Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

4 014 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 7. 9. 2015 (21.55)
  Permalink

  No není todle lepší jak panelák? https://www.facebook.com/ekonomickestavby/photos/a.738470686221027.1073741992.122400514494717/738470696221026/?type=1&theater Splátka 4874 Kč při programu mladá rodina. Je to 3+1. Za bydlení v bytě v panelovém domě, o trochu většího rozměru, chtějí pronajímatelé skoro 10000 Kč, takže tohle je parádní řešení. Jen nevím, jestli je to splátka s pozemkem nebo bez. Myslím ale že bez.

  Reagovat
  • 9. 9. 2015 (9.59)
   Permalink

   tak to je hustý, je to sice za nejmenší domek co jsem asi kdy viděla, ale někomu to určitě stačí a za ty peníze to je paráda teda, to by se vyplatilo postavit i jako nějakou chatičku co?

   Reagovat
  • 24. 2. 2018 (22.44)
   Permalink

   paráda -tohle bych se ženou bral – super domek od ekonomek

   Reagovat
 • 6. 9. 2015 (23.20)
  Permalink

  My jsme financovali stavbu pohodově – měli jsme těch 170 tisíc co po nas chtěly, pak jsme si vzali jednu hypotéku na pozemek a pak až na dum. Nešlo to jinak, byl tam nějaký zádrhel. Teď po skoncení fixu jsme to refinancovaly a dáváme to všechno do jedný hypošky. Ekonomky jsou dobrý, doporučuju. I tu hyposku vam zaridí, když budete chtit.
  Pro info:

  Reagovat
  • 28. 2. 2018 (20.05)
   Permalink

   Tak to už pár let bydlíte ne? Můžete mi prosím napsat s odtupem času jak se vám jeví kvlita práce e. staveb? děkuji :-)

   Reagovat
 • 4. 9. 2015 (21.08)
  Permalink

  Rok utekl jako voda a za chvíli bude hotovo. S es naprostá spokojenost, tak abych to ještě nezakřikl..

  Reagovat
  • 28. 2. 2018 (20.08)
   Permalink

   a uklidili po sobě e. stavby zbytky stavebního materiálu apod.? děkuji za odpověď :-)

   Reagovat
 • 31. 8. 2015 (14.31)
  Permalink

  Jooo, je to tam. Bydlíme. Ekonomky jsou skvělý tak na branku. :D

  Reagovat
  • 7. 9. 2015 (17.01)
   Permalink

   Stejny zaver stejny nazor, ekonomky jsou super proste ve vsem.

   Reagovat
 • 31. 8. 2015 (13.36)
  Permalink

  Taky chcem domek, ale máme problém v bankovním registru, naše banka nám peníze nepůjčí, tak to zkusíme ještě přes ES, jestli ty pomohou, když píšou, že jsou jejich domy pro všechny. Na splátky máme, jen jsem jednou ručila známýmu a ten nesplácel a já jsem teď v tom registru s ním. :-( Snad se mi to ručení nevymstí a půjde to nějak obejít.

  Reagovat
 • 29. 8. 2015 (22.53)
  Permalink

  U nás bylo při výběru firmy nejdůležitější nechat si postavit dům na klíč a zároveň jsem ale chtěl mít přehled o tom, jak se můj dům staví, jaké materiály se používají a za co vlastně platím. U „Ekonomek“ jsem měl stavbu jako na talíři. Mohl jsem také využít i dalších výhod,jako byl typový projekt, zřízení stavebního povolení zdarma či garance pevné ceny domu. To vše společně rozhodlo o mé volbě a jsem teď za ni s odstupem času moc rád. Stavba je dosti náročná, i když vlastně vůbec rukama nestavíte. :D

  Reagovat
 • 28. 8. 2015 (16.43)
  Permalink

  Tak už máme katalog i my nechali jsme se nalákat na krásnou ES reklamu, vypadá to moc dobře tak jsem zvědav zda si taky necháme postavit nebo si budeme věčně prohlížet jen ten katalog a o domečku snít. Sny se mají plnit ne? Snad se topodaí inám.

  Reagovat
 • 27. 8. 2015 (16.53)
  Permalink

  ES píšou že postaví dům taky lidem který nemají žádný počáteční peníze a nebo těm kterým nedají hypotéku. Bojim se, že do takové skupiny patříme i my porotože jsme měli kdysi záznam v bankovním registru a nevím jestli už je to pryč nebo to tam zůstává věčně. Oni to zjistí za mě nebo tam musím nějak psát o informaci já? Eělali jsme ručitele bohužel špatnému člověku a teď si nemůžeme sami půjčit, nikdo nám nic nedá. Nevíte někdo jak to je? Poradí mi té schůzce ve firmě když se tam obědnám?

  Reagovat
 • 27. 8. 2015 (16.18)
  Permalink

  Máme doma dvě cenové nabídky na stavbu domu na klíč pro srování. Jsou hodně podobné. Koukáme na materiál, cenu, služby. Nechceme dřevostavbu, ale zděný dům, velkou firmu z okolí a pozitivní refence za firmu. A to Ekonomické stavby splňují. Vypadá to, že se brzy rozhodneme a podepíšeme, aby to konečně začlo nabírat ten správnýsměr.

  Reagovat
 • 27. 8. 2015 (13.57)
  Permalink

  JE FAKT ŽE JSOU DOMY OD EKONOMEK VŠECHNY NÍZKOENERGETICKÉ? A CO TY PASIVNÍ, TO JE JEŠTĚ ÚSPORNĚJŠÍ? A JAK TOHO DOSÁHNOU? O KOLIK VÍC TAKOVÉ PASIVNÍ DOMY STOJÍ?

  Reagovat
 • 26. 8. 2015 (16.19)
  Permalink

  Jsme ve stejne situaci jak nekteri z vas, uz nechceme platit nehorazny najem za byt, kdyz muzeme platit hypoteku sveho domu. Na tuhle myslenku jsme bohuzel neprisli my, dovedla nas k ni reklama ekonomek v novinach. No a uz jsme to s nima pekne rozjeli, projekt hotovy, povoleni ma za tyden nabit pravni moci a pak se zacina stavet.

  Reagovat
 • 26. 8. 2015 (15.38)
  Permalink

  Co je v tom standartu od ES? Je tam kuchyň, sociální zařízení a podlahy? Nebo jen hrubá stavba, vybílení a betony?

  Reagovat
 • 26. 8. 2015 (14.44)
  Permalink

  Jo, jo, jo, měníme králíkárnu 2+1 v paneláku za vlastní rodinný domeček v Písku od Ekonomek. Lidi to je nádhera, to je paráda, to je najednou luxus. Takový štěstí máme, že se nám to povedlo, že nebyly žádný problémy, že už bydlíme. Děkujeme moc firmě Ekonomické stavby za jejich péči o zákazníka.

  Reagovat
 • 25. 8. 2015 (22.10)
  Permalink

  My máme zcela jasno v tom jaký dům si necháme postavit. Zděný, patrový, 5+1 s garáží, do cca 3,8 mil., se zahradnou tak 600-700m2, béžová fasáda, hnědá okna, i o vybavení už máme z velké části promyšlené. Firmu máme vybranou, to bylo jasné dřív než ten dům. Ekonomické stavby Plzeň. Teď už nám chybí jen dojet do firmy a začít o tom všem jednat.

  Reagovat
 • 25. 8. 2015 (21.28)
  Permalink

  Interentová prezentace ES se mi moc líbí. Nerozumím však několika věcem. Je jedno zda budete jednat v Praze,kterou máme blíž nebo musíme do Zruče do sídla? Jak to jednání probíhá? To se naprvně jen ptáte nebo se rovnou podepisuje smluova? A co ta záloha těch 170-000 Kč ta se skláda kdy? A hypotéku si sjednáváte samy nebo to necháváte na firmě? Mají lepší sazby než vy ve vaší bance? Pomůžete mi někdo udělat si v tom jasno?

  Reagovat
 • 24. 8. 2015 (16.33)
  Permalink

  Je tu někdo (z vás spokojených) kdo nabízí dům k prohlídce nebo je ochotný poslat mi na mail nějaký bližší informace a fotky již postaveného domu od Ekonomek? Váháme a nevíme, diskuze jsou různé, tak máme trochu obavy. Ráda bych nějakou jistotu, ale neznám kolem nás nikoho komu už dům potavily. Díky moc za ochotu. Jarka – jarynka75@gmail.com. Ozvěte se mi, budu čekat. Dík.

  Reagovat
 • 23. 8. 2015 (20.47)
  Permalink

  U nás rohodlo pro ES to, že za vás udělají vše, co rpo stavbu domu potřebujete. Dům chceme, ale pobíhat po všech úřadech a stavebninách a plánovat co jak kdy kde udělat, to fakt nechceme. Pohodlnost vyhrává, takže my si necháme od ES postavit dům na klíč.

  Reagovat
 • 23. 8. 2015 (18.55)
  Permalink

  Jsou lidi, kteří si myslí, že když si všechno oběhají samy, tak ušetří statisíce. Jenže ono to mu tak není. Já sám is zjiš´toval sazby hypotéky u svý banky a nedostal jsem se ani zdaleka na ntakovou sazbu co mi nabízely v Ekonomkách, takže věřte tomu, že velká firma dostane vžd ylepší sazbu než obyč člověk. A proč se pachtit s povolením, když to udělají za vás? Projekt vám taky dají v ceně, tak si za něj jinde platit desítky tisíc korun?

  Reagovat
 • 14. 8. 2015 (23.03)
  Permalink

  Uff, to je hic lidi, to by jeden …. a my v bytovce. Už toho máme fakt pokrk, chcem dům se zahradou, nějaký nový menší nebo klidně starší levnější. Ekonomky prý mají obojí. Hledáme, vybíráme a špekulujeme, zda si to můžeme dovolit i my.

  Reagovat
 • 14. 8. 2015 (17.45)
  Permalink

  Dneska ani včera se u nás na stavbě nedělalo, vedro jak s…ě, takže doufám, že se to příští týden nějak umoudří a pojede se zas podle plánu. Snad nebudou pro změnu buřiny, nechci aby do toho nateklo, zatím máme jen zdivo bez střechy, to by byla škoda. :( Léňa

  Reagovat
  • 15. 8. 2015 (0.08)
   Permalink

   Vy nejste spambot, ale člověk?
   Je to jenom škoda že to tak řádí, nedá se pak na té hlavní stránce zorientovat, co je to za komentáře. Ale je to průhledné jak igelit. Takto přece normální lidé nepíší.

   Reagovat
   • 24. 8. 2015 (15.38)
    Permalink

    ES plnily plně naše očekávání. Ty počáteční obavy byly naprosto zbyetečné, už to víme. Nemějte sstrach z toho, že to dopadne špantě, nedopadne, když tomu budete věit jako my a vyberte si správnou stavební firmu. ES jsou super, věřte mi!

    Reagovat
  • 10. 9. 2015 (20.17)
   Permalink

   Co se divíte když maj Ekonomky tolk spokojenejch klidneů? PRoč by se tom nepsali když se můžou pochlubit?

   Reagovat
 • 12. 8. 2015 (13.05)
  Permalink

  LINDO PĚKNEJ, NA MĚ DOST OBYČ, ALE ZASE ZAJÍMEVEJ TÍM, JAK NEMÁ TY KLASICKÝ OKNA ALE TYDLE VELKÝ. ZA TY PENÍZE ASI DBRÝ. POZEMEK PLUS MINUS MILION NO PODLE LOKALITY A VELIKOSTI. TĚŽKO ŘÍCT, ALE NA VSI TO REÁLNÝ BUDE.

  Reagovat
 • 12. 8. 2015 (7.36)
  Permalink

  Kdo Ekonomky zná ten ví a kdo nezná si obrázek může udělat podle jejich stránek na webu, podle facebooku, podle debat na netu. Konkrétně já nejradši mám facebook, je tam strašná spousta lidí, super fotky, články. Lidi dávají zajímavý dotazy a ihned na ně dozatanou odpovědi. I na tom se pozná dobrá firma a to, že s lidmi komunikuje! A o tom to celé je.

  Reagovat
  • 13. 8. 2015 (23.37)
   Permalink

   Navrátile svatá pravda. Ekonomky jsou vidět všude. A je to dobře, když se umí někdo na trhu prosadit a umí dělat svým slibům čest, tak je to dobře. Já je uričtě ostatním doporučuji. Staví velmi dobře.

   Reagovat
   • 1. 9. 2015 (5.15)
    Permalink

    Ať už se píše kdeco, jak se říká i negativní reklama taky reklama.Já máme jednině dobrý zkušenosti a tak ekonomkám dělám rád dobrou pověst a zadarmo :D

    Reagovat
 • 11. 8. 2015 (21.21)
  Permalink

  ŽE MY BYCHOM MĚLI NĚCO ŠPATNĚ- NEHROZÍ. Z EKONOMEK JEDINĚ KVALITNÍ PRÁCE.

  Reagovat
 • 11. 8. 2015 (10.34)
  Permalink

  My se taky poptali a vyšlo to. Podle mě zná každej někoho kdo s ES stavěl, tažke to taky zkuste s osobní referenci budete mít hned a když ne, tak jeďte na tu co mají v tom katalogu referencí. To jsou taky obyč lidi co si nechali od ES postavit. My viděli moc pěkný dům a proto už s nima taky stavíme. Zatím ok.

  Reagovat
 • 9. 8. 2015 (20.13)
  Permalink

  Víte co vám povim? ŽE jsem nejšťastnější člověk na světě, protože nám EKonomky postavili dům. Proč? Protože kdybysme měli bydlet v tomhle vedru v paneláku tak už tu dávno nejsme. Takhle máme parádní dům s klimatizací zahradou a bazénem a je to k nezaplacení. Dík vám za to Ekonomky.

  Reagovat
 • 6. 8. 2015 (14.46)
  Permalink

  Osobní reference jsou vždycky TOP, o tom žádný pochyby, takže kdo má možnost vidět něco co ES postavily, tak to je paráda. Já nikoho takovýho kolem nás neznám, ještě rozhodím sítě v práci a když to nevyjde, tak si domluvím aspoň tu referenční návštěvu u Prahy, to mi přijde taky dobré. Už jste tam někdo byl? Jaký to bylo?

  Reagovat
 • 30. 7. 2015 (13.24)
  Permalink

  Heleďte asi takhle, já nedám na nějakých pár nespokojených příspěvků, já do stavby s Ekonomickými stavbami jdu. Mám osobní refernce od přátel, kterým co nevidět dostaví, všechno probíhá podle plánu, podle jejich představ. Za 3 týdny jim mají předat klíče, takže tam už nic špatného nehrozí. Přátelé si to pravidelně kontrolují a jsou moc spokojeni. Jsme ze stejnýhoměsta takže budeme mít nejspší ty samé dělníky, co tam te´d pro ně pracují.

  Reagovat
 • 28. 7. 2015 (18.07)
  Permalink

  Miruš tak ten je úžasnej, ten by se nám taky moc líbil. To je typový projekt? Za jak dlouho bude postavený, když už je projekt skoro hotový? A děláte si něco navíc než je ten jejich standard? Zvyšuje se cena nějak úměrně tomu, co se přidává, nebo snižuje, když se něco ubírá?

  Reagovat
  • 24. 8. 2015 (18.35)
   Permalink

   Originál nebo katalogový dům? Nemůžu se rozhodnout. Je ta cena za obojí stejná nebo jsou katalogový domy elvnjěší na stavbu? Nebo jen na projekt? Jak to je? Víte? My chceme spíš originál jenže mám strach abych pak nemusela platit 70-100tisíc za projekt zbytečně, to by mi zas to aszi zase nestálo. Firmu chceme určitě ekonomické stavby na ty máme dobrý reference.

   Reagovat
 • 27. 7. 2015 (18.31)
  Permalink

  Ek.stavby jsme našly na internetu v reklamním banneru. Hned nás zaujaly, tak jsme jely na shcůzku. První dojem parádní, do další schůzky jsme si připravily další dotazy, kerý nám tam zodpověděly. Rovnou jsem podepsali smlouvu a už máme jít na poslední schůzku kvůli projektu. Čekám že za dva měsíce nejpozději bude stavební povolení hotové, takže se začne koncem září stavět. :D Moc se na to těšíme. Je to prima pocit.

  Reagovat
 • 27. 7. 2015 (14.00)
  Permalink

  O stavební firmě máme jasno, nyní si ještě rozhodnout kde vlastně zakotvíme. Na webu es jsem pár pozemků viděla, ale bohužel žádný jsme nevybrali.

  Reagovat
  • 29. 7. 2015 (21.09)
   Permalink

   Vždyť mají nějakej program kde vám najdou pozemek podle toho co chcete ne? NENÍ to ten POZEMKOVÝ SERVIS co maj na stránkách? Na ten bych to typovala.

   Reagovat
   • 12. 8. 2015 (9.01)
    Permalink

    Podle mě to ten pozemkový servis stopro je. Zadáte si tam poptávku kde pozemek chcete, určíte dopravní obslužnost, velikost, max. Cenu a oni vám takový pozemek najdou a prověří. Super služba pro ty co se v tom neumí orientovat. No a navíc mají web na pozemky, kde je rovnou prodávají – teď jich tam mají 38 na výběr -http://reality.ekonomicke-stavby.cz/component/customfilters/pozemky/no-manuf.

    Reagovat
   • 31. 8. 2015 (14.12)
    Permalink

    Kamarádka stavěla s Ekonomickýma stavbama od Plzně a byla moc spokojená. Byli jsme na kolaudaci a jen jsem žasla, jak mají nádherné moderní bydlení. I ta cena kterou za tu stavbu dali byla v pohodě. Cena za pozemek mi přišla přemrštěná, ale v dnešní době je asi 1500/m2 normální ne? Obzvlášť pokud jste v obci blízko velkého města. No myšlenka je to pěkná, máme s přítelem o čem přemýšlet.

    Reagovat
    • 10. 9. 2015 (12.07)
     Permalink

     Ta cena za pozemky je podle mě normální. Záleží kde to kupujete. My dávali u Plzně před lety 1350 za metr čtvetereční, měli jsme jich 600, takže cca 800 000 a barák máme teď za 3 500 000, paráda obojí, velikostí ideální, na úklid až moc velké. :) Ekonomky jsou šikovný, to jen abych nezamluvila téma diskuze.

     Reagovat
 • 27. 7. 2015 (9.59)
  Permalink

  Domy mají opravdu pěkné. To se musí nechat. A celkově jejich koncepci podnikání mají dobře promyšlenou.

  Reagovat
 • 26. 7. 2015 (22.04)
  Permalink

  Ek.stavby jsme našly na internetu v reklamním banneru. Hned nás zaujaly, tak jsme jely na shcůzku. První dojem parádní, do další schůzky jsme si připravily další dotazy, kerý nám tam zodpověděly. Rovnou jsem podepsali smlouvu a už máme jít na poslední schůzku kvůli projektu. Čekám že za dva měsíce nejpozději bude stavební povolení hotové, takže se začne koncem září stavět. :D Moc se na to těšíme. Je to prima pocit.

  Reagovat
 • 24. 7. 2015 (21.33)
  Permalink

  Vcera nam prisel katalog rodinnych domu od diskutovane firmy. Cely vecer jsme si domy prohlizeli. Uz mame dva favority. Jeste musime propocitat zda nam budou stacit penize na splatku hypoteky a provoz domu a kdyz jo, tak budeme taky s ES stavet.

  Reagovat
  • 11. 8. 2015 (11.43)
   Permalink

   Vybíráte spíšbungalovy nebo patrové domy? Neumíme se s vtomhle nějak rozhodnout? Má ten či onen nějaký speciální výhody, kdom toho, že bungalov je přízemní? Myslím cena, úspora nákladů na vytápění, rychlost stavby nebo tak něco?

   Reagovat
 • 23. 7. 2015 (15.39)
  Permalink

  Ekonomické stavby doporučuju úplně všem, protože to jakou u nás odvedly skvělou práci je fakt k nepopsání. Super, super, super, vybrali jsme si spárvně.

  Reagovat
  • 26. 7. 2015 (16.49)
   Permalink

   U nás hrálo prim to, že jsme dostali skvělou referenci od švagra. To u nás rozhodlo, že budeme taky stavět s Ekonomkama. Teď stavíme a zatím jde všechno podle plánu. Takže pohoooodddaaa!

   Reagovat
 • 21. 7. 2015 (21.15)
  Permalink

  Zkušenost s Ekonomickými stavbami už taky máme. Stavěli jsme od zač.roku 2014 a teď už bydlíme. Bez problémů a starostí. Vše řešili za nás, my jen dohlíželi jak to dělníkům jde.

  Reagovat
  • 22. 7. 2015 (14.00)
   Permalink

   Vzali jste si od Ek.St. všechny služby co nabízí? Nebo jste si něco dělali sami? Třeba hypotéku nebo povolení stavby? CO je výhodnější?

   Reagovat
   • 26. 7. 2015 (21.36)
    Permalink

    Ja myslím, že je dobré využít úplně všech služeb. nebo aspoň takhle. Když nemáte vlastní pozemek, je dobrý si nechat s výběrem poradit v programu pozemkový servis. Nechat si namalovat projekt je samozřejmost, stejně tak si myslím, že stavební povolení od ES není důvod nebrat. Hypotéku tu bych si obecně nchal zpracovat nabídku od co největšího počtu subjektů a vybral bych si tu nej. Stavba od ES je pak ten důvod proc si Ekonomické stavby ČLOVĚK ZVOLÍ:)

    Reagovat
   • 27. 9. 2015 (13.22)
    Permalink

    My využili komplet všechno,když už si to platíme co.A proč si n víc dělat vrásky se starostma, když to ekonomky krásně vyřeší.

    Reagovat
 • 21. 7. 2015 (19.23)
  Permalink

  Barčo já už vám mail poslala, my s ES postavili a bylo to v pohodě, varování ani netřeba, dobře pročíst smlouvy, jestli s tím souhlasíte, dobře propočítat, jestli máte na zálohu a splátky a prostě to všechno co se peněz týká do detailů pořešit. Pokud nebude problém v penězích, nebude problém žádnej. Dita

  Reagovat
 • 20. 7. 2015 (17.05)
  Permalink

  Michale dům pěkný, já bych sice radši větší, ale to je věc potřeb a vkusu. Jde mi hlavně o to, že už máte s nejv.pravděpod. od ES postaveno nabo to tak aspoň chápu. Jaká ta spolupráce s ES byla? Pohoda nebo nějaké varování pro nás co teprve stvbět budou? Piště prosím sem nebo na barca.korculova@volny.cz. Díky

  Reagovat
 • 17. 7. 2015 (22.00)
  Permalink

  Do práce kousek, do města kousek. Přitom jsme tak trochu na vesnici. Ideální podmínky. A to jsme si mohli dovolit hlavně díky ekonomickým stavbám.

  Reagovat
  • 24. 7. 2015 (14.34)
   Permalink

   Jé tak to máme stejnatě. My se odstěhovali na ves 5 km od Plzně. Nechali jsme si postavit od ES rodinný dům na klíč. Máme tu školu, školku, doktorku,úřady, obchody všeho druhu, hospodu, takže pohoda. Město pár minut jízdy autem, nechybí nám tu nic, je to bombastický.

   Reagovat
   • 26. 7. 2015 (12.28)
    Permalink

    Tak to máte ideální to se máte. My stavěli ve vesničce kde měla být školka a škola. Zatím pořád nic, pořád se o tom jedná. Takže zatím dojíždíme do vedlejší vsi, nechá se to, je to 7 km, takže no problem, ale v místě bydliště by to bylo lepší. Ale co, nestěžujeme si, máme od Ekonomek suprácký domeček.

    Reagovat
    • 29. 7. 2015 (17.46)
     Permalink

     Infrastruktura ve vsi je pro nás nejdůležitější, takže taky hledáme místo, kde budou mladé rodiny, nějaké nově postavené „sídliště“ z rodinných domků, chceme školu i školku, lékaře, potraviny a poštu. Zbytek už si zajístíte po cestě do většího města. Zatím jsme na ceně 1200 Kč/m2 u vsí, které mají kolem 3000 obyvatel. Jaký ceny jste měli u pozemku vy?

     Reagovat
  • 27. 8. 2015 (14.24)
   Permalink

   Potřebuju začít nový život a chci ho začít v novém domě. Líbí se mi ten menší rostoucí dům, zatím mít jen kus domu na který mám od rozvodu, pak bych to nechala dostavit až budou děti větší. Do paneláku nechceme, celý život žiju v domcích, jsem zvyklá na zahrádku. Jsem domluvená na schůzku v ES tak snad mě nevyhodí pryč jen proto, že nemám partnera na spoludokládání příjmů.

   Reagovat
 • 10. 7. 2015 (18.35)
  Permalink

  Od té doby co jsme šli do domu se náš životní komfort razantně zvýšil. Každý z nás máme víc prostoru tím pádem i soukromí. Děti mají své patro i s koupelnou, manželka svojí vysněnou kuchyni a zahrádku no a já jsem spokojený, že rodina je spokojená. A já konečně nemusím mít kolo na balkonu. O ekonomkách jsme měli jasno hned a taky nás nezklamaly.

  Reagovat
  • 20. 7. 2015 (8.26)
   Permalink

   Jo barák je přesně o tom soukromí co tu píšete. My už se taky do 2+1 v paneláku nemohli vejít. Teď máme min. 2X větší prostor než dřív a je nám fakt. K tomu kousek zelený zahrady, malou terasu u domu, kde jíme, prostě pohoda, pohoda, pohoda. :) Za ty prachy ten dům stojí.

   Reagovat
  • 6. 8. 2015 (19.25)
   Permalink

   tak přesně tohle říkáme my, že dům jje o tom soukromí co budeme mít až nám ekonomické stavby postaví, jenže u nás to ještě hned tak nebude, začneme jednat až tak za půl roku, takže si myslím, že tak za dva až budeme bydlet, ale už teď setím zabýváme a hledáme a čteme a studujeem a diskutujeme :)

   Reagovat
  • 23. 8. 2015 (19.11)
   Permalink

   Taky už s Es spolupracujeme, sice jsme teprve v počátcích, ale to nevadí. Máme po schůzce u nich v kanclu a v referenčním domu u jedné rodiny. Teď nás čeká návrh smlouvy a podpisu se začne makat na projektu. Je to sice ještě pěkná štreka než si ugriljeme maso ve vlastní pergole, ale dočkáme se, stejně jak vy. :)

   Reagovat
 • 9. 7. 2015 (12.06)
  Permalink

  Mně se taky hodně líbí ten jejich nový sty v které jedou. Jednoduchý hranatý domky, hodně skla, kamen nebo dřevo, veliké zahrady,terasy, idilka.

  Reagovat
  • 19. 7. 2015 (23.49)
   Permalink

   A PRESNE PROTO S NIMA BUDEME STAVET I MY. KRASNE MODERNI DOMY S MAXIMEM SLUZEB V CENE. REFERENCE DOBRE, JDEM DO TOHO TAKY.

   Reagovat
   • 28. 7. 2015 (18.51)
    Permalink

    My si vybrali ES ne nejen kvůli domům tkeré mají v nabídce, ale hlavně kvůli službám. Dům vám postaví jakýkoli chcete, ale navíc vám dají projekt zdarma, stavební povolení, dobré hypotéční sazby, dohled po celou dobu stavby, dlouhou záruku, pozáruční servis, prostě luxusní služby v ceně domu. A to se v dnešní době vyplatí, nejen finančně ale i časově.

    Reagovat
    • 29. 8. 2015 (23.04)
     Permalink

     Ja ted taky na Ekonomky koukam a moc se mi zamlouvaji. Stavi pekne, to jsem videla na vlastní oci, ne na jejich ukázkových domech, ale u známych, všechno za vas zaridi a navíc ted asi i nove nabizeji i prodej vhodných pozemku, takze to mate vsechny sluzby v jednom kanclu a to teda hrozne ocenuju. Proste sednu, reknu co chci, oni mi to daj a ja za to jen zaplatim a nastehuju se. A to nejsem milionarka nebojte, jsem normalni pracujici zenska ve fabrice, ale tak kdyz ted banky pujcujou hypoteky za 3% sazbu, no neber to. :-D

     Reagovat
 • 9. 7. 2015 (9.03)
  Permalink

  Ekonomky pravidelně sleduji a v poslední době mě hlavně zaujali nové moderní domky od mladýxh architektů, Je to znát, má to štávu, šmrnc. Hned bych do takových šel,ale ještě asi nenazrál ten správný čas.

  Reagovat
  • 30. 11. 2015 (22.59)
   Permalink

   Koukala jsem na to a troufám si říct, že tomu i trochu rozumím a ty domy mají hlavu a patu. Hodně se to vůbec posunulo dál, už to není jen krabice o několika oknech, trojúhelníková střecha a ať žije dům. Já tyhle lidi podporuju ikdyž to mají těžké prosadit. A ekonomky jim dali šanci, tak to má být. Dejme šanci mladým. My už asi stavět nebudeme, ale pořád ráda ekonomky sleduju.

   Reagovat
 • 8. 7. 2015 (21.47)
  Permalink

  tak to udělejete jednoduše, když nevíte co chcete, nastavte si filtr na cenu a velikost a hned budete vědět, který si vybrat :) tak jsme to dělali my :)

  Reagovat
   • 8. 9. 2015 (10.47)
    Permalink

    Nám taky Mladá rodina. Už se těším až budeme plánovat tu kuchyň, kteoru nám přidají k domu zdarma. Jedna výhoda lepší než druhá. Miluju Ekonom.stavby už teď. :)

    Reagovat
 • 6. 7. 2015 (19.53)
  Permalink

  já když na to koukám tak jsou pěkný domečky všechny já vůbec nevim který mi si vyberereme :)

  Reagovat
  • 20. 7. 2015 (22.08)
   Permalink

   to já bych si vybrala hned, koukám na ekonomické stavby už hodně dlouho, vybírám domky, ale zatím nemáme na hypotéku, já studuju vysokou a partner začal dělat, takže čekáme až já se dostanu do práce a budeme mít na dům příjmy, ale určitě budu stavět s ekonomickýma stavbama, recenze mají pěkné, služby dokonalé a domy překrásné

   Reagovat
  • 22. 7. 2015 (13.09)
   Permalink

   meli jsme stejny problem ale uz ho mame davno vyreseny uz totiz v dome od ekonomek dva mesice bydlime je to pohoda vam povim

   Reagovat
   • 25. 7. 2015 (21.13)
    Permalink

    Myslim že to, že přítel nemá ještě po zkušebce není důvod nemít vlastní dům. Myslím že Ekonomky mají nějaký progrm kdy staví domy i pro lidi co nemají na hypotéku. Neívm, jeslti nekecám, ale není to náhodou ten chytrý nájem, kdy platíte nájem a zároveň nějak uplácíte hodnotu toho domu? Bez hypotéky, co?

    Reagovat
    • 6. 8. 2015 (15.31)
     Permalink

     o to by mohlo být ale taky to nevím stopro. Oni mají tolik programů že se v tom člověk nevyzná. :D Každopádně ten Chytrý nájem je super nápad. Jen pořád nevím, kolik se tak na tom RD přeplatí, když si nevezmete tu hypotéku. Tipovala bych že to bude srovnatelné s nějakým úvěrem, když to musí postavit za své a vy to pak splácíte jim. Nebo se pletu?

     Reagovat
  • 26. 7. 2015 (16.58)
   Permalink

   My měli vybráno úplně hned, dům františek 10 přesně podle tohohle projektu. Cena stejná, dispozičně i uspořádáním plně vyhovující našim potřebám. Už se nám staví. :)

   Reagovat
  • 7. 7. 2015 (21.26)
   Permalink

   Mne se libi nejen ta loznice. Brala bych to takhle komplet. Asi mam první domek ve vyberu. :) Cekam na katalog a pak zacnu mit i svoje tipy.

   Reagovat
   • 8. 7. 2015 (22.35)
    Permalink

    Jen čekejte za týden bude katalog u vás a pak uvídte ten mazec když nebudete vědět, kdyteý dům vybrart. Nm to trvalo skoro měsíc, pořád jsme listovali a zkoumali ceny avelikost. No už máme rozestavěno, jsm teda o kus dál jak vy.

    Reagovat
  • 7. 7. 2015 (6.39)
   Permalink

   A proč ne, je sice maličkatej, ale pěkně zařízenej. A někomu to stačí a zahrada je zahrada. Takže dávám like.

   Reagovat
   • 7. 7. 2015 (20.45)
    Permalink

    Souhlasím s názorem výše. Nám taky stačil maličkej domek pro 3 lidi, takže takový větší byt a k tomu zahrádka s terasou a malým bazénem. Větší dům nepotřebujeme. Hlavní je, že nás a že máme klid. Paráda.

    Reagovat
    • 23. 7. 2015 (15.23)
     Permalink

     My máme 4 plus 1 takovejch menších rozměrů, ale bohatě nám to k životu stačí. Děti mají každý svůj maličkej pokojík, v paneláku měli jeden dohromady, takže jsme štastný všichni. Já mám navíc ty svoje vysněné květinové a zeleninové záhonky, manžel může grilovat, povím vám takovej domek od Ekonomek, to je naše rodnné štěstí.

     Reagovat
   • 20. 7. 2015 (18.35)
    Permalink

    Malickej nemalickej, to je fuck. :) Hlavne ze je vas, respektive NAS. Nam uz ekonomky taky postavili a je to paradicka. :)

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.