Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
21. 7. 2010 v rubrice Architektura

má novou dominantu. Strata navržený architektonickým studiem BFLS je první výškovou stavbou s integrovanými . Ty dodávají věži 8% celkové spotřeby energie.  
Mrakodrapy - Strata - Londýn

Původně na místě, kde dnes stojí mrakodrap Strata, stála šestiposchoďová kancelářská budova. Ta byla zdemolována v dubnu 2007 a mrakodrap se začal stavět v prosinci 2007. Dokončen byl minulý měsíc a slavnostního otevření se dočkal právě v těchto dnech.

Mrakodrap, který si téměř jednu desetinu spotřebované energie dokáže vyrobit sám, byl pro konstruktéry údajně poměrně velkou výzvou. Zejména samotné usazení větrných turbín nebylo nijak snadné. Budova je součástí revitalizačního projektu v oblasti Elephant &Castle.

Mrakodrapy - Strata - Londýn

Strata je obytný mrakodrap. Na 43 patrech je k dipozici 408 bytů. Přízemní poschodí jsou navíc relativně levné byty, ty dražší začínají až ve vyšších patrech a mají krásný výhled na celé město. Doprava do centra je možná , podzemkou nebo v během několika málo minut.

Strata
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz