Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
20. 2. 2008 v rubrice Architektura

„Chobotnice“ či „blob“ světoznámého architekta českého původu Jana Kaplického nemá v Praze na růžích ustláno. V Praze si prý Kaplický připadá více jako politik než jako architekt. Vydal se proto do Brna, které má o jeho stavby eminentní zájem.

architekt Jan Kaplický

Z aktuálního jednání mezi Kaplickým a vedením města vyplynulo, že v následujících letech by v jihomoravské metropoli, známé například vilou Tugendhat, mohla vyrůst unikátní svba tohoto architekta. Kaplický by se navíc údajně chtěl držet současného trendu ekologických zelených budov a ve stejném duchu postavit i něco v Brně. Zároveň se Jan Kaplický nejspíš stane architektonickým poradcem města Brna.

zdroj: mf dnes a další

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. David Mádr:

  M: já myslím, že nechápete, v čem je ten hlavní problém. Já sám bych řekl asi to, že celá věc je podávána příliš jednostranně. Osobně jsem přesvědčen, že trend je přesně opačný. Nechápu autora výše, že může používat takové termíny: to je až trošku demagogické ne? Přestože osobně mám někdy sto chutí být také demagogický, snažme se prosím přidžet věcného problému. Stejný problém vidím s podobnoukauzou, která se řešila posledně http://livescreens.cz/ zde – a opět tatáž písnička! Je to až úsměvné :-/

 2. Anonym:

  A navíc kaplický vás neslyší děte mu to říct do očí a on vám to možná vysvětlí. Ovšem jen tehdy pokud budete chtít.

 3. Anonym:

  Tákže pro začátek nelíbí se mi (a teď by možna někdo čekal narážky na skvost který se bude stavět v praze) ty vaše naprosto nevhodné názory asi ten kdo to psal na víc nemá a vytvořit něco alespoň z miliontiny tak dobré by nedovedl, a nebo ano? Možná že ty dotyčné baví kritizovat díla a vyžívat se v tom. Mrzí mě že lidé pana Kaplického považují za namyšlenémo, bohatého pána. Je to možná tím že ho dostatečně neznají a nebo nedokáží pochopit že památky a moderní stavby prostě k sobě patří. Proč tedy nelogovali proti výstavbě paneláků (minulý režim já vím) no to možná není ten správný příklad. Skrátka Praha je nádherné město řekl bych jedno z těch nej. a zaslouží si aby i nadále vzkvétalo. Děkuji a věřím že ti co tuhle stavbu podporují, pomohou s její realizací.

 4. Anonym:

  Je smutné že někteří reagují tak povrchně…

 5. Anonym:

  Tak sem jen zvědavej, kdy už konečně bude pod zemí…

 6. ohme@seznam.cz:

  Přeji panu kaplickému hodně štěstí, moc se mi líbí ekologické zelené budovy!

 7. Anonym:

  A říkáte si páni architekti.

 8. Anonym:

  Vy asi rádi řídíte grandiósní Jaguary, co?

 9. Anonym:

  možná to bude lepší……přistup Prahy je šílenej

 10. honza.dub@email.cz:

  DOBRÝ DEN, PANE KAPLICKÝ ! NĚCO VÁM TEĎ ŘEKNU: SEM DOST ZNECHUCENÝ TÍM ŽE CHCETE POSTAVIT NA LETNÉ TU VAŠÍ NÁRODNÍ KNIHOVNU.POSTAVTE JÍ NĚKDE JINDE !!!

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz