Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
6. 10. 2008 v rubrice Domy

Přestože se Amerika ocitla ve finanční krizi a Sněmovna reprezentantů nejprve zamítla a teprve napodruhé schválila uvolnění 700 miliard na záchranný plán, schválila zároveň nedávno zásadní legislativní úpravy, které mají podpořit obnovitelné zdroje energie v USA. Během následujících osmi let by díky tomu mělo vzniknout 440 000 nových pracovních míst, vyrobit 35 GW energie z obnovitelných zdrojů a průmysl solární energie vzrůst na hodnotu 325 mld. dolarů. Jak toho chtějí Spojené státy dosáhnout? Nový zákon produlužuje na dalších osm let 30% daňové úlevy na komerční i domácí solární instalace, zároveň odstraňuje max. výši dotace 2000 dolarů. Kongres schválil nový zákon po více než dvouletém váhání, přestože je obecně považován za velkou výhru pro Ameriku i vzhledem k současné krizi. Například General Electric upozorňuje, že daňové úlevy se samy zaplatí díky tomu, že přinutí společnosti utrácet peníze za solární elektrárny a podpoří růst solárního průmyslu.
Sluneční solární panely

zdroj: ecogeek

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. hariprasad:

    Nevím, co na Vašek na Hradě, ale výkon 35 GW není zas až tak moc, Počítal jsem to už někde jinde, pokud proinvestujeme 500 miliard do výstavby JE a počítá se s tím, že to bude asi dvojnásobek (ono se to vždycky nějak záhadně prodraží), tak to máme asi 10 – 20 GW ve FVE po dobu 25 let. Při současných cenách. JE se musí po celou dobu provozu ale draze udržovat, palivo také něco stojí a každých 25 let se revitalizuje. To jenom na okraj. Takže Amerika investuje do FVE asi dvoj až trojnásobek toho, co my plánujeme do JE. Vzhledem k výši DPH, který úplně někde jinde, je to málo.

  2. Anonym:

    To se zase Vašek na Hradě pose.. To zase bude keců o zeleném terorizmu utočítím na paněženky občanů.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz