Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
10. 3. 2009 v rubrice Architektura

nebo , využívající , to vše je v magazínu Ekologické bydlení na denním pořádku. Zelené budovy se konečně začínají přesouvat z oblasti teorie do praxe. Málokdy se ale architekti pouštějí do rozsáhlejších projektů pro podporu . Výjimkou je americká společnost Mithun, která pro Austin v navrhla jedinečný Project Green.  

Project Green


Jedná se de-facto o celou novou čtvrť, která je navržena podle nejnovějších trendů. Obytné i kancelářské budovy jsou postaveny tak, aby maximálně využívaly všech darů přírody. Na střechách jsou zelené zahrady, nad nimi ještě navíc pro ohřev vody nebo výrobu elektřiny (). Důležitý prvek představuje v Project Green voda. užitkové a zachycování dešťové vody je jedním ze stěžejních prvků projektu.

Project Green

Prozatím se jedná pouze o koncepční návrh, dosud se žádná stavební firma neodhodlala říct „ano, tohle postavíme“. Už jen fakt, že se architektonické společnosti nečím takovým zabývají však představuje krok kupředu.

Project Green

Project Green

jetsongreen
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz