Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
25. 10. 2010 v rubrice Domy

Společnost Deceuninck, nabízí jako první na českém trhu šestikomorové plastové okenní profily Eforte, které při použití běžné ocelové výztuhy nabízí řešení pro okna do pasivních domů. Domy v pasivním standardu vyžadují okna, které splňují ty nejnáročnější tepelně-technické požadavky. Tyto nároky jsou kladeny nejen na okna jako celek, ale i na jejich dílčí části, a to včetně okenních profilů.  
okna Inoutic Eforte

Řešením je nový plastový šestikomorový okenní profil Eforte od společnosti Deceuninck, který při použití běžné ocelové výztuhy, vestavné hloubce 84 mm a bez přídavných izolačních prvků dosahuje výborného koeficientu tepelné prostupnosti rámem, a to pouhých 0,95 W/m²K. Při použití prosklení s tepelnou prostupností U(g)=0,6 W/m²K plastová okna z profilů Eforte spolehlivě splňují parametry pasivních domů. Pomocí speciálních skel lze dosáhnout dokonce hodnoty tepelné prostupnosti celým oknem U(w)=0,66 W/m²K, která se pohybuje výrazně pod hodnotami kladenými na pasivní domy.

okna Inoutic Eforte

Systém Eforte umožňuje zabudování skla v okenních křídlech do hloubky 20 mm, čímž je zaručena optimální povrchová teplota v oblasti zasklívací lišty. Tento prvek je v oblasti otvorových výplní ojedinělý. Nové svařovatelné multifunkční těsnění řeší vyrovnávání nárazů, respektive těsnění skla na rámu, a spolehlivě tak chrání proti prudkému dešti či krupobití a velmi dobře izoluje proti hluku. K přednostem systému Eforte se řadí i velký výběr z více než 20 barev, které lze uplatnit jako oboustranné nebo jednostranné dekory, včetně 7 exkluzivních barev Titanium Plus, které dodávají plastovým oknům vzhled okna hliníkového. Nový profil Eforte splňuje požadavky státního programu Zelená úsporám a lze na něj žádat dotace.

Profilový systém Eforte staví na osvědčené technologii Inoutic. Je navržen tak, aby byl plně kompatibilní s ostatními profily a produkty Inoutic. Například zasklívací lišty a kování jsou identické s prvky Inoutic.

okno Eforte

Díky vestavné hloubce 84 mm je možné použít profil Eforte jak v novostavbách, tak i ve staré zástavbě. Veškeré prvky, tj. použitý materiál PVC a ocelová výztuž systému Eforte, jsou plně recyklovatelné.

Více informací a seznam prodejců najdete na www.deceuninck.cz.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Emil:

    Obyčejný okno. Tyto parametry nejsou nijak vyjímečné. Uf=0,95 snad nestojí zani za článek na tomto serveru…

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz