Solární alpská kapsle Rosse Lovergrova

Britská společnost Lovergrove Studios, domácí hřiště známého designéra , představila nedávno svou alpskou kapsli. Je navržena tak, aby splynula s přírodou. Zvenčí odráží a doplňuje okolní . Napájení zajišťují a s vertikální osou. Kapsle je zevnitř zcela průhledná, ale zároveň plně sobestačná. Uvnitř můžete tedy v pohodlí spát a pozorovat alpské hvězdy prakticky s rozhledem 360°.

alpská kapsle - Ross Lovergrove


Alpská kapsle je osm metrů široká struktura potažená dvoujitým sklem a s povrchem ze speciálního odrazového materiálu. „Postel pod hvězdami“ jako kdyby vypadla z nějakého sci-fi románu, vypadá téměř mimozemsky a v podstatě je velmi nepraktická, ale jak upozorňuje magazín Inhabitat, je to právě Lovegrove, kdo se nebojí posouvat hranice dál a dál (viz. jeho solární stromy).
alpská kapsle - Ross Lovergrove
„Kapsle není tak umělá, jak si myslíte. Nekoliduje s přírodou, vlastně ji spíše odráží a doplňuje. Možná si jí ani nevšimnete,“ řekl autor návrhu Ross Lovegrove pro CNN. I kapsle je navržena tak, že si energii generuje sama. Stavba má začít v roce v Piz la Ila (Alta Badia, Itálie), kapsle bude posazena do výšky 2100 metrů.
alpská kapsle - Ross Lovergrove
alpská kapsle - Ross Lovergrove
alpská kapsle - Ross Lovergrove

dezeen, foto: inhabitat

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *