Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

2 845 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 3. 9. 2014 (6.31)
  Permalink

  Chápu to dobře že ten úvěr na pozemek funguje tak, že mi jakoby Ekonomky půjčí na ten pozemek s tím, že s nima podepíšu nějakou úvěrovou smlouvu a až budu stavět a vyřídím si hypotéku tak pak tou hypotékou splatíme tenhle úvěr Ekonomkám a budeme stavět? Nebo kdo ty peníze půjčuje? Z toho článku z toho nejsem moc moudrá? Poradíte mi?

  Reagovat
  • 14. 10. 2014 (20.15)
   Permalink

   Týno, je to přesně jak píšeš. Jen Peníze bezúročně půjčuje společnost Chytrý nájem. S tou jsme podepsali smlouvu. Potom ji refinancovali hypotečním úvěrem na pozemek s domem. Pro nás výhodná věc.

   Reagovat
 • 29. 8. 2014 (7.12)
  Permalink

  Já bych zase chtěla i s domem rovnou si nechat udělat zahradu, pro děti pískoviště, klouzačku. Jestli toto ekonomky taky obstarají nebo nám někoho aspoň doporučí.

  Reagovat
  • 5. 9. 2014 (15.34)
   Permalink

   Podle mě dělají i zahrady, jeden čas nabízeli i ty slevové kupony to nevim jestli ještě funguje nebo ne a tam byly stopro i zahradní sestavy pro děti, takže nějakého dodavatele mít zajisté budou.

   Reagovat
   • 24. 9. 2014 (12.16)
    Permalink

    Když si to zaplatíte tak vám seženou jakoukoliv firmu na cokoliv, tím sem si jistej. K domu samozřejmě patří i zahrada , takže by byly samy proti sobě kdyby to nedělali.

    Reagovat
 • 25. 8. 2014 (20.32)
  Permalink

  Hm celkem by to šlo, i dům i zařízení i splátka i velikost. Bych ho brala.

  Reagovat
  • 9. 9. 2014 (20.09)
   Permalink

   My si brali hypotéku na RD 4+1+G – 3 600 000 i spozemkem. Dům má velké místnosti, takže nám to bohatě stačí. Splátky máme kolem 13 000 plus mínus, podle toho jak se mění sazba. Hodně teď šly sazby dolu, takže až se nám za půlroku změní fix, klesnou nám i splátky, to se těšíme moc. Náklady na provoz domu jsou kolem 4 000 takže to nám taky vyhovuje. Je to prima mít vlastní bydlení.

   Reagovat
 • 18. 8. 2014 (21.36)
  Permalink

  Rozhodla jsem se, že všem napíšu, že jsem byla s firmou Ek.stavby moc a moc spokojená a kdybych někdy musela stavět znovu (což doufám, že nenastane), tak bych šla na jistotu zase k nim. Děkuju tímto za spolupráci s vámi. Vaše Dana N.

  Reagovat
 • 12. 8. 2014 (9.09)
  Permalink

  Jsme v jednání. Našli jsme si ES díky tomuto už dosti starému článku. Teď řešíme na jaký dům nám budou peníze stačit. Chceme nějaký bungalov, tak 3+1 nebo 4+1, tak snad budeme mít štěstí a vejdeme se s naším příjmem do splátek hypoték.

  Reagovat
  • 23. 8. 2014 (17.18)
   Permalink

   my spíš jak bungalov chceme patrový dům nebo dům s obyvatelnym podkrovim. Prijde mi to vic mistnosti a mensi patlani pozemku. Mam rad větší zahradu tak jsme se takhle s ES domluvily. Už se těím, až začneme se stavbou.

   Reagovat
 • 19. 7. 2014 (18.07)
  Permalink

  My jsme narazili na ES v časopisech o bydlení. Ze začátku to pro nás byly jen jedny z mnoha kontaktů na různé stavební společnosti. Shodou okolností jsme ale zjistili, že i naše známá zrovna staví dům právě s ES. Vyslechli jsme si tedy s chutí její postřehy a zkušenosti a na jejich základě jsme se rozhodli to s ES zkusit. Samozřejmě nejdříve jen formou první schůzky. No a dopadlo to tak, že už máme postaveno a bydlíme ve svém vlastním domě. Zkušenost dobrá.

  Reagovat
  • 14. 8. 2014 (6.34)
   Permalink

   My máme představu o domu úplně jasnou, chceme něco podobnýho jak Lucie 20, nejen tvarem, s obložením, ale i za podobnou cenu. http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/dom_dtl.php?EVENT=HOUSE&MESSAGE=72. Jen o tom programu teda váháme. Sami asi nevymyslíme, co je pro nás nejlepší, jestli to rychlé řešení, mladá rodina nebo pohodová stavba. Lííbí se nám myšlenka všech třech. Hold si necháme poradit.

   Reagovat
 • 15. 7. 2014 (16.02)
  Permalink

  Půl roku času dost, to se administrativa uričtě stihne. My jí měli hotovou asi za 5 myslím. Hypo jsme si řešili sami, projekt v ES, stavební povolení taky v ES a pak už to jelo. Tohle je nejhorší stavební fáze, my věřte.

  Reagovat
  • 5. 8. 2014 (7.09)
   Permalink

   Papírování kolem stavby domu trvá tak ¼ – ½ roku, záleží na tom jak se k tomu úředníci vyjadřujou rychle. Nejhorší jsou ty úřední lhůty, kterých se musí dodržovat, to všechno protahuje. Dost důležitý taky je jak rychle vám udělají projekt a jestli ho pořád dokola předěláváte. Kdo vezme typovej, má hned půlku času ušetřeno. A tak je to se vším.

   Reagovat
   • 17. 10. 2014 (19.25)
    Permalink

    No pane jo,to je teda doba,to mně vůbec nedošlo vlastně.Hm to by bylo dobrý vyřešit papíry přes zimu a kdyby jo šlo dobře aby se na jaře mohlo stavět.Asi si to představuju růžově,ale ekonomky mně asi vyvedou z omylu.

    Reagovat
 • 10. 7. 2014 (9.02)
  Permalink

  Tak jsme vše s partnerem probrali a přišli na to že co se týká služeb nám nikdo lepší nabídku než Ekonomické stavby nadají. Včera jsme tedy podespali smlouvu. Snad vše půjde hladce a my stihneme ještě do konce roku aspoň základovou desku. To by bylo fajn. No uvidíme, snad se nikde nezasekneme, to by se pak stavělo až na jaře.

  Reagovat
  • 18. 7. 2014 (18.16)
   Permalink

   Jupí, jde to rychle, už řešíme s projektantem projekt našeho domu, to sem nečekala.

   Reagovat
 • 15. 6. 2014 (7.51)
  Permalink

  My si nic nekupovali, my si nechali postavit od Ekonomek dům podle vlastních představ. My o žádným realitním webu nevěděli a ani nevím, jestli by tam byl takový dům, který by nám vyhovoval. Ale jako nápad je to parádní.

  Reagovat
  • 19. 6. 2014 (17.03)
   Permalink

   Prosim vas, proc to tu resite na diskuzích? Ptejte se primo v Ekonomkach a budete to mit z prvni ruky. A pokud nechcete utracet za hovor, napiste si zdarma na http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/kon_fho.php a oni vam sami zavolají a domluvi si s vámi schuzku. A tam se všechno urcite dozvite. Pak si to info můžete ověřit ještě u ostatních lidi. Ja to tak dělala a prislo mi to lepsi nez se nejdriv ptat zakzniků a pak ve firme.

   Reagovat
   • 28. 6. 2014 (6.51)
    Permalink

    Prvotní konzultace za námi, teď se s partnerem poradíme, probereme ještě jednou všechna pro a proti a příští týden tam jdeme znovu, měli bysme podepisovat smlouvu. Zatím to spíš vypadá tak, že to podepíšeme. Máte něco, na co se ještě před podpisem zaměřit? Co by nás mohlo odradit?

    Reagovat
   • 12. 9. 2014 (5.52)
    Permalink

    Radši si nejdřív projedu internet než zajdu přímo k věci. Z diskuzí se dá dozvědět dost podstatných informací a zkušeností. Nedá se jasně věřit všemu, ale to si člověk přebere. A dost odpovědí jsem také našla prívě v té net- kavárně s ředitelem. A řeknu vám, že bych s tím panem ředitelem klidně ráda zašla na kávu, pár otázek bych ještě měla. Sousedi se loni stěhovali do jejich domu a od té doby je pravidleně sleduju.

    Reagovat
 • 28. 4. 2014 (10.54)
  Permalink

  Na trhu je tolik stavebních firem, ale jak tak koukám na internet, tak Ekonomický stavby jsou vidět asi nejvíc. Reklama, diskuze, PR články, Facebook, krásný online katalog a ty služby ty tomu korunují, žádnou jinou takhle akční stavební firmu teda neznám.

  Reagovat
  • 11. 5. 2014 (19.47)
   Permalink

   Jo ES maj hodně profláknutou pověst to jo. Já si původně myslel že jsou jen plzeňský a ono houby, maj pobočky po celý republice na slovensku i v polsku, takže je to mega firma. Tuhle jsem jel po jižních čechách a měli tam na plotě u rozestavěnýho domku plachtu s reklamou. Stavi fakt všade.

   Reagovat
   • 19. 5. 2014 (17.26)
    Permalink

    O tom ze stavi v i mimo cr vim,jen teda netusim jak jim to zahranici funguje. O cechach vim svy, to vidim kolik domu porad nekde stavi, jak se prezentujou na netu, youtube nebo tom fb, pridavaji novy rozhovory s lidma, ukazujou videoprohlidky domu nebo pridavaj fotky a jsou to teda pekny domky. To potvrdi asi kazdej.

    Reagovat
   • 28. 7. 2014 (12.13)
    Permalink

    to teda maj, jenze v dobrym i spatnym ja s nima hodne stavet chci ale trohu se bojim ty diskuze jsou plny prispevku sice tech lepsich ale ty negativni mi trochu kazi dojem asi se poptam jeste lidi v okoli zda nemaji zkusenost a neukazaly by mi svuj dum to u nas rozhodne

    Reagovat
  • 25. 5. 2014 (15.45)
   Permalink

   Protože maj reklamu všude, tak se nedivte. Ale tak mají ji právem, jdou dobří, tak proč se světu naukázat. Dům od nich je kvalitní, máme ho už nějekej rok a jsme hodně spokojeni.

   Reagovat
 • 22. 4. 2014 (20.28)
  Permalink

  Úvěr na pozemek jde určitě kombinovat se Serviskama, protože to je program který dostává každý klient Ekonomek za postavený dům. Myslím že je tam te´d nvoě záruka deset let a kt omus ervisní prohlídky na celou dobu životnosti domu nebo min na třicet let to nevím jistě.

  Reagovat
 • 9. 4. 2014 (9.21)
  Permalink

  Je možný kombinovat program úvěr na pozemek, viz. článek, s nějakým jiným programem, jako třeba servisní prohlídky? Bych potřeboval zafinancovat parcelu i mít dlouhodobou záruku a servis na psotavený dům. Dík za reakce. Jára

  Reagovat
 • 30. 3. 2014 (19.32)
  Permalink

  Se záznamem v registru pomohli i nám, za to moc díky, blbostí jsme se tam dostali a než nás vymažou, tak bychom byli s trochou nadsázky už v důchodu. :DDD My měli ale program Mladá rodina. Škoda že za nás nedávali k tomuhle programu kuchyňskou linku zdarma, to by se nám hodilo. Nás vyšla taková do účka na 89500 bez spotřebičů. To by byla moc pěkná úspora. Nojo, hold se musí vždycky něco přidat, aby se přilákali noví zákazníci. :DDD

  Reagovat
 • 26. 3. 2014 (18.57)
  Permalink

  Nemám žádnou hotovost,ani pozemek a ještě nějakej dluh v bance.Má někdo zkušenost jestli i ES si stímhle poradí a pomůžou splnit sen?

  Reagovat
  • 27. 3. 2014 (12.30)
   Permalink

   Myslim že jo, mají program nulová hotovost a úvěr na pozemek a taky poskytují směnky, takže si myslím, že i s takovým „případem“ jako jste vy (bez urážek, to je myšleno v dobrém) něco vymyslí a dům vám postaví. :) Jen musíte mít na splátky, to už za vás fakt platit nebudou. :)

   Reagovat
   • 25. 4. 2014 (13.55)
    Permalink

    Vím to stopro, i s lidma v registru si umí dle jejich webu poradit. Zkušenost nemám, já jsem čistej.

    Reagovat
   • 27. 8. 2014 (11.38)
    Permalink

    Koukala jsem že ty hyposplátky šly docela pěkně dolů. Dřív (před pár lety) kdy jsem se svým bývalým partnerem uvažovala o domečku byly přes 5% a teď jsem koukala, že nejsou ani3%. To je pěkný teda. Jsem v novým fungujícím vztahu a už se začínáme bavit o tom, že půjdeme z garsonky do svého vlastního většího a pořídíme si rodinu. ES někde psali že 3 mil hypotéka vyjde na splátku zhruba 8,5 tisíce. To by šlo i při mateřské. Je tomu skutečně tak, vy co máte hypo od ES? A co v případě, že by se splátka opozdila nebo byl problém při splácení? Jak se to řeší? Jde se domluvit nebo hned dům banka zabaví? Toho se nejvíc bojím, ale zvládaj to jiní, tak proč ne my co? Šárka

    Reagovat
 • 11. 3. 2014 (9.47)
  Permalink

  Zjistila jsem jednu dulezitou vec. Pro Ekonomky neni nic problem. Daji vam program na miru vasim potrebam a moznostem, navíc vam daji zadarmo typovej nebo individualni projekt, podle toho co chcete, postavi vam, a jeste vam dum servisuji. Pry ted davaji desetiletou zaruku na dum, jeste jsem k tomu nic moc nenasla, jen na diskuzích, tak cekam, kdy se pochlubi nejakym verejnym prohlasenim, jak mají ve zvyku. Sluzby super, kvalita prace podle kamosu taky solidni, jdeme do toho s Ekonomkama.

  Reagovat
 • 9. 2. 2014 (19.59)
  Permalink

  Dobry vecer sme mlada rodina a mneli by sme zaujem o rodiny dom formou najemniho jak tady pisete muzete nam napsat jak to funguje a co je k tomu potreba dekuji s pozdravem Balog

  Reagovat
  • 29. 6. 2014 (16.48)
   Permalink

   Kdo už ten chybrý nájem vyzkoušel v praxi? Písněte.

   Reagovat
 • 6. 2. 2014 (15.02)
  Permalink

  Kvalita, solidní jednání, maximální servis, přijatelné ceny, dlouhá záruka, to jsou hlavní charakteristiky Ekonomických staveb zabývající se stavbou nízkoenergetických rodinných domů.

  Reagovat
 • 27. 1. 2014 (13.01)
  Permalink

  S ekonomkama je to jak na houpačce, někdo si je nemůže vynchválit někdo prudí kvůli všemu, takže názory jsou buď pozitivní nebo negativní. Moje osobní zatím není žádná, ještě nestavíme, ale už se na to chystáme a já na to negativní mínění fakt moc nedám, protože vím, jak to v téhle branži funguje, konkurence je tvrdá a vím, jak se snadno může ovlivnit mínnění věřejnosti. No takže až budu moct dosáhnout na hypotéku, určitě jejich služeb využiju.

  Reagovat
 • 20. 1. 2014 (10.53)
  Permalink

  A proč? máte nějakou blbou vlastní zkušenost nebo jen proto že mají u některých lidí špatné mínění?

  Reagovat
  • 30. 11. 2017 (16.23)
   Permalink

   Já neznám nikoho nespokojenýho. Já vím o nás že dobrý a o rodičích mého partnera že mají taky s ES dobrou zkušenost. Oni už asi 8 let, my čerstvě postaveno. Kamarád se na ně chystá příští rok, takže já říkám všem kdo se ptá, že dobré.

   Reagovat
 • 15. 1. 2014 (12.27)
  Permalink

  Jsem zvedavy, jestli tenhle prispevek nezmizi… v tehle zaplave krasne pozitivnich prispevku na ES.. Uz jsem o nich precetl hodne, neco bylo i v televizi… vyhnete se jim obloukem..

  Reagovat
  • 31. 1. 2014 (12.09)
   Permalink

   No vidíte, vy píšete proti nim, já je chválím. Já mám zkušenost, ale myslím, že vy nemáte žádnou osobní nýbrž zprostředkovanou přes media. Já chválím, chválím a zase chválím. Obrovské množství služeb, programů, výhod, prodloužená záruka na dům, servisní prohlídky domu zdarma. Za ty prachy dobrej servis.

   Reagovat
  • 6. 10. 2014 (20.00)
   Permalink

   My dali hodně na reference na diskuzích a vyplatilo se nám to. Bydlíme už přes půl roku, máme vše kompletně zařízené a je to suprový.

   Reagovat
 • 13. 1. 2014 (18.14)
  Permalink

  Hurá, hurá, hurááá, máme projekt. První fáze stavby našeho domu je za námi. Jde se žádat o hypotéku a o povolení.

  Reagovat
 • 7. 1. 2014 (10.11)
  Permalink

  My jsme šli do novýho roku s předsevzetím, že se letos osamostatníme od rodičů a další svátky už strávíme ve svém. Nevím, jestli je to reálné, zatím máme ES katalog rodinných domů a začínáme procházet weby stavebních firem v plzeńském kraji. Když by všechno dobře šlo a na jaře se začalo stavět, tak by to bylo tipky topky nebo ne? Nebo není reálné začít na jaře stavět, kdy ještě neřešíme hypotéku, projekt či stavební povolení? Váš názor prosím?

  Reagovat
  • 24. 1. 2014 (21.59)
   Permalink

   Katalog RD 2014 od ES už taky máme, ale nemyslím si, že je reálné bydlet do vánoc, když ještě nemáte nic hotovo, viděla bych to tak na prázdniny nového roku. Podle mě trvá tak měsíc projekt, měsíc hypotéka, měsíc povolení stavby a ještě nějaký prostoje mezi tím, takový – 3-5 měsíců papírování, teperve pak stavba a ta má trvat tak 8-10 měsíců, no nevím, to byste asi museli zvolit to rychlé řešení s typovým projektem bez úprav. http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/prg_prr.php

   Reagovat
   • 15. 3. 2014 (12.57)
    Permalink

    Za jak dlouho vám ten jejich katalog přišel? My už čekáme skoro 14 dní. Žádali jsme přes FB i přes ten jejich formulář, ale nebyli jsme sami, ozvalo se strašně lidí, takže možná pro velký zájem to trvá pro nás tak dlouho. :-( Už chci taky vybírat a plánovat, je jaro a to je na takové plány jako stvořené. Co v paneláku, že?

    Reagovat
 • 25. 12. 2013 (19.47)
  Permalink

  PRVNÍ VÁNOCE V NOVÉM DOMU OD EKONOMEK, LIDI TO JE NESKUTEČNÁ PARÁDA. :-)))

  Reagovat
 • 21. 12. 2013 (22.12)
  Permalink

  Letošní vánoce budou obzvlášť prima, nadělili jsme si mimčo, které se narodí na jaře a taky si nadělíme do obálky obrázek z ES katalogu domů a ten začneme po novém roce vyjednávat, řešit projekt, stavbu, finance. No a další vánoce už snad budeme ve svém s lezoucím batoletem. Jo, plánování, to je moje. :D

  Reagovat
  • 11. 1. 2014 (18.34)
   Permalink

   Tak to jste udělali dobře. My začali stavět letos na podzim a protože je pořád pěkně, tak stavíme i přes zimu. Doufám, že se už letos počasí nepokazí. Nebude se muset přes mrazy čekat, stavba pofrčí a my se budeme moci přestěhovat o tři měsíce dřív. Zina

   Reagovat
 • 7. 12. 2013 (20.15)
  Permalink

  Těžko radit jestli budou zdražovat nebo ne, to dělá každý jinak. Ale některý firmy se snaží nalákat ještě před zimou klienty na příští rok, tak dávají třeba kuchyni zdarma. Tak se zeptat i v Ekonomkách, jestli něco takového mají. Určitě vám dají tu kuponovou knížku, to je super věc, s tou ušetříte hrozně peněz nejen na vybavení domu, zahrady, ale třeba i když budete chtít někdy s rodinou koupit auto nebo odjet na dovolenou. A ty slevy jsou celkem veliké – 20-30%. O tu si určitě řekněte, jestli jí ještě dávají. Odkaz a více info zde – http://program-kuponova-knizka.ekonomickestavby.com/.

  Reagovat
  • 19. 12. 2013 (10.06)
   Permalink

   My už podespali, do konce roku jsme to stihli, ale nevím na to zdražování jsme se neptali a oni sami nic neříkali, takže spíš ne. TO si myslím, že kdyby nás chtěli nalákat na podpis, tak by to jako argument použili. Takže ještě v pondělí před vánocema máme schůzku v projektantově kanceláři, řekneme si jaký dům chceme, jaké úpravy již předpřipraveného projektu od gservisu chceme a on nám to přes svátky hodí na papír. Já se tak těším lidi, to si ani neumíte představit.

   Reagovat
 • 30. 11. 2013 (12.12)
  Permalink

  Víte někdo, jak to bude teď přes svátky, jestli je lepší uzavírat smlouvu teď před koncem roku,s tím, že možná budou ještě domy levnější, nebo až po novém roce? Nemáte někdo info, jak to bude se zdražováním domů, jako se zdražováním všeho vždy v lednu? Děkuji za info, váhám a nevím, zda se rychle ukvapit a podpesat nebo si to ještě všechno pořádně promyslet. Alžbětka

  Reagovat
  • 25. 11. 2013 (20.52)
   Permalink

   Njn, já bych taky chtěl něco menšího, ale vyplatí se třeba dům 3+1? Soukromí je víc než jasný, ale cenově v porovnání z bytem? Jaký na to máte názor vy? Pořád váhám, řeším a nevím. Dík

   Reagovat
   • 11. 12. 2013 (21.43)
    Permalink

    Vyplatí nevyplatí, to je divná otázky. Jako byt vyjde v téhle velikosti určitě levnějc třeba o mega nebo mega a půl, ale na druhou stranu to soukromí, co máte v tom báráku, byť maličkým, to je s panelákem naproto neporovnatelný. Dojděte si do Ekonomek, domluvte si schůzku a nechce si říct, na kolik by vás takový jednoduchý malý domek se zahrádkou vyšel a pak o tom přemýšlejte. Já jsem rozhodně pro dům, taky peněž nemám na zbyt, ale chci klid!!!

    Reagovat
   • 23. 8. 2014 (21.35)
    Permalink

    Taky jsme tuhle otázku řešili a došli jsme k názoru, že byt 3+1 nás vyjde levěnji než dům(podotýkám dům ve městě, nechtěli jsme se vzdát komfortu velkoměsta). Rozhodli jsme se tedy koupit byt v původním stavu (umakart..no prostně h.nus). Tedy byt + totální rekonstrukce= 2,6 mil. Vzhledem k tomu, že si trošku drbu hlavu jestli jsme přeci jen neměli (hlavně já) ustoupit ze svých požadavků zůstat ve městě výměnou za dům ze zahradou kousek za městem. Protože co jsem koukala do katalogu ekonomických staveb za ty peníze už se dá pořídit slušný dům.

    Reagovat
 • 19. 11. 2013 (11.09)
  Permalink

  Naše zkušenost s Ekonomkama je zatím oproti těm vašim nepatrná. Zatím jsem si firmu vybrali a navštívili ji v sídle na naší první schůzce, probrali jsme co chceme, co očekáváme, co nám můžou nabídnout, vzali si domu jejich katalog a přibližnou cenu, ještě si doladíme a dopromyslíme detaily a půjdeme tam znovu. Zatím mám dobrý pocit. Kamarád mě varoval, že mají Ekonomky mezi lidma špatné mínění, ale zatím jsem nepřišla na to proč, ani on mi to nedokázal vysvětlit, takže to zatím považuju jako nějaký nepodložený fám. No a já to jdu na internetu prověřit. Kdybyste mi někdo chtěl poradit s tím, na co si dát pozor, na co se ptát, co si ještě ověřit a tak, budu moc ráda!!!!

  Reagovat
  • 29. 11. 2013 (13.22)
   Permalink

   já bych se ptala, pokud máte pozemek, na cenu inž.sítí, ty nejsou v ceně a hodně závisí na tom jaký je to pozemek. Jinak předem smlouvy a projít je a upravit podle svého, my to udělali s právníkem a ES na vše přistoupili. A nepodepisovat rozhodčí doložku, kdyby byl problém, půjdu radši k soudu než nějakému samosoudci. Pak bych si ještě ohlídala, aby banka uvolňovala peníze na zalohové faktury a ne až po ukončení dané etapy. Každou etapu platíte zálohově, pak se dokončí, zkontrolujete, převezmete a ES vystaví novou zálohovou fakturu na další část. Aby se Vám nestalo, že banka bude chtít uvolnit po dokončení etapy a ES to chtějí předem. Naše banka tedy nemám problém, ale vím, že některé to nedělají. Tak pozor. Jinak za mě musím říct, my s nimi stavíme a problém jsme žádný zatím neměli.
   Kdybyste potřebovali se na něco zeptat, klidně napište na email monca07@atlas.cz

   Reagovat
  • 14. 11. 2013 (13.13)
   Permalink

   Reakce na TerVot: Myslím, že tam zavolají, domluví schůzku a jedou s vámi, tak si to představuju já.

   Reagovat
   • 16. 12. 2013 (20.42)
    Permalink

    Je to přesně tak, jak píše Marta. Souhlasím, taky jsem na jedné referenční návštěvě u reálných klientů byla.

    Reagovat
    • 16. 4. 2014 (20.45)
     Permalink

     My na ref.schůzce byly, bylo to v pohodě, milý lidé, domluvíte si to, jedete tam, prohlídnete si dům, popovídáte s majiteli, pak se rozhodnete co a jak. Pro rozhodování ideální způsob, přeci jen realita je lepší než diskuse.

     Reagovat
     • 12. 9. 2014 (9.12)
      Permalink

      Ty referenční návštěvy se domlouvají podle typu domu který chci postavit nebo podle toho, v jaké lokalitě budeme stavit? Já nevím, zda vybírat typově podobný dům,nebo nějakým dům v Praze, když jsme od Prahy. Jak jste to měli vy? Vezou vás tam ES nebo tam jedete sami na vlastní náklady? Děkuju za radu.

  • 29. 11. 2013 (13.16)
   Permalink

   my jsme si vybral domek, koukli se s nimi na mapu a oni nám ukázali kde už takové typy domků postavili a jsou jako referenční. Pak nám domluvili schůzku a my tam jeli sami. Stravili jsme tam celé odpoledne s majiteli, kteří tam bydlí několik let a dům jsme prolezli doslova od podlahy po střechu :o)

   Reagovat
  • 16. 10. 2014 (17.30)
   Permalink

   Nechci si postavit jen obyčejný dům, chci moderní dům s moderní technologií! Líbí se mi v téhle souvislosti dům s nulovými náklady od Ekonomických staveb. Dům, který vyrobí veškerou energii potřebnou k topení, vaření, svícení a ohřevu teplé vody. To je podle mě hudba budoucnosti. Solární elektrárna na střeše by podle mě měla být samozřejmost. Podle infa na stránkách ekonomek to konečně pochopil i náš stát. Ministerstvo průmyslu a obchodu předložilo návrh aktualizace Státní energetické koncepce, která předpokládá, že solární panely budou časem více než na polovině rodinných domů a více než na 70 % průmyslových objektů. Takže není co řešit.

   Reagovat
   • 28. 10. 2013 (21.25)
    Permalink

    Tak jsem si prohlédla ta vaše videa a ty fotky domků na stránkách a facebooku a je to skvělý, přesě takové domky, co se mi líbí, moderní nízkoenergetické, paráda. Máte zkušenost, jesltli jsou jejich ceny za dům přiměřené v porovnání s ostatníma firmama nebo jsou moc vysoké? Nemám srovnání, ještě jsem nehledala, nesrovnávala, nepoptávala. Tqakhle mi to přijde jednodušší se zeptat.

    Reagovat
  • 25. 3. 2014 (10.18)
   Permalink

   Já zase tak moc na diskuze nedám, vím jak to chodí v konkurenčním světě a podle mě tak vypadají i ty diskuzní fóra. Nejlepší zkušnost je vždycky osobní, tj. to co vidím na vlastní oči! To si pamatujte lidi!

   Reagovat
   • 23. 5. 2014 (8.24)
    Permalink

    Přesně není na osoobní zkušenost. Když nemáte někho komu ES postavili najděte si nějaký dům který mají v nabídce a jeďte za majitelama ať vám poví jaká ta spoupráce byla. Lepší jak diskuze.

    Reagovat
  • 29. 7. 2014 (13.35)
   Permalink

   TAKY SEM CHAMELEONA PROCITALA, ZNI TO ROZUMNE. OTAZKOÍU JE CEMU LIDI VERI A VERIT CHTEJI. KAZDY SI TOTIZ BUDE TRVDIT TO SVOJE A TEZKO POZNAT CO JE PRAVDA KDYZ O TOM NIC NEVITE. JA BYCH CHTELA VIDET DUM NAZIVO A PODLE TOHO SE ROZHODVOAT.

   Reagovat
  • 3. 4. 2018 (21.09)
   Permalink

   jo viděli a v některých případech si myslím to samé, konkurenční praktiky jsou hnusný a za prachy udělají lidi cokoliv, nejlepší je když věříte tomu co vidíte, takže se jeďte na ty ekonomický domy podívat a když se vám budou líbit tak s e.s. postavte taky

   Reagovat
 • 6. 10. 2013 (10.51)
  Permalink

  My jsme urcite spokjeni jak se spolupraci tak s pristupem .Puvodne jsme pociatli,ze budeme bydlet uz letos na vanoce,ale pak nam bylo receno,ze by mělo probehnout tvz.promrznuti a nepredbihat dalsi technologicke postupy.Tak hold pockame a nechame si poradit.ES doporucujeme

  Reagovat
  • 10. 10. 2013 (9.22)
   Permalink

   Při hledání dodavatele stavby jsem si na internetu vytipoval několik stavebních firem, které jsem písemně oslovil. Z došlých nabídek mě nejvíc zaujala právě ta od Ekonomických staveb, a to jak formou – osobní dopis plus katalog typových domů, tak nabídkou komplexního zabezpečení celého průběhu zhotovení domu. Jistě pozitivní je i financování po etapách, dodržení pevné ceny stavby po schválení rozpočtu a závazný termín dokončení stavby.Měl jsem konkrétní představu, byl jsem hodně ovlivněn i domy z nabídky jiné společnosti. Nebyl problém si mezi typovými domy Ekonomických staveb nalézt ten pravý. Jeho základní projekt jsme posléze s projektantem upravili. Některé věci jsme ale přizpůsobovali mým představám až během stavby. Například jsme měnili dispozici vchodových dveří, počet střešních oken a hlavně jsme o šedesát procent navýšili tepelný výkon topení.No a jak to dopadlo? Jsme moc spokojeni.

   Reagovat
   • 13. 10. 2013 (6.54)
    Permalink

    A co cena domu, byla srovnatelna u tch ostatnich sstavebnich firem s timm co nabizeji ekonomicke stavby? A co sluzby, byly srovnatelne s tim, co davaj klientum ekonomicke stavby v cene domu? Potebuju nejake srovnani nez se pustim do ostlovovani firem.

    Reagovat
   • 15. 9. 2014 (20.00)
    Permalink

    Vybrali jsme si ES kvůli propracovanému systému financování. Na začátku jsme využili programu Úvěr na pozemek a následně jsme pak i po překlenovací úvěru od ES. Ten nám pomohl splnit záruky stavby pro hypotéku u banky. Mohli jsme tak rozjet stavbu ještě dřív, než nám banka uvolnila peníze, a zároveň jsme jako zástavu uvedli již rozestavěný dům. Ideální řešení.

    Reagovat
 • 3. 10. 2013 (7.13)
  Permalink

  Zjišťovala jsem kolik stojí projekt nového domu a Ekonomky ho prý nabízejí zadarmo,to je vážně dobrá nabídka.

  Reagovat
  • 7. 10. 2013 (12.55)
   Permalink

   Zadarmo nabízí úpravu typovýho i individuálního a individuální prej stojí cca 60-100000, takže to je super úspora. Ale musíte s nima barák dostavit, jinak by vám ho pak naúčtovali, což samozřejmě chápu. No a kdo vám dá sto litrů k dobru? Jenom EKONOMKY.

   Reagovat
 • 16. 9. 2013 (11.29)
  Permalink

  Já se na ně jedu zítra mrknout do Prahy, zajímá mě spostu věcí, chci katalog a taky chci vědět víc o tom programu Zelená úsporám, to se mi zamlouvám, tak k nim zajdu ke stánku a snad se dozvím všechno, co vědět chci. :-D Mája

  Reagovat
  • 24. 9. 2013 (9.04)
   Permalink

   Katalog nám zdarma přišel,takže listujeme a vybíráme a snad i brzo začneme stavět. :-D

   Reagovat
   • 27. 12. 2013 (12.41)
    Permalink

    Já chci taky katalog domů, jak se to objednává a jak to trvá dlouho, než to přijde? Týden? Posílají ho každýmu, kdo ho chce? Lenka

    Reagovat
  • 25. 6. 2014 (12.37)
   Permalink

   Taky už jsem ho objednala. Doufám, že už je na cestě k vám. O víkendu si chci vybírat náš nový domek. Mám představu, tak doufám, že tam nějaký takový bungalovek najdu. Hned by byl ten projekt rychlejší a levnější. :-D Je fakt, že dávají Ekonomické stavby projekt zdarma?

   Reagovat
 • 8. 9. 2013 (11.35)
  Permalink

  Videa jsem viděla a nejen to, viděla jsem i referenční dům a bylo na co koukat. Teď dávali někam i ukázku nového sídla v Brně myslím a to je teda luxus. Hodně tam používali sklo a to se mi taky líbilo, takové skleněné schody, to bylo moc pěkné.

  Reagovat
 • 4. 9. 2013 (9.54)
  Permalink

  Jako přesně tak, chci dům, musím k tomu mít i pozemek, tak proč to nevzít u jedné firmy, mít to bez starostí..a navíc firmy vydělá dvojnásobně. Dobrej nápad Ekonomomky.

  Reagovat
  • 25. 10. 2013 (19.59)
   Permalink

   Ekonomky ví, jak si získat lidi, nabízí skoro nemožné služby, nikdo to snad nemá,nikdy jsem nic podobnýho nesyšel, takže za to palec nahoru a držte se, fandím vám. Už jsem i váš FB fanoušek.

   Reagovat
   • 18. 5. 2014 (15.09)
    Permalink

    Ví jak lidi získat a taky se jim to povedlo, jsme jejich dalšími klienty – zatím ve fázi plánování a podpisu smlouvy, takže moc zkušeností a rad pro vás další nemáme. Snad časem.

    Reagovat
 • 27. 8. 2013 (13.26)
  Permalink

  Ekonomické stavby už jsou o level dál, kromě stavebnictví nabízejí také prodej pozemků a postavených rodinných domů. No, co dodat, prostě jedou a ví, co klient chce. Když ne stavbu, tak hotový dům, když stavbu, tak i pozemek. Dobře promyšlené.

  Reagovat
   • 15. 12. 2013 (20.33)
    Permalink

    No to teda jako jo, to se mi líbí. Uvažuju o pozemku z realitního webu, to budu mít jitotu, že bude ok zasíťovanej a určenej pro stavbu a pak si nechám postavit, oni to všechno papírově zdarma zařídí a já budu sedět na gauči na bytě a pít kafe. Dobrej plán ne?

    Reagovat
    • 19. 4. 2014 (12.35)
     Permalink

     No plán je to víc než dobrej to se musí nechat.  Jsem si říkala, že to podniknem podobně, ale na tom ES realitním webu nemají pro nás žádný vhodný pozemek, chcem jinou lokalitu. Tak si asi zadáme poptávku a počkáme jestli tam někde u nás něco seženou nebo hold budeme muset ten zadek z toho gauče zvednout a začít něco dělat.  Né, to jsou srandičky, ale je fakt, že se mi nabídka ES moc líbí, určitě ji také využijeme. Servis maximální v cenu domu, to už v dnešní době málokdo nabízí. Mája

     Reagovat
  • 23. 10. 2014 (19.20)
   Permalink

   Vymyšlený to mají všechno do puntíku,prostě kdo chce bydlet nemusí se o nic starat a ekonomky to zařídí.

   Reagovat
 • 20. 8. 2013 (9.43)
  Permalink

  Viděla jsem a bomba, fakt moc pěkné domečky, hlavně ty moderní, co se nechají najít na youtube, do toho bych hned šla. Miluju jednoduché tvary a právě takové ty nové nízkoenergetické domy od Ekonomických staveb jsou!

  Reagovat
 • 28. 7. 2013 (8.09)
  Permalink

  Ekonomických staveb se vůbec nebojte, mám trojitou zkušenost – my máme parádní dům, brácha s nima taky staví a zatím spokojenost a už manžela v práci je taky jeden pán, který stavbu dokončuje a nikdy neříkal nic negativního, takže si myslím, že staví pěkně.

  Reagovat
  • 6. 8. 2013 (13.07)
   Permalink

   No tak trojitou zkušenost bych teda chtěla mít taky. Diskuze je hodně pozitivní, to se mi líbí, když mám Ekonomky ve výběru taky, ale asi bych ještě ráda nějaký jejich skutečný dům, ve kterém bydlí lidi viděla. Asi zkusím nějaký jejich referenční dům v okolí našeho bydliště.

   Reagovat
   • 9. 11. 2014 (20.03)
    Permalink

    Ekonomické stavby jsme oslovili zhruba před měsícem. Pak následovala schůzka, podpis smlouvy, domluvení všech podmínek stavby a už spolupracujeme s projektantem. Jde to dobře, jsem zatím spokojená.

    Reagovat
  • 27. 10. 2017 (15.10)
   Permalink

   Nenabízíte někdo soukromou prohlídku v domě? Jedno rychlo kafíčko, které přivezu a pár minut povídání o tom jak to všechno u Ekonomek funguje?

   Reagovat
  • 29. 10. 2017 (23.34)
   Permalink

   A to stavíte všichni v jednom městě? Máte (měli jste) všichni stejnou stavební firmu? Myslím tu co u vás staví, ne Ekonomky, které vám je tam pošlou. A z jakého kraje jste? My Plzeňsko. Pokud byste byli taky otud, dáte mi vědět? Ráda bych měla tu samou, pokud by to šlo. Ráda si nechám poradit a vsadím tak na jistotu. Thanks. :)

   Reagovat
 • 23. 6. 2013 (8.27)
  Permalink

  Tak to by i šlo, ty ukázky maj pěkný, jsou i na youtube jsem koukala, pěkná práce. Mací

  Reagovat
  • 14. 7. 2013 (12.45)
   Permalink

   Domy mají čím dál hezčí. Mně se líbily i před lety a teď o to víc, protože je pořád modernizují a vymýšlí nějaké nové tvary a nové vymožnosti. Za chvíli to bude bomba, to se mají lidi, co teprve stavět začnou na co těšit. Škoda že se nedají domy takhle modernizovat k lepšímu. :-D

   Reagovat
   • 27. 7. 2013 (6.11)
    Permalink

    Jo ELDO, ta to by bylo super, taky už máme postaveno a ty dnešní domky jsou čím dál hezčí, já bych to taky zvenku měnila, zevnitř už ne, to zařizování stálo spoustu peněz a práce, tam se mi to moc líbí, ale ty venkovní fasády, obklady, zajímavé tvary domů, to se mi moc líbí.

    Reagovat
    • 7. 9. 2017 (20.39)
     Permalink

     My stavíme teprve teď a musím napsat to samé. Jak se stavělo dřív (když stavěli naši), tak to byly divný domky. To jak se staví teď je něco úplně jinýho, moderního, prostě parádního. Máme od ES nízkoenergetický domek, takový ten hranatý bez výklenků, stručně a jasně řečeno kostku bez klasické střechy. Zatím ještě nebydlíme, čekají nás ještě vnitřky, ale už se na nich intenzivně pracuje a tak do dvou měsíců už to bude. Stěhování se blíží.

     Reagovat
  • 9. 8. 2013 (7.35)
   Permalink

   TAK TA VIDEA MAJI OPRAVDU VYMAZLENY, TO SE MUSI NECHAT, NA TO SE CHYTI URCITE KAZDEJ, KDO CHCE STAVET. NA PRVNI POHLED PRIMA PRACE.

   Reagovat
   • 9. 12. 2013 (13.41)
    Permalink

    Já chci taky nějakej takovej pěknej domek, jako je tu na fotkách a v odkazech! Snad se taky dočkám toho, aby mi Ekonomické stavby nebo jiná stavební firma dům postavili.

    Reagovat
   • 9. 3. 2014 (12.24)
    Permalink

    Ekonomické stavby mají celou marketingovou strategii dobře promyšlenou, letáky, reklamu v časopisech, novinách, televizi, na youtube, mají spostu webových stránek, facebookovou propagaci, PR články, prostě chtějí,aby o nich všichni věděli.A daří se jim dobře, to je vidět. Prostě ví jak na to.

    Reagovat
  • 25. 6. 2013 (11.58)
   Permalink

   Paráda, to se mi líbí – dávám LIKE!

   Reagovat
  • 16. 6. 2018 (20.14)
   Permalink

   Dokonalý. Prohlídli jsme skoro všechna videa a už máme objednanou i schůzku naživo.Chceem vidět reál a když bude ok, postavíme s nima taky.

   Reagovat
 • 4. 6. 2013 (9.52)
  Permalink

  Hale co udělá jeden PR článek starý jak jeruzalém. Docela slušně se o téhle firmě diskutuje. Diskuze je dohledatelná z vyhledavačů, takže pro zájemce o tuhle stavební firmu to má slušnej přínos a pro firmu super reklamu.

  Reagovat
 • 22. 5. 2013 (15.26)
  Permalink

  Máme Program Rodina, Pohodovou stavbu neznám, přesto Ekonomické stavby chválím, bydlí se nám v domu od nich dobře. Stavba normální průběh, cena klasika.

  Reagovat
  • 20. 7. 2013 (6.11)
   Permalink

   Mladá rodina je asi nejpouživanější program myslim, ale hodně se teď diskutuje taky o chytrém nájmu nebo pohodové stavbě, což pomůže hodně lidem, kteří bydlí v paneláku nebo chtějí zaplatit dům až po jeho dokončení. Zajímavé nápady. http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/prg.php

   Reagovat
   • 17. 11. 2013 (12.15)
    Permalink

    Taky nám přišla mladá rodina jako nejvhodnější program, ale nakonec jsme si zvolili zlaté ručičky, protože jsme si mohli něco málo udělat sami, to co jsme zvládli a ES dovolily a ušetřili tím pěkných pár tisíc. Tenhle program teda doporučuju všem, kdo chce ušetřit a zároveň se taky tak trochu na stavbě domu na klíč podílet.

    Reagovat
    • 28. 2. 2014 (7.48)
     Permalink

     MÁTE NĚKDO DŮM OD EKONOM.STAVEB V PROGRAMU CHYTRÝ NÁJEM? http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/prg_pch.php MOC SE MI TO LÍBÍ, JEN VŮBEC NEVÍM NA KOLIK TAKOVÝ DŮM PO ZAPLACENÍ VŠECH TĚCH PLATEB VYJDE. JAK MOC JE TO DRAHÉ V POROVNÁNÍM S NORMÁNÍ STAVBOU NA KLÍČ TŘEBA V PROGRAMU MLADÁ RODINA, NEVÍTE NĚKDO?

     Reagovat
    • 16. 6. 2014 (11.12)
     Permalink

     Zlaté ručiky ušetří peníze? Nevíte náhodou co všechno si můžete dělat? My bychom zvládli fasády, bílení, tapetování, položení podlah a pak následný úklid domu. Nám by stačilo postavit hrubou stavbu, zastřešit, vyplnit stavební otvory okny a dveřmi a zbytek bychom si už udělali. Už jednou jsme takhle předělávali celý byt v paneláku. Dík předem.

     Reagovat
     • 7. 7. 2014 (11.16)
      Permalink

      Podle mě si můžete udělat na domu to co nemá v té dolní tabulce na přiložem odkazu křížek: http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/prg_pzr.php To je podle mě tohle: zařizovací předměty, vymalování, podlahové krytiny, vnitřní dveře, schody. Prostě to, čím nenarušíte statiku domu. :-D

    • 13. 8. 2017 (21.46)
     Permalink

     Kolik při těch „ručičkách“ ušetříte na domku za 3-4 miliony? Dá se to nějak paušalizovat? Jako, že když to chcete využít, musíte si udělat všechno co mají oni navoleno že jde… nebo si vyberu jen jednu věc, když všechny neumím (např. jen podlahy) – ne podlahy, dveře, obklady schodiště… Jak to přesně je? Co všechno lze udělat samostatně?

     Reagovat
 • 12. 5. 2013 (14.53)
  Permalink

  Platil jste někdo svůj dům až po jeho dokončení, jak Ekonomické stavby všude na internetu propagují? Funguje ta „POHODOVÁ STAVBA“ opravdu tak, jak inzerují? Kdo to již vyzkoušel na valstní kůži? Budu se těšit na nějaké vaše reakce. Líbilo by se mi to, zaplatit až když bude všechno vyřízené a já se nastěhuju do hotového a budu vědět, že už žádné starosti se stavbou nebudou. Tím bych se určitě vyhla všem problémům o kterých tu vy nespokojení píšete.

  Reagovat
  • 25. 5. 2013 (13.43)
   Permalink

   My meli zlate rucicky hodne jsme si delali sami a dost tim usetrily. to doporucuju i ostatnim co se neboji prace. kamila

   Reagovat
  • 8. 7. 2013 (6.51)
   Permalink

   MY SI ZVOLLILI PROGRAM UVER NA POZEMEK, PROTOZE JSME BYLI DOMLUVENI TAK, ZE NAM KOUPI POZEMEK NA HYPOTEKU, KTEROU PAK ZAPLATIME Z PRODEJE BYTU AZ SE DUM POSTAVI A ZAROVEN SI K TE HYPO NA POZEMEK PRIBEREME I HYPO NA DUM. VSECHNO PROBEHLO TAK JAK SLIBOVALI, MY PRODALI BYT, UPLATILI HYPOTEKU NA POZEMEK A TED UZ SPLACIME JENOM HYPO NA DOMEK.

   Reagovat
   • 12. 7. 2013 (9.23)
    Permalink

    My mladou rodinu, klasiku, kterou mají snad všichni, záloha 170 000 a už to svištělo.

    Reagovat
    • 23. 12. 2013 (19.26)
     Permalink

     Tak jsem se chtěla zeptat, jaký program jste si z nabídky zvolili a už to vím, našla jsem to tu. Jen teda nevím, který zvolím jáá, protože každý máte jiný. :-D

     Reagovat
     • 7. 1. 2015 (22.20)
      Permalink

      TO je přesně vono, každej má jinej program a kdo se v tom má vyznat. Mladá rodina, pohodová stavaba, chytrý nájem, pozemkový servis, rostoucí dům a co já vím co ještě. Je to mazec. Ještě že tam přijdete, řeknete co chcete, co máte, co nemáte a oni vám vyberou ten pravej pro vás. :)

    • 6. 8. 2017 (21.56)
     Permalink

     Taky máme mladou rodinu, program přesně pro nás na míru a už to frčíííííí. Máme základy, hrubou stavbu a střechu. Máme radost!

     Reagovat
     • 20. 10. 2017 (23.48)
      Permalink

      Na tu mladou rodinu stačí jen hotovost 170 000 a pak už nic víc? Pozemek taky nebo ten se pak bere na hypotéku k domu? tomu pořád nerozumím.

     • 19. 3. 2018 (14.10)
      Permalink

      My máme taky mladou rodinu ale ještě nestavíme. Zatím čekáme na povolení. Celou zimu se řešilo všechno ostatní a teď už snad taky stavět brzo začneme.

  • 12. 8. 2013 (11.34)
   Permalink

   My meli taky tu rodinu, klasiku, ale ta pohodova stavba zni dobre, to kdybych vedela, to bych o tom uvazovala, proto ja byla celou tu stavbu nanervy aby to dobre dopadlo a nic se nesstalo a neprisli jsme o penize a takhle bych mela klid a vedela bych ze kdyz to bude ok, tak zaplatim, kdy ne, tak ne.

   Reagovat
   • 14. 9. 2013 (7.06)
    Permalink

    A jako u tý pohodový stavby to funguje tak, že si ten dům koupím, až když je hotový a kdy se mi nelíbí nebo a něm vidím chyby, tak ho jednoduše nezaplatím a zůstává Ekonomkám nebo jak? Tohle by znělo víc než skvěle. Má to nějaké příplatky za tenhle program nebo službu?

    Reagovat
    • 22. 1. 2014 (10.17)
     Permalink

     Jj, to tak funguje, ale nevím, jestli to není o dost dražší, nezajímala jsem se o to, ale vím, že mi ta informace o tom programu přišla na email. My měli klaisku, mladou rodinu, dobrej program. Ale to asi ať vyberete co vyberete, stejně to bude dobrý, nám i sousedům postavili pěkně tedy.

     Reagovat
    • 27. 2. 2018 (15.15)
     Permalink

     Co to je za program? Můžete mi o tom napsat víc? To jako že se vyhnete stavebním problémům a koupíte rovnou až hotový dům? A to si jako předem můžete říct jaký? Nebo jako něco E.S. postaví a to si pak můžete koupit? A t oje jako nějak extra dražší, když nemusíte řešit to postupný čerpání hypotéky a financujou to ze svého? Dejte vědět víc, zní to zajímavě.

     Reagovat
  • 27. 6. 2013 (9.48)
   Permalink

   Maj fotek s tím obkladem plnej FB, tak se tam podívejte a zeptejte, oni tam lidem odpovídají na dotazy.

   Reagovat
   • 26. 10. 2017 (19.40)
    Permalink

    Kamarádka to má na svým baráku taky, je to bomba, chceme to taky u ES poptat. Uvidíme kolik to bude stát v tom rozsahu co chceme. Pokud to bude moc drahý, tak na to kašleme, pokud to bude ufinancovatelný, tak si taky necháme udělat sedý obklad kolem oken, dveří v takových pruzích. Je to moc hezký.

    Reagovat
  • 29. 7. 2013 (6.14)
   Permalink

   Je to jakýsi velmi odolný plast, který dokáže celkem věrohodně naimitovat dřevo, viděla jsem to už naživo, sice ne na domu od ES, ale jinde, ale to bude určitě od nějakého podobného výrobce nebo na stejném principu. Prý to má vydržet kolem 30 let, což je prima, to je skoro celou životnost baráku, co ho budeme my obyčejní smrtelníci splácet. :-D

   Reagovat
   • 23. 9. 2017 (21.49)
    Permalink

    Tak to je super zpráva. Plast je odolnější než dřevo a pokud to vypadá stejně, tak to je úplně boží. Cenu znáte? To asi není v základu že??? :) Moc často to totiž na domech nemají, takže si myslím, že to moc levný nebude. Poptával jste to někdo?

    Reagovat
  • 29. 7. 2013 (6.15)
   Permalink

   Je to jakýsi velmi odolný plast, který dokáže celkem věrohodně naimitovat dřevo, viděla jsem to už naživo, sice ne na domu od ES, ale jinde, ale to bude určitě od nějakého podobného výrobce nebo na stejném principu. Prý to má vydržet kolem 30 let, což je prima, to je skoro celou životnost baráku, co ho budeme my obyčejní smrtelníci splácet. :-D

   Reagovat
  • 17. 10. 2013 (10.33)
   Permalink

   MAME TAKY DREVENEJ OBKLAD OD EKONOMEK, ALE JEN MALOU PLOCHU, BYLO TO DOCELA DRAHE, ALE JE TO PARDN. NENI TO DREVO, JE TO NAJEKY PLAST IMITUJICI DREVO. HROZNE TO TEN BARAK POZVEDNE.

   Reagovat
   • 13. 10. 2017 (12.50)
    Permalink

    Můžu prosit o info o velikosti tohoto obkladu a o ceně? Nám se to moc líbí, viděli jsme to v těch projektech. Na schůzce jsme ještě nebyli, tak ať předem víme, zda to tam budeme řešit nebo si necháme zajít rovnou chuť a zůstaneme u obyč fasády. :D

    Reagovat
  • 16. 10. 2014 (11.15)
   Permalink

   Domy jsou to pěkné všechny, ale je to o penězích a ty my nemáme. Teda nemáme nic naspořeno, výdělky máme oba slušné.Dohromady měsíčně máme kolem 40000,-.Ale do začátku nemáme nic. A stavět chceme moc. Spočítané to máme, to né že by jsme se do něčeho hnali a pak aby jsme neměli na složenky. Tak poraďte co teď.Slyšela jsem o něco o nula na začátku nebo tak něco, že ES nabízejí.

   Reagovat
 • 23. 4. 2013 (11.26)
  Permalink

  Pořád se zabývám otázkou vlastního bydlení, procházím si různé diskuze, plánuju, jak si někdy zařídím svůj vlastní byt nebo domek a nějak pořád nevím, co si pořídit. Po svatbě si chceme s přítelem pořídit něco svého, oba pracujeme, takže nějaký pravidelný příjem taky máme. Byt nebo dům? Dům je asi lepší pro rodinný život a tu pohodu na zahradě, ale zase vyjde o nějaký ten milion dráž něž panelákový byt. Ach jo, to je situace teda. Koukám, že tady si tu stavební firmu chválíte. Staví taky nějaké menší domky, ne nějaké moc drahé luxusní? Stačilo by mi něco obyč kolem 2-3 milionů. :-D

  Reagovat
  • 23. 4. 2013 (14.36)
   Permalink

   PRO DENČU: barák je prostě barák, ten nikdy nic nenahradí, jen je asi draží na provoz než byt a dražší na pořízení, jinak ve všem ostatním vede nad panelákem. Takovej můj názor Bady.

   Reagovat
   • 29. 11. 2014 (20.52)
    Permalink

    Taky jsme měnili činžák za svůj malý domek. Nemáme nic extra velkýho ani luxusního zato máme svůj vlastní, zahrádku, soukromí a prostě vše, co s domkem souvisí. A víte co je natom nejvíc? Že platíme za hypotéku míň jak za nájemný. Provoz domu je sice dražší než v činžáku, ale ve výsledku jsme na tom líp ve svém domě než u cizích. Doporučuju, zvažte tohleto! Dům je super investice.

    Reagovat
  • 7. 5. 2013 (10.42)
   Permalink

   JÁ JSEM TAKY PRO BARÁK, NAPROSTO JEDNOZNAČNĚ, VYJDE DRÁŽ, ALE TO SOUKROMÍ JE K NEZAPLACENÍ. STAVÍ I DOMKY MENČÍ A HLAVNĚ MAJÍ I NĚJAKÝ ROSTOUCÍ, KDE VÁM UDĚLAJÍ CELOU DESKU PRO VELKÝ DŮM A TEN STAVÍ NĚJAK POSTUPNĚ. NEJDŘÍV ASI JEDNU ČÁST, AŽ POTŘEBUJETE TAK DALŠÍ ATD. NAJDĚTE SI TO U NICH NA STRÁNKÁCH.

   Reagovat
   • 16. 6. 2013 (16.48)
    Permalink

    Rodinný dům je naprosto boží záležitost, taky do něj jdeme. A jak to vypadá, stavět nám budou právě Ekonomické stavby. Ještě není zcela rozhodnuto, ale už není k rozhodnutí daleko.

    Reagovat
    • 14. 6. 2014 (18.55)
     Permalink

     O tom mi mluvte. Rodiný dům je to nej co nás v životě potkalo. Bylo to to to nejlepší rozhodnutí co jsme v životě se ženou udělali. Ekonomické stavby dobrá volba.

     Reagovat
   • 6. 8. 2017 (21.40)
    Permalink

    Rostoucí dům je pěknej, ale my to vezmem při jednom. Rovnou větší, ať se pak neničí zahrada. Hypotéku dostaneme, tak mi tenhle problém řešit nemusíme. ALe nápad teda parádní.

    Reagovat
    • 28. 9. 2017 (23.16)
     Permalink

     Taky chci vědět, jak ten rostoucí dům vypadá a jak se to řeší? To se jako postaví větší základy a dostavujete se to postupně nebo jak se to dělá? Kolik to stojí?

     Reagovat
    • 28. 11. 2017 (0.25)
     Permalink

     Dům, který roste s vámi. :) Vtipný co? Je to dům, který si stavíte jakoby po částech. Základy si uděláte pro celý dům, jak ho do budoucna plánujete a pak si postavíte třeba jen polovinu a za pět let, až budete mít další peníze nebo vám vyrostou děti nebo budete potřebovat ubytovat starý rodiče, nebo to je jedno proč, si postavíte tu další část. Prostě si dům zvětšíte podle potřeby. Nápad skvělej. My ho teda nemáme, my máme klasiku, ale líbí se mi to moc.

     Reagovat
    • 14. 6. 2018 (10.40)
     Permalink

     To chci taky vědět. Jako že si stavím dům nějak postupně podle toho kolik mám peněz? A jak to probíhá při stavbě? Napište mi to sem. Že děkuju předem.

     Reagovat
   • 6. 8. 2013 (13.05)
    Permalink

    Hustý!!!! Povodňový a rostoucí domy, to je mazec. Co všechno nevymyslí. :-D

    Reagovat
    • 28. 2. 2014 (21.00)
     Permalink

     Povodňový dům jsem nikdy nevdiěl, rostoucí jo, ten je super. Firma dobrá, chválím.

     Reagovat
   • 22. 5. 2014 (10.38)
    Permalink

    Tak to je mazec. PR clanek s PR diskuzi. Tady neco hooodne smrdi.

    Reagovat
    • 7. 12. 2014 (21.28)
     Permalink

     Proč smrdí, proč by lidi nemohli vyjádřit svoji spokojenost s firmou? Proč maj právo diskutovat jen ti nespokojenci?

     Reagovat
  • 12. 8. 2014 (18.41)
   Permalink

   Máme taky postaveno, ale prozatím bydlíme jen tak na oko. V místnostech máme prozatim jen základ toho co potřebujeme. Postupně si vše zařizujeme podle svého.A to nejen uvnitř domku, ale i na zahrádce. Je to hezký zařizovat si domov podle toho co máme rádi a dávat mu tak osobitý ráz. Toužili jsme po tom dlouho a teď už jsme se konečně dočkali.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.