Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

2 243 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 24. 2. 2018 (22.10)
  Permalink

  Váhám mezi dřevostavbou a zděným domem. Zděný se mi zdá lepší. Ekonomky, který jsme si vybrali k tomu píšou tohle: http://davidmencl.cz/proc-nestavime-drevostavby/. Co si o článku a dřevostavbách myslíte vy? Jste taky radši pro zděný nebo je to fuk?

  Reagovat
 • 23. 2. 2018 (22.09)
  Permalink

  Lidi nebojte se vyject z těch vašich zaběhnutých kolejí. Jděte do změny nebo budete toho vašeho panelákovýho nebo garsonkovýho bydlení jednou litovat. Takový koupání v zahradním bazénu, grilování na zahradě, party se sousedama, vlastní zahrádka, klid, soukromí……………….. to je taková pohodaaaaaa. :)

  Reagovat
 • 19. 2. 2018 (19.22)
  Permalink

  Vy co už jste postavili nebo stavíte, nemáte náhodou na domě ten hnědý jako dřevěný obklad? Z čeho to je? Umělotina nebo pravý dřevo? Jak se to udržuje, už víte? Jakou to má trvanlivost? A kolik to stojí navíc? Nebo je to v ceně jako je na stránkách u domů? Myslim něco takovýho https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/blanka-41.

  Reagovat
 • 16. 2. 2018 (13.09)
  Permalink

  Necháte si vyřizovat úvěr na bydlení od E.S. nebo si to řešíte sami ve své bance? Co je výhodnější? Dělali jste si srovnáni?

  Reagovat
  • 22. 2. 2018 (8.16)
   Permalink

   Dobrý den,
   dovolím si vstoupit do této diskuze na základě zkušeností spotřebitelů při poptávání hypoték na výstavbu rodinného domu. Banka ke schválení hypotéky vyžaduje vždy nejprve projekt, rozpočet a stavební povolení. Proto je velmi důležité ověřit možnost Vašeho financování ještě před tím, než začnete připravovat projekt domu. Můžete využít konzultace přímo v bance, nebo využít doplňujících služeb stavebních dodavatelů, kteří nabízejí i různé modely financování a průchodnost hypotéky ověřují. Nicméně je vždy rozhodující slovo bankovní instituce, která hypotéku v návaznosti na projekt schvaluje.

   lucka@spotrebitelskeforum.cz

   Reagovat
 • 15. 2. 2018 (11.24)
  Permalink

  Dělají ekoomické stavby rozdíli mezi movitými klienty a těmi co na to mají s odřenýma ušima? Nerad bych měl špatně postavený dům jen kvůli tomu, že jsem z té druhé skupiny…

  Reagovat
  • 22. 2. 2018 (19.39)
   Permalink

   no to doufám, že ne, to by bylo od es nefér a věřím, že to tak nedělají :)

   Reagovat
  • 24. 2. 2018 (21.59)
   Permalink

   Podle mě mají programy i pro ty „chudší“ i pro ty „milionáře“, takže buďte v klidu. Domluvte si tam schůzku a nezávazně to tam s nima prokonzultujte. Hned budete vědět.

   Reagovat
  • 19. 2. 2018 (19.48)
   Permalink

   Nulovou hotovost nechceme, máme mladou rodinu, pozemek jsme sehnali za vlastní uspořené peníze, super výhodně. Ale dobrej nápad to teda je. Aspoň bude bydlení dostupnější všem.

   Reagovat
 • 11. 2. 2018 (23.56)
  Permalink

  Kamarádka s Ek.st. také teď staví,jsou ale ještě na začátku. Zatím ale mluví o všem v dobrém. My si počkáme ještě pár měsíců, jak jim to půjde a jak se jim bude daři t a když jo, tak se taky domluvíme na schůzce. Jsme opatrnější tak chceme znát zkušensot někoho blízkého. Ta je pro nás nejdůležitější. Časem zase napíšu.

  Reagovat
  • 19. 2. 2018 (15.35)
   Permalink

   To je ideální případ jak nic nepo… kéž bych měla také někoho známého kdo che v nejbližší době postavit od ekonomek. My bychom chtěli ideálně začít stavět po svatbě, abychom si mohli vzít hypotéku jako manželé, tedy příští rok :-)

   Reagovat
 • 10. 2. 2018 (18.53)
  Permalink

  Dnes jsme si vyzvedli svatební dort: škoda, že sem nejde dát fotka, je na něm velkými písmeny ES – Eliska a Stanislav. Skoro jako reklama na „naší“ stavební firmu. Zdravíme ES i v náš předsvatební den. Love

  Reagovat
 • 6. 2. 2018 (14.19)
  Permalink

  Brnkačka to je? Co? No přece stavba s Ekonomkama. Nic jsme pro stavbu neudělali a bydlíme si. No jo udělali, vybrali Ekonomky, podepsali smlouvu,sem tam jeli na kontrolu a máme dům. Takhle by to mělo šlapat i jinde, pak by bylo všechno pohodový.

  Reagovat
  • 6. 2. 2018 (16.14)
   Permalink

   no a to je nejdůležitější úkol – vybrat správnou stavební firmu – vybrat ekonomické stavby :-)

   Reagovat
 • 4. 2. 2018 (23.04)
  Permalink

  VZALI JSME TO Z GRUNTU: NOVÝ DŮM, NOVÝ NÁBYTEK, NOVÁ TELEVIZE. DO NOVÉHU DOMU VŠECHNO NOVÉ. EKONOMKY NA JEDNIČKU.

  Reagovat
  • 15. 2. 2018 (23.04)
   Permalink

   Když na to máte tak vám to přeju, my snad na všechno časem našetříme, hlavně, že už se budeme stěhovat do nového. Díky ekonomky za všechno.

   Reagovat
 • 4. 2. 2018 (13.44)
  Permalink

  Na ekonomických stavbách mě láká, co všechno za mě udělají, hlavně úřadů a vyběhávání různých povolení mě děsí, vůbec tomu nerozumím a tak bych se rád spolehnul na odborníky v oboru.

  Reagovat
 • 2. 2. 2018 (12.32)
  Permalink

  Dobrý den, máte zájem o půjčku? nabízíme podnikatelský úvěr, osobní půjčku, půjčku na auto, půjčku na auto, studentský úvěr, podnikatelský úvěr, lian pro obchodní expanzi v rozmezí od jakékoliv částky, kterou potřebujete. Naše nabídka je jednoduchá a rychlá. nabízíme půjčku jak investorům, tak společnostem. Platíte nyní a získáte finanční prostředky do 36 hodin. e-mail: pdfinance4@gmail.com

  Reagovat
 • 31. 1. 2018 (19.34)
  Permalink

  Jsem v sedmém nebi – před vánoci jsme volali s mužem do ekonomek, objednali jsme se na schůzku a projekt a vše kolem už jsme domluvili – v březnu začneme stavět, hurááá :D

  Reagovat
  • 3. 2. 2018 (11.20)
   Permalink

   hustý – já chci taky :) dům od ekonomek = můj sen :-)

   Reagovat
   • 9. 2. 2018 (14.43)
    Permalink

    Můj je to se a už se mi plní :-) S ekonomkama :-) Až dokončí tak to tady klidně shrnu :-)

    Reagovat
   • 15. 2. 2018 (13.25)
    Permalink

    CO VÁM V TOM BRÁNÍ? ODVAHA K RISKOVÁNÍ, STRACH ŽE NEBUDE NA SPLÁTKY, NEBO MALÝ PŘÍJMY? PORAĎTE SE VE FIRMĚ, NĚJAKÉ ŘEŠENÍ NA MÍRU VÁM UDĚLAJÍ.

    Reagovat
    • 18. 2. 2018 (21.02)
     Permalink

     Kdo má trochu selskýho rozumu a čte si co podepisuje, ten se do problémů nedostane. Když nevím, což je normální, já taky nerozumim všemu, tak jdu prostě za právníkem a zeptám se co si o tom myslim a hodinovou konzultaci si zaplatim. Lepší malá investice než zpackaný život. ES bych se ale nebál, protože kolega s nima už staví a smlouvu podepisoval azatim teda nenaříká.

     Reagovat
  • 11. 2. 2018 (17.57)
   Permalink

   To je rychlost tedy, tak to má být, ekonomky mě prostě přitahují čím dál víc :-)

   Reagovat
   • 22. 2. 2018 (13.10)
    Permalink

    Jak to vypadá s těma Ekonomkama cenově v porovnání s jinejma firmama? Máte někdo cenový nabídky pro srovnání? Je to takhle firma, kterou tu teď často zmiňujete? https://www.ekonomicke-stavby.cz/ My chceme poptat je a ještě další dvě firmy v našem okolí, tak pak uvidíme co kdo za kolik nabídne.

    Reagovat
   • 23. 2. 2018 (21.48)
    Permalink

    Rychlý jsou obzvlášť když si vemete program rychlé řešíte, to bydlíte za 3/4 roku se vším všudy. Kdo spěchá ať bere tenhle program.

    Reagovat
 • 30. 1. 2018 (23.54)
  Permalink

  Kdo má dům od ES – ten se s ním rád pyšní. Škoda že sem nemůžu dát fotku – pyšnil bych se :-)

  Reagovat
  • 3. 2. 2018 (19.39)
   Permalink

   To je opravdu škoda – rád bych se na čerstvý dům od ekonomiclých staveb podíval. Jestli se Vám chce, tak mi je pošlete do mailu: davidfik@seznam.cz díky ;-)

   Reagovat
  • 11. 2. 2018 (13.07)
   Permalink

   A splnili Ek. stavby termín předání klíčů k hotovému domu? Většinou čtu, že ano, tak jak se mám zařídit s pronájmem, když jsme prodali byt…

   Reagovat
 • 30. 1. 2018 (14.29)
  Permalink

  Ten program Excelent nemá chybu! Když si budu brát jen částečný úvěr na dům, tak by to mohlo vyjít ne? Lepší je asi zavolat do ES že?

  Reagovat
   • 1. 2. 2018 (23.11)
    Permalink

    vždyť je to napsaný nahoře v tom článku tak jak to může být starý? ekonomky se o to starají ne? vždyť mají tak krásně udělaný stránky a reklamu taky :-)

    Reagovat
    • 12. 2. 2018 (14.12)
     Permalink

     článek je z roku 2012, takže tenhle program nejspíš zrušili a přidali x nových, to je normálka ne? :D

     Reagovat
 • 29. 1. 2018 (22.56)
  Permalink

  Dům je sen, který se dá splnit a to je můj případ. Pro rodinu všechno, když si přejí dům tak šup sem s ním. Ekonomky jsem oslovil, ekonomky mi vycházejí vstříc, s ekonomkami jsem podelsal.

  Reagovat
  • 30. 1. 2018 (22.31)
   Permalink

   Za jak dlouho máte slíbeno, že bude hotový projekt a stavba? Vleze se to do roku?

   Reagovat
   • 2. 2. 2018 (10.32)
    Permalink

    Nám bylo v ekonomkách řečeno, že záleží v jakém ročním období se začne stavět, podle velikosti projektu a případných změn, podle mnoha věcí se může doba stavby prodloužit nebo zkrátit, takže nevím, ale asi vám údaj někoho jiného nebude asi moc k čemu :-)

    Reagovat
   • 7. 2. 2018 (11.54)
    Permalink

    Do 9 měsíců to mají hotové pokud nevznikají na stavbě najaké problémy, které se musí řešit s úřadama, např. problém s přípojkama nebo tak něco. Mohou se opozdit dodávky materiálu, ale to nejde ovlivnit. Může být šílený počasí, to pak stavba taky stojí. Ale jinak tak nějak plus mínus 3/4 rok je normálka. Plus samozřejmě projekt a stavební povolení.

    Reagovat
   • 9. 2. 2018 (17.20)
    Permalink

    Vejde, i s tou přípravou. Pokud nebudete zdržovat zbytečně projekt a nebudete mít žádný stavební nepředvídatelný problémy. My to do roka měli. ES dík.

    Reagovat
  • 8. 2. 2018 (19.36)
   Permalink

   Udělal jste dobře, s ekonomkami nám klape všecičko

   Reagovat
   • 13. 2. 2018 (22.49)
    Permalink

    Mě zajímá jak ekonomické stavby komunikují s klientem? Budu jako jejich klient vědět co se na stavbě děje? Co je hotovo? Jestli je nějaká komplikace na stavbě?

    Reagovat
    • 16. 2. 2018 (12.16)
     Permalink

     Prosím odepiště někdo kdo máte postaveno s E. stavbami na tento dotaz :-) díky

     Reagovat
  • 10. 2. 2018 (17.43)
   Permalink

   Tak napište až s ekonomky i dostavíte, těším se, že napíšete podrobnosti ;-)

   Reagovat
 • 29. 1. 2018 (15.39)
  Permalink

  Katalog dneska přišel. Jsem zvedavá zda tam nejdeme ještě i jinačí domy než mají na webokách. Koukneme, promyslíme, domluvíme schůzku, podepíšeme smlouvu a pak už to všechno pofrčí. Hurá.

  Reagovat
  • 3. 2. 2018 (20.49)
   Permalink

   Ještě nevíte jestli vyberete projekt a už víte,že podepíšete? Vy jste střelkyně tedy :D I když upřímně z takové nabídky snad musí vybrat úplně každý :D

   Reagovat
   • 8. 2. 2018 (19.41)
    Permalink

    Tak že budeme stavět s Ekonomkama víme od začátku, zkušenost máme z rodiny, takže víme jak staví, dům už jsme viděli a průběh stavby taky. Teď je řada na nás. Jen nevíme, jaký dům ještě chceme. V nabídce je několik hezkých a mezi těmi se teď rohodujeme.

    Reagovat
    • 13. 2. 2018 (23.00)
     Permalink

     Nastavte si hranici max. ceny a zvolte počet místností který chcete a máte jasno, jaký dům vyberete. Vyběhne vám jich pár desítek a to už pak dovybertete podle vzhledu.

     Reagovat
    • 17. 2. 2018 (18.24)
     Permalink

     My se nemohli rozhodnout a pomohli nám přímo v ekonomkách, strávili jsme tam tenkrát přes dvě hodiny, bylo to super, dozvěděl jsem hned na začátek spoustu zajímavých věcí o stavbě domu :-)

     Reagovat
     • 20. 2. 2018 (22.51)
      Permalink

      Taky už jsme objednaní. Na 28.2.2018. Jsem na to zvědavá. Dotazů už máme asi dvě stránky. TO z nás budou mít radostt. :D

    • 17. 2. 2018 (22.34)
     Permalink

     byli jsme rozhodnutí hned problém bylo jen to kde sehant dobrý pozemek pro stavbu, to trvalo nejdýl, ted už to jede, pozemek mame, ekonomky staví, my čekáme

     Reagovat
  • 6. 2. 2018 (22.14)
   Permalink

   Jak dlouho jste na katalog čekali? My už čtyři dny a nic. :( Trvá to dýl?

   Reagovat
   • 7. 2. 2018 (11.11)
    Permalink

    Týden nebo dva, buďte v klidu, dorazí. Pokud se vám teda vejde do schránky a nikdo vám ho neveme. Jed docela objemnej. Ale úplně super, určitě si domek vyberte. Nebo možná ne, nebudete totiž vědět, jaký, všechny jsou super. :D

    Reagovat
  • 8. 2. 2018 (20.03)
   Permalink

   Taky nám dorazil a už vybíráme. :) Tak kdo vybere dřív? Dejte vědět co, my se taky ozveme. Mája

   Reagovat
  • 12. 2. 2018 (13.53)
   Permalink

   My hledali i na webu i v katalogu. Katalog jsem si brala sebou ,když jsem čekala na děti na kroužku a chtěla si v něčem listovat, na webu jsme používali ty filtry a ono nám to vyplivlo vždy takový dům, jaký jsme hledali. Ty webovky jsou v tomhle lepší, nemusíte dloho studovat co chcete. ALe zase ten papírovej katalog, však to znáte. To je jako knížka vs. čtečka knih.

   Reagovat
   • 15. 2. 2018 (12.46)
    Permalink

    Katalog je dobrej, ale web je úspora času. Info stejný, ale máte tam ty filtry a hned vám to ukáže, který dům je pro vás vhodný. Neztrácíte čas prohlížením domů, na který nemáte nebo který jsou pro vás nevhodně postavené (myslím dispozičně,ne kvalitou). Na webu ES už jsou i fotky projektů uvnitř, takže máte představu hned. Doporučuju tenhle způsob a můžete začít hned bez čekání na papírový katalog.

    Reagovat
 • 27. 1. 2018 (5.16)
  Permalink

  Hledáte podnikatelský úver, osobní pujcky, bydlení, studentské pujcky studentu, konsolidacní pujcky, nezajištený úverový rizikový kapitál; Atd .. Nebo odmítl úver od banky nebo dohody jeden nebo více financních duvodu. Je pravdepodobné, že vaše duvera Toto rešení! A pastýri soukromí veritelé pujcují spolecnosti a jednotlivce v nízké a cenove dostupné sazbe ve výši 2%. Máš zájem? Kontakt po prepoctu úveru do 48 hodin. KONTAKTUJTE NÁS (valdinesamaraldasilva@gmail.com)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.