Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
16. 2. 2010 v rubrice Architektura

Architektonické studia SOM vyhrálo už koncem minulého roku soutěž na návrh nové trvale udržitelné čtvrti v . Výjimečné na ní bude nejen použití nových dopravních řešení, ale především využití parku jako geotermálního výměníku.  
architektura - SOM - Čína

Nová čtvrť se má nacházet zhruba 11 km od Pekingského hlavního mezinárodního letiště. Podle představy SOM i zadavatelů se stane novou branou do města. Bude obsahovat parky, široké bulváry i .

architektura - SOM - Čína

Jedním z nejdůležitějších článků má být Centrální park, který bude pasivně ohřívat a chladitvětší část budov nové čtvrti. Tím se sníží spotřeba vody potřebné na chlazení a nutnost stavby chladících věží.

Zároveň návrh SOM počítá s využitím alternativních typů dopravy. Až 80% residenčních a pracovních cest má zajistit , nebo chůze. Využije se také metro, samozřejmostí bude řada . Přemýšlí se také o systému , který by propojil celé město.

inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz