Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
28. 6. 2010 v rubrice Architektura

Mistrovství světa ve fotbale se pomalu blíží velkolepému závěru. Jihoafrická republika očekává enormní zisky jak finanční, tak především zvýšení mezinárodní reputace. Už dnes se země světa předhánějí v tom, který připraví lepší podmínky pro fotbalové mistrovství v roce 2022. Jednou z nich je i Katar, který plánuje nové solární stadiony. pokračování…

Solární energie - Katar - mistrovství světa ve fotbale - stadion

Katar je vůbec první zemí Středního východu, která se kdy ucházela o pořadatelství mistrovství světa ve fotbale. Případným návštěvníkům slibuje jak uhrančivé stadiony využívající solárních technologií pro klimatizaci, tak především četná zlepšení dopravní infrastruktury.

Každé fotbalové mistrovství navštěvují miliony lidí z celého světa. Tomu musí odpovídat dopravní možnosti dané lokality. Katar proto plánuje nové linky metra, autobusové trasy a další zlepšení dopravní obslužnosti. Kromě toho vybuduje ke stávajícím dvěma stadionům tři zcela nové. Pro ty současné pak chystá omlazení.

Všechno výše uvedené jsou prozatím pouze návrhy. O tom, zda budou realizovány, rozhodne teprve to, že bude Katar vybrán jako pořádající země pro 22. fotbalové mistrovství. O studie nových stadionů se postarala architektonická kancelář Albert Speer & Partner GmbH ve spolupráci s ProProjekt.

zdroj: inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz