Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
1. 8. 2012 v rubrice Biopotraviny

Souběžně s uvedením filmu o fastfoodových jedlících „Super Size Me“ do kin zahájila společnost McDonald´s rozsáhlou kampaň, jejímž cílem bylo přesvědčit zákazníky, že jejich řetězec vlastně nabízí zdravé a výživné jídlo. Saláty, kalorické jídelníčky a „vyvážené“ nabídky u „Meka“ však v zásadě nikoho nepřesvědčily. Své strávníky má a dlouho bude mít McDonald´s, ale řada lidí a uživatelů rychlého občerstvení začala přemýšlet o zdravějších alternativách.

Bude hamburger z Lyfe Kitchen jen dvakrát dražší, a nebo i zdravější? Zdroj: Lyfe Kitchen

Bude hamburger z Lyfe Kitchen jen dvakrát dražší, a nebo i zdravější? Zdroj: Lyfe Kitchen

Tohoto proudu se chytil i Mike Roberts, bývalý prezident a výkonný vedoucí řetězce McDonald´s, který se rozhodl odpovědět na poptávku po čerstvém a zdravém jídle. Vize nového podniku, který by pracoval na bázi rychlého občerstvení, ale s jasnými prvky zdravé výživy má jméno „Lyfe Kitchen“.

Roberts není žádný troškař a ví, že podnikat se musí ve velkém. V současnosti plánuje nastoupit na americký trh otevřením až tisícovky restaurací svého konceptu.

Základní rysy nového řetězce jsou v přímém kontrastu s „Mekem“. Žádné máslo, zbytečné tuky, bílý cukr, bílé pečivo, fruktózový sirup, geneticky modifikované plodiny, žádná potravinová aditiva.

„Mým snem jsou desítky milionů prodaných zdravých jídel, gurmánsky provedených k dokonalosti a vycházejících z lokálních receptur,“ říká Mike Roberts. „Navíc vyrobených efektivně a ekonomicky v rámci národní sítě. To tu ještě v tomhle měřítku nikdy nebylo.“

Roberts energií a penězi nešetří. V Lyfe Kitchen nechce mít jen vegetariánské a „zelené“ menu, ale chce například i pochutiny z drůbeže chované ve volném výběhu, anebo skotu chovaného na ekologických pastvinách, krmených travou a nikoliv sušenými substráty. Dobrá reklamní kampaň navíc propojuje s lokálními farmáři, které zájem velkého odběratele těší.

Pochopitelně, že jíst rychle a zdravě současně něco stojí. Průměrné hamburgerové menu přijde v Lyfe Kitchen na $8,49. Jíst ale můžete s vědomím, že ona kráva vedla ve srovnání se svými kolegyněmi pro McDonald´s zdravý a spokojený život.

inhabitat.com
 Radomír Dohnal
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz