Houba do toalety významně šetří vodu

Velké myšlenky se často rodí na netradičních místech. Proto nepřekvapí, že originální způsob jak ušetřit pitnou vodu se zrodil na toaletě.

Drop-a-Brick: kampaň na podporu šetření vodou ve vyprahlé Kalifornii
Drop-a-Brick: kampaň na podporu šetření vodou ve vyprahlé Kalifornii

Zatímco Kalifornie zažívá v posledních letech katastrofální sucha, zbytek Spojených států nechává odplout kanalizací opravdu neuvěřitelné množství vody. A zbytečně. I samotná Kalifornie vodou notně plýtvá. Třeba jedno spláchnutí je zde přibližně o 3,5 litru vody objemnější než je průměr všech států USA.

Právě na toaletě se přitom dá ušetřit zdaleka nejvíc. Zatímco třeba taková pračka se podílí na celkové spotřebě vody průměrné americké domácnosti z 21,7 %, tedy asi jednou pětinou, toaletou proteče průměrně 26,7 % vody. To je téměř třetina z celkového objemu spotřebované pitné vody.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

3 komentáře: „Houba do toalety významně šetří vodu

 • 15. 2. 2015 (8.25)
  Permalink

  A nebylo by jednodušší u toalet vyrábět menší nádržky na vodu?
  Houboví inteligenti!!!!!

  Reagovat
  • 15. 2. 2015 (12.41)
   Permalink

   Svého času, než jsem rozhodle se že i dva či tři sledovatelné kanály na satelitu šli kvalitativně do kytek, tak jsem viděl nějaké dokomenty o problémech s vodou v oblasti Kalifornie, Nevady Arizony a Nového Mexika. Bylo to ve spojitosti s jezerem Mono. Už tehdy tam měli takový vanález, malou vloženou nádržku, takovou vaničku, asi na 4l vody, nebo kolik která se při spláchnutí překlopila a vylila do té normální odkud odtekla do mísy.

   Problém není podle mne jen v tom kolik vody se vejde do nádržky, ale i v tom kolik je jí skutečně zapotřebí pro vykonání transportu fekálií za sifon a dále do kanálu. to musí být vzato také v úvahu.

   Jinak problémy s vodou v USA jsou a budou, nedávno byl, tedy v východním pobřeží, nepletu-li se, jeden můj známý, avšak nevím nakolik objektivn informce z něj získám o tomto, není z toho šťouravého těsta které by bylo třeba.

   Zazpívejme si o znečištění:)
   https://www.youtube.com/watch?v=AGFbS_jdSl0

   Reagovat
 • 12. 2. 2015 (12.39)
  Permalink

  Stačí přidat pět procent a hned se z jedné pětiny stane rovnou třetina, co? Nemá 26.7 spíše blíže k 25 (tedy čtvrtině) než k 33.3 (tj. třetině)?

  No, nejde o žádnou novinku, jen se tady někdo snaží vydělat. Ke stejnému účelu poslouží i obyčejná cihla (byť by to bylo poněkud nepraktické) nebo třeba PETka naplněná vodou. Nebo prostě cokoli těžšího než voda, co zaplní část objemu nádrže.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.