Box House – dům jako stavebnice

Firma MeraTrade a její tým Sense of living, zabývající se architekturou a designem, přichází s novým stavebním systémem jménem Box House. Ten v sobě kombinuje výhody různých stavebních postupů a modulárního principu. Základní myšlenkou systému Box House je tovární výroba modulů – boxů, jejichž rozměr je v základní verzi 800/600/3000 mm. Konceptem celého projektu je vize, že není nutné stavět bariéry – zdi – ale skutečný domov, a to již od první skicy. Dům ožívá až ve chvíli, kdy se stává skutečným domovem, v duchu Werichova: Domov je tam, kde si pověsím klobouk. Tato obrazná myšlenka je v systému Box House rozvedena do podoby širokého využití boxů. Boxy je totiž možné ponechat „uzavřené“ a pověsit na ně např. obraz, nebo je využít k umístění kuchyňských spotřebičů, jako úložné prostory, či k vyklápění nebo vysouvání různých interierových prvků.

Box House


Jednotlivé boxy na bázi dřeva jsou spojovány k sobě tak, aby tvořily nosnou obvodovou konstrukci stavby, zajistily tuhost a pevnost konstrukce a poskytly možnost jejich využití v interieru. Konstrukce systému Box House má široké spektrum využití. Ať už se jedná o rodinné domy, bytové domy, střešní nástavby nebo menší halové objekty. Celková doba výstavby, při níž je minimalizován mokrý proces, je výrazně kratší než při standardním způsobu realizace stavby. Box House vytváří zároveň s nosnou konstrukcí i interier, který je možné variabilně přizpůsobit dle požadavků klienta. Klient si jej může následně dále proměňovat dle svých měnících se potřeb. Nezanedbatelnou výhodou je také možnost využití domu hendikepovanými osobami. Podrobnější informace na www.senseofliving.eu.

Box House

Box House

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

6 komentářů: „Box House – dům jako stavebnice

 • 15. 9. 2011 (8.30)
  Trvalý odkaz

  Nevim, jsem tu tak nejak nahodou, s firmou mera nemam co do cineni ale pokud firma hned bez argumentace a sve obhajoby zacne sypat trestni oznameni a paragrafy, tak to neni dobre. To je jako soudni spor Prolux a Lupa. Uplne na hlavu postavene takovehle smysleni nekoho ve firme. Tohle vam neudela dobre jmeno. Kdyby jste tu napsali poradny argument do diskuze, udelali by jste lepe. Stat se zakaznikem a ocekavat pak tyhle tahanice s kriminalkou.. to musi stat fakt za to.

  Reagovat
 • 14. 9. 2011 (6.17)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, souhlasím s výše uvedeným, že firma MERA jsou podvodníci. Vždyť jaký pán takový krám – pan Mećava (srbochorvat) si myslí, že jsme v čechách úplní pitomci a podle toho se chová. Na každou svini se ale vaří voda!!!!!! já jsem s ním měla pracovně také co do činění a nikdy více!!!!zákony nedodržuje a úplatky to je jeho hlavní předmět podnikání!!!!!! Hanka J.

  Reagovat
 • 14. 6. 2010 (21.32)
  Trvalý odkaz

  Dne 20. 5.2010 mi kriminalni policie CR vratila dokumenty, ktere jsem jim k uvedenemu pripadu poskytla (smlouvy o dilo, nase komunikace s Mera Trade, jejich dopisy a dopisy jejich pravnika) a sdelila mi, ze vzhledem k tomu, ze shledali trestni oznameni jako neopodstatnene nebudu ani oficialne pozvana na vyslech. Vzhledem k tomu, ze finalni vyrozumeni policie CR dostane pouze spolecnosti Mera Trade, doufam, ze panove zverejni plne zneni tohoto dopisu.

  Reagovat
 • 29. 4. 2010 (11.41)
  Trvalý odkaz

  Stanovisko obchodní firmy MERA TRADE s.r.o.:
  skutečnosti popsané ve shora uvedeném stanovisku jsou vědomě nepravdivé, psané v úmyslu poškodit naši firmu a získat touto formou nátlaku neoprávněné výhody či slevu z firmou oprávněně účtovaných částek. S ohledem ke všemu shora uvedenému bylo na pisatelku podáno trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy podle § 184 tr. zákona, poškození cizích práv dle ust. § 181 tr. zákona, současně bylapodána žaloba na ochranu osobnosti a žaloba na ochranu dobrého jména právnické osoby.
  SProtože jsou jednání soudu veřejná, rádi sdělíme termíny jednání soudu případným zájemcům, aby se mohli hlavního líčení či úředního jednání zúčastnit. případným zájemcům o bližší informaci rádi zpřístupníme I výkazy o pisatelkou neuhrazených platbách a důvodech jejich vzniku.

  Reagovat
 • 13. 4. 2010 (22.36)
  Trvalý odkaz

  Naprosty souhlas s panem Tomasem. Neseriozni je i slabe slovo – pan majitel je celkem slusny gauner. Koncept box house je sikovny, ale osoby, ktere se kolem nej pohybuji jsou nekompetentni (zasadni chyby v projektu, ktere nejsou ochotni uznat a opravit) a delaji podrazy (napr. neopravnene zastavovani stavby, pokus o neopravnene vypovezeni smlouvy, vyhrozovani vymahanim jejich fiktivnich skod atd.).

  Reagovat
 • 11. 4. 2010 (23.09)
  Trvalý odkaz

  vsechny pripadne zajemce bych chtel odradit od jednani s touto firmou – jsou neseriozni, nespolehlivi a zneuzivaji toho, ze clovek chce bydlet (a chce uz rozestavenou stavbu dostavit) k tomu, aby ‚vysali‘ vice penez (a stavbu i tak nedokoncit).

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *