Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
20. 4. 2009 v rubrice Architektura

Architektonické studio Design Act navrhlo pro nadcházející světovou výstavu , které se odehraje v Singapuru, jedinečnou „kostkovanou“ budouvu. Projekt s poditulem „Můj sen, moje vize“ využívá jako stavebních prvků jednotlivých kostek, ze kterých je vybudována jedinečná modulární budova. Ta zachycuje ducha městského státu Singapur jakožto udržitelného, kosmopolitního, vpřed hledícího národa.

Design Act - My Dream, My Vision

Futuristické pojetí snad nejvíce připomíná moderní digitální informační a komunikační prostředky. Jakási „pixelovatost“ upomíná rozdrobenost dnešního světa, který však přesto drží pohromadě. Budova má být současně tradiční i futuristická, jejím hlavním slovem je „nové“ a opět má prezentovat Singapur jako progresivní, inovativní místo. „Digitální mračno“ z různě průhledných skleněných kostek bude vystavěno nad zelenou pastvinou. Celkem se bude skládat z 3886 kostek různých velikostí, ve kterých se budete moct procházet a kde budou návštěvníci moct zanechat zmínku o svých snech.

Design Act - My Dream, My Vision

inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz