Katar postaví solární stadiony

Mistrovství světa ve fotbale se pomalu blíží velkolepému závěru. Jihoafrická republika očekává enormní zisky jak finanční, tak především zvýšení mezinárodní reputace. Už dnes se země světa předhánějí v tom, který připraví lepší podmínky pro fotbalové mistrovství v roce 2022. Jednou z nich je i Katar, který plánuje nové solární stadiony. pokračování…

Solární energie - Katar - mistrovství světa ve fotbale - stadion

Katar je vůbec první zemí Středního východu, která se kdy ucházela o pořadatelství mistrovství světa ve fotbale. Případným návštěvníkům slibuje jak uhrančivé stadiony využívající solárních technologií pro klimatizaci, tak především četná zlepšení dopravní infrastruktury.

Každé fotbalové mistrovství navštěvují miliony lidí z celého světa. Tomu musí odpovídat dopravní možnosti dané lokality. Katar proto plánuje nové linky metra, autobusové trasy a další zlepšení dopravní obslužnosti. Kromě toho vybuduje ke stávajícím dvěma stadionům tři zcela nové. Pro ty současné pak chystá omlazení.

Všechno výše uvedené jsou prozatím pouze návrhy. O tom, zda budou realizovány, rozhodne teprve to, že bude Katar vybrán jako pořádající země pro 22. fotbalové mistrovství. O studie nových stadionů se postarala architektonická kancelář Albert Speer & Partner GmbH ve spolupráci s ProProjekt.

zdroj: inhabitat

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *