m2 větší. Ale to vybavení uvnitř, to je fakt bomba, přesně můj styl.

   Reagovat
 • 14. 12. 2015 (7.59)
  Permalink

  Mně se u ekonomek líbí jejich novodobí přístup. Moderní postupy, kontakt s lidma na soc.sítích. Na dotazy odpovídají prakticky ihned a není ani prostor nad čím přemýšlet, protože se mi zdají jasně nejlepší. Připojím se k Máje s aktuálním dotazem na projekt, o tom bych se také rd něco dozvěděl. A nejen o tom samozřejmě. Už jsem se tady nejednou dozvěděl zajímavé obohacující názory.

  Reagovat
  • 19. 2. 2016 (17.38)
   Permalink

   Na to přesně jsme zabrali i my. Jejich svěží přístup ke stavění domů nás oslovil na první dobrou.

   Reagovat
 • 9. 12. 2015 (15.31)
  Permalink

  Renďo mám na vás dotaz: Jak to bylo s tím projektem? Dělali jste nějaké větší či menší změny? Bylo to opravdu v ceně? Měli jste vlastní nebo upravovali katalogový? A jak dlouho to projektování trvalo? My jsme teprve podepsali smlouvu a vybrali dům, projektování nás teprve čeká, schůzku máme za 16.12.2015. Tak ať do té doby vím. Díky.

  Reagovat
  • 17. 12. 2015 (12.59)
   Permalink

   PRO MÁJU: Májo nejsem sice Renďa, ale znám odpověď na vaši otázku. Zkušenost s Ek.st. už máme. Takže asi takhle. Dělají projekty všechy – klasika z katalogu bez úprava, katalogové s úpravama i na přesně podle vašich představ. Vše je v ceně. Za ten individuál byste v praxi zaplatili jasně víc, tady je to jedno. Neplatí se ani za úpravy. Trvá to tak dva měsíce, když to nenecháváte pořád předělávat, jako někteří. :) S námi tambyli lidé, co si to prej nechali upravovat asi 5x, my teda jenom jednou. Projektant je šíkovnej, jde mu to dobře od ruky, má nápady, takže pomůže.

   Reagovat
 • 8. 12. 2015 (21.20)
  Permalink

  Dneska nám ekonomky předali projekt, jsem nadšená je to přesně jak jsme chtěli. Bylo to rychlé a teď už jenom to stavbení povolení.

  Reagovat
 • 8. 12. 2015 (14.07)
  Permalink

  Ekonomky a proč ne.Vlastně není žádný racionální důvod proti.

  Reagovat
 • 8. 12. 2015 (8.45)
  Permalink

  To my jsme zatím takový průkopníci ekonomických staveb v rodině a v našem okolí. Ale už se chytají další dušičky. Náš dům je taková malá atrakce a za chvíli snad budeme vybírat poplatky za prohlídky a nebo ho dáme do atlasu refernčích domů ,-). Ne sranda to by manželka vylítla z kůže, ikdyž to bude stopro dobře placený. Mě stačí pochlubit se okolo, děl mi to dobře a jsem na náš dům patřičně hrdý.

  Reagovat
  • 15. 12. 2015 (11.25)
   Permalink

   Co říkáte na tuhle Lucii 35? S tím bazénem to vypadá skvěle co? http://nove-domy-podzim-2015.ekonomicka-stavba.cz/ Akorát ta splátka je teda vyšší když je to bez pozemku. Kolik to tak může být navíc? Za normální pozemek, žádné lány, ale ani nic extra malého, Tak mega navíc? Což je 1/4 splátky, tj. tak 3000 za pozemek 12000 a tak 5000 provoz… No na to nemáme. :( Ach jo… tak jdu hledat něco menšího…

   Reagovat
 • 7. 12. 2015 (15.52)
  Permalink

  Stavba skvěle postupuje, je to paráda to sledovat jak to roste. Zatím se staví, počasí nám přeje, snad se ještě letos něco málo stihne.

  Reagovat
  • 15. 9. 2018 (14.30)
   Permalink

   U nás vše začíná, ekonomky staví hrubou stavbu, na vánoce bude pokřtěná a na jaře bude hotovo. Slibuju si velký jarní mejdan!!!

   Reagovat
 • 7. 12. 2015 (14.18)
  Permalink

  Tak už jsme se taky upsali Ekonomkám (doufám, že né ďáblu haha). :) Budeme mít dům Lucie 26, 4+1, základní cena 3 mil, my tam budeme ještě dělat nějaké menší změny, takže cena půjde o pár desítek tisíc výše, program Mladá rodina. Tady je ten náš bungalovek http://ekonomicke-stavby.cz/domy/lucie-26. Dobrej co?

  Reagovat
  • 7. 12. 2015 (16.09)
   Permalink

   Taky jsme fejsbukový fanoušky, tam jsme si je našli a už s nima stavíme. Hold reklamu mají dobrou, to se musí nechat. :)

   Reagovat
  • 17. 1. 2016 (23.20)
   Permalink

   Ekonomky mají tolik webových stránek, že na ně narazí skoro každý kdo chce stavět. A kdo je najde, ten si většinou hned volá o termín schůzky, protože je stopro nadšen, tak jako byli my. :)

   Reagovat
 • 2. 12. 2015 (7.20)
  Permalink

  Hledáte půjčky zahájit podnikání nebo vyplatit vaše poukázky, proto jsme tady, abychom pomohli těm, které jsou v nouzi úvěru s 2 % úrok tak dostat zpět k nám s následujícími Dlužník nebo formulář žádosti Jména: Částka potřebná: Doba trvání úvěru: Pohlaví: Země: Státy: Telefonní číslo: Účel úvěru: E-mail: Těšíme se na vaše aktualizace týkající se této záležitosti… Díky za váš čas a pochopení!!! Tak se vrat na fredjoseph335@gmail.com naše [email]

  Reagovat
 • 2. 12. 2015 (1.00)
  Permalink

  Nefňukej Baruš, buď ráda, že nemáte žádný závažný problémy, že vše běží skoro jak má, žádný tahanice o peníze, reklamce, soudy. Měsíc sem nebo tam, si hold budete muset udělat ty vánoce letos dvakrát. :) Krásnej dáreček v podobě domku už jste si dali nebo snad ne? :) SI přineste stromek na stavbu a vánoce v novém hned mít budete. :)

  Reagovat
 • 29. 11. 2015 (23.09)
  Permalink

  My měli skoro slíbený vánoce, jenže to nevyjde, nestihne se to, je tam nějaký problém se subdodávkou, výpadek ve výrobě nebo co, takže kvůli tomu čekáme. Náhradu nechceme, takže si hold počkáme a do nového půjdeme až v lednu no. :( Chjo, fňuk, fňuk. :( Jinak všechno dobrý, to zas jo, ale víte jak, když se těšíte a ozblávlášť na ty vánoce. :)

  Reagovat
  • 9. 12. 2015 (0.07)
   Permalink

   Jo nefnukejte Barusko, myslim si to samy. My budeme bydlet az tak za dva roky, zatim vybirame dum a taky musime jeste tu dobu prezit. Skoda ze toho na ty stavbe je tolik ze to trva tak dlouho no. Ale starej dum k rekonstrukci nechcem, to si radi pockame.

   Reagovat
 • 29. 11. 2015 (21.21)
  Permalink

  Pro všechny, kdo mají zájem o odborné čtivo, doporučuju článek Radka Moučky, manažera stavby Ekonomických staveb na téma Ytong versus Porotherm. Jedná se o odborné a nezávislé posouzení obou materilů se spoustou technických dat. O článku jsem se dozvěděl z bulletinu Ekonomických staveb.

  Reagovat
 • 28. 11. 2015 (22.21)
  Permalink

  Hodnocení ES už je tu na stovky. Přidáme taky jedno. Prima stavba, prima jednání, prima financování, prostě pohodička ve všem, co se stavbou RD na klíč souvisí. Matějkovi

  Reagovat
 • 27. 11. 2015 (15.25)
  Permalink

  Koukám, že s snima začíná stavět teď celkem dost lidí co? ONo ono je to asi nej období, papíry přes zimu, projekt a povolení a na jaře začít dělat. Do zimy hotovo a na vánoce stěhování: ideální to tak je, láká nás to taky, tak otom musíme rychle taky popřemýšlet. ES vypadají výbroně.

  Reagovat
  • 4. 12. 2015 (14.07)
   Permalink

   Presne tak, zima je nej obdobi pro papirovani a jako pak pro zahajeni stavby. Taky to tak mame, mysli nam to stejne. :) Uz projektujem.

   Reagovat
  • 10. 12. 2015 (13.18)
   Permalink

   Jojo koukam na to taky, lidi nemaji pres zimu co delat, tak se zabavi planovanim stavby a na jare uz muzou chodit stavbu okukuovat nebo v lepsim pripade prilozit i ruku k dilu. To bude nas pripad, chceme program zlate rucicky a manzel uz se nat u stavbu trese. :D

   Reagovat
  • 18. 1. 2016 (14.33)
   Permalink

   To my začali na jaře a letošní léto bychom se měli stěhovat. Ono stěhovat se na zimu nebude asi nic moc, za prvý počasá za druhý shon okolo vánoc, ale každý podle svého.

   Reagovat
 • 25. 11. 2015 (12.19)
  Permalink

  JE ZVLASTNI ZE JSEM SE ROZHODL ZE TAKY PO LETECH NAPISU NECO O ES. UZ SKORO TRI ROKY BYLDIME A NIKDY JSEM TO NEUDELAL, JEN VE FIRME PEKNE PODEKOVAL. NO A TED SE MI VSUDE ZOBRAZUJE REKLAMA NA NE. LIDI SE PTAJ, KDYZ K NAM CHODI, KDO TO STAVEL ZE JE TO PEKNY. TAK TO DOST CASTO RESIME. TAKHLE DISKUZE NA ME VYSKOCILA TAKY NA GOOGLU. TAKZE: JAKO SPOLUPRACE FAKT DOBRA, PROMAKANEJ SYSTEM DO DETAILU, CHVALIM, DOPORUCUJU. JE VIDET, ZE PRACI ROZUMI A DELAJI JI NEVIM JESTLI S LASKOU, ALE KU SPOKOJENOSTI KLIENTA.

  Reagovat
  • 11. 12. 2015 (14.56)
   Permalink

   Tak to mluvíte z duše mýmu kámošovi, mluví skoro stejně. My se taky nechali zlákat reklamou, potvrdili jsme si na netu, že komenty celekm dobrý, kámoš max. spokojen, vy taky, no podepíšeme taky. :P

   Reagovat
   • 28. 12. 2015 (17.16)
    Permalink

    Podle mě je reference uživatelů na netu nebo těch, kteří ukazují své bydlení ostatním velmi důležitá pro hodnocení. A protože většina diskuzí mluví tak z 95% v jejich prospěch, zlákaly nás svojí nabídkou domů, služeb, bonusů a výhod také. Po novém roce začínáme také projednávat otázku svého nového bydlení.

    Reagovat
 • 24. 11. 2015 (14.26)
  Permalink

  Ekonomky jsou super, jen bych uvítala trochu nižší ceny. Přeci jen s příjem naší rodiny – 35 000 dohromady, je to trochu pálka platit hypotéku a poplatky za dům. Ale jsme šťastný, že nemusíme bydlet v bytě, takže neremcám. :) Chtělo by to ještě nižší splátky nebo vyšší plat. :D

  Reagovat
  • 2. 12. 2015 (19.57)
   Permalink

   Haleďte pani, s těma cenama je to těžký. Však oni jsou baráky drahý všude nejen v Ekonom.st. Všude stojí kolem 3mega a vejš, takže buď si ho lidi můžou dovolit nebo. Kdo bere 80000 měsíčně za rodinu je to proněj brnkačka splácet kdo 35 no tam už je to pak horší. Ale dá se. Chce to bejt skromnej a pak máte i dům. :) Mluvím ze své vlastní zkušenosti. :)

   Reagovat
 • 23. 11. 2015 (21.23)
  Permalink

  Nehledáme extra velký luxus, nechceme zlatý kliky, chceme jen dům, klidně menší se zahradou a hlavně takový, který nám bude přinášet jenom radost, žádný stresy. Věříme, že všechno tohle najdeme v nízkoneergetickém domě od EKonomických staveb. Schůzka už je zamluvená, dům vybraný, hypotéka poptaná v naší bance, pozemek máme, takže můžeme v klidu začít.

  Reagovat
  • 10. 12. 2015 (14.00)
   Permalink

   Jasně, pokud nemáte peněz na to, abyste je vyhazovali za zbytečnosti což v dnešní době málokdo má, tak je lepší obyč menší dům než byt v paneláku. V tom se určitě višchni shodneme. My to tatky tak udělalai a máme tedď menší strach o splátky, co kdyby náhodou nebyla práce. Mám 9 500 což je normální, při 15 000 bysme se už asi strachy ani nevyspali.

   Reagovat
 • 22. 11. 2015 (15.41)
  Permalink

  HODNOTÍM KLADNĚ, RPOTOŽE MÁME DŮM, KTERÝ JSME SI DLOUHO PŘÁLI. BEZ STAROSTÍ A PRÁCE, JEN S VĚDOMÍM, ŽE HO MUSÍME DO KONCE ŽIVOTA SPLÁCET. :) DÍKY JSME PŘEDALI OSOBNĚ I FORMOU CHVÁLI NA WEBU.

  Reagovat
  • 26. 11. 2015 (20.55)
   Permalink

   V dnešní době mají hypotéku všichni, z toho žádný depky. My na 30 let splátku kolem 12000 i s pozemkem. Celkem masakr, ale za byt jsme dávali 11000 s energiema, tady dáváme 16000 a máme klid a zahradu. Stojí nám to za to, dům je náš, byt byl jen pronajatý.

   Reagovat
   • 25. 9. 2018 (22.50)
    Permalink

    vy dáváte jen čtyři tisíce měsíčně za energie? to máte nějaký zázračný dům od ekonomek?

    Reagovat
  • 15. 1. 2016 (22.21)
   Permalink

   My to máme na 30 let taky spoštený, tak buďte v klidu, neznám nikoho kdo si koupí byt za hotové anebo psotaví dům za vlstní. V mém okolí mají všichni hypošky na celý život. A jsem ráda že něco takovýho vůbec existuje a my nemusíme platit nájmy. Tohle je lepší varianta. Investice do bydlení je dobrou věcí. :)

   Reagovat
 • 19. 11. 2015 (12.50)
  Permalink

  Reakce z mého okolí jsou opravdu mile překvapující.Ani bych nečekala kolik lidí ekonomické stavby zná.Jen jsem se zmínila a už se přihlásili za dnešek dva kamarádi co s nimi mají osobní nebo zprostředkovanou zkušenost.

  Reagovat
  • 1. 12. 2015 (22.58)
   Permalink

   Slovo dá slovo a to pak člověk kouká co se dozví. My se tak o ekonomkách dozvěděli.

   Reagovat
   • 27. 12. 2015 (22.32)
    Permalink

    My máme raeferenci od našich dlouholetých přátel. Viděli jsme jak jim staví i jak vypadá dům hotový, slyšeli jsme od nich co všechno se dělo, jak to probíhalo, co dělali nebo spíš oni sami nedělali, co za ně zmákla firma. No představu máme o rozsahu služeb dokonalou, referenci pozitivní, takže my si volíme pro stavbu domu na klíč taky Ekonomické stavby s.r.o. Zruč Senec.

    Reagovat
   • 31. 10. 2018 (22.45)
    Permalink

    A kde jste na e. stavby narail? Já na netu, nemám rád zbytečné reklamy, podle mě to stojí firmu zbytečné peníze,které může slevit potom na domech a tak.

    Reagovat
  • 28. 1. 2016 (14.41)
   Permalink

   Náš dům by měl postavit někdo kdo zohledňuje nejen energetické úspory a ochranu životního prostředí, ale myslí zároveň na ekonomické a sociální faktory – řeší optimální komfort a kvalitu bydlení do nejmenších detailů. To pro nás do posledního detailu splnili ES. Smlouvu máme podepsanou, hurá do stavby.

   Reagovat
 • 18. 11. 2015 (22.20)
  Permalink

  Všechno se zdá probíhá tak jak má a já se moc těším.Ekonomky nám pomohly vybrat dům, protože jsme byli úplně bezradní a skvěle nám poradily.Výsledek bude brzy hotový a doufám,že se náš dům také objeví na facebooku jako inspirace,protože je to jeden velký originál.Měla jsem za to,že se musí vybrat dům a bude takový je jako je v katalogu,ale příjemně jsem se mýlila.

  Reagovat
  • 20. 11. 2015 (17.55)
   Permalink

   Zorko, můžu dotaz? Vy už nějakou zkušenost určitě mtáe. My budmee mít dům určitě na hypotéku, hotovost nemáme. jde mi o to, zda jste si nechali vyřizovat hypotéku ve firmě, přímo v její bance nebo jste si to uděllai sami ve své bance od ES si nechali jen postavit dům. CO je výhodnější pro mě jako zákazníka, co se peněz a práce týká? Zkušenost ještě nemám vy už zajjisté ano. D9ky za rady. Betty

   Reagovat
   • 21. 11. 2015 (22.32)
    Permalink

    Záleží na tom jakou sazbu vám nabídnou v ES a jakou si dokážete vyjednat vy v bance. Bývá to dost podobné, jen když to budou dělat oni, nemáte žádný zbytečný starosti. Když vy, ulítáte se. Běhání kolem hypotéky je nekonečný,věřte mi, zkušenost už mám. Maja

    Reagovat
   • 22. 11. 2015 (15.38)
    Permalink

    Já bych si nechla udělat nabídku jak od ES, od Vaší banky, tak i třeba od nějaké jiného finančního poradce a porovnával bych, co je nejvýhodnější. Přeci jen jde hlavně o Vaše peníze. Ale pozor, nehodnotil bych nabídku jen podle výše úrokové sazby. Důležité je taky jakým způsobem by šlo čerpání úvěru, aby daná banka postupně pouštěla dostatečný množství penežních prostředků. Důležité je taky dobře navázat hypotéku na dům na původní hypotéku na pozemek. A pak už je to jen o tom vybrat si nejlepší nabídku. My nakonec vzali tu od Ekonomických staveb a jsme spokojeni.

    Reagovat
  • 25. 11. 2015 (13.23)
   Permalink

   Kdepak Zorko, skoro každý dům od nich je originál. Bu´d upraví typovej a tím už je jinej nebo vám udělají zadáčo váš vlastní. Stačí říct co cchete a jak moc na to chvátáte. A prváě proto jsme k nim šli, vyhoví vím ve všem.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.