Hospoda z kontejnerů může být i příjemný zážitek

Pivo s jezevcem z pivovaru Hall & Woodhouse , které si Britové užívají od roku 1777, můžete v Anglii pít více než ve stovce hospod. Ale jen v jendé z krčem, náleven a pubů se můžete posadit do občerstvovacího zařízení, které je kompletně poskládané z přepravních kontejnerů.

„Výhled na mořské dálavy a k tomu pivo s jezevcem. Co víc si přát.“ Zdroj: Hall & Woodhouse
„Výhled na mořské dálavy a k tomu pivo s jezevcem. Co víc si přát.“ Zdroj: Hall & Woodhouse

Představa posezení v kontejneru pravda nezní moc lákavě, ale hospoda vybudovaná na maríně v Portishead rozhodně nepatří mezi kovově chladné a potemnělé prostory.

Ve skutečnosti se jedná o luxusní podnik, kam byste se na pivo s jezevcem nemuslei bát pozvat ani své rodiče. Nad návrhem „Maríny“ strávil architekt Mackenzie Wheeler několik měsíců.

Výsledek sám rozhodně nepřipomíná transportní boxy. Průčelí podniku je prosklené, a výsledná budova dosahuje do výše čtyř kontejnerů.

Celkem se jich tu sešlo osmadvacet. Stavba pak trvala deset měsíců, a majitele pivovaru a provozovatele přišla na 2,4 milionu liber. Takže žádná špeluňka. Přesto má být celé pohostinské zařízení jakousi připomínkou lodním trupem zbrázděných vln a dalekých cest po moři.

Prosklenou fasádou mohou konzumenti lihových a kvašených nápojů shlížet na bristolský kanál, po kterém kdysi na místo stavby dorazily i samotné kontejnery. Stísněný pocit se u návštěvníků nedostavuje.

Členěné prostory zabírají dohromady plochu 2400 metrů čtverečních. David Hoare, ředitel sekce odbytu v pivovaru Hall & Woodhouse si stavbu z kontejnerů pochvaluje. „Už dlouho jsme měli v plánu vytvořit něco opravdu speciálního.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *