Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
4. 11. 2008 v rubrice Architektura

Neuplyne snad ani týden bez toho, aby se neobjevila nějaá nová „dubajská fantazie“. s názvem Anara Tower navržený společností Atkins Designs Studio má být 655 metrů vysoký a na jeho vrcholku se bude točit obrovská .
Anara Tower
To však zdaleka není jediný ekologický prvek této 125patrové budovy, která bude žádat o stříbrnou LEED certifikaci (něco jako naše energetické štítky). Každých 27 pater se zde budou nacházet vzdušné zahrady, dost možná budou instalovány také , plus další šetřící prvky, jako například .
Anara Tower
Stavba byla podle slov svých tvůrců inspirována minarety, majáky a dnešními mrakodrapy. Konstrukce má začít na konci roku 2009. se stane zas o něco zajímavější.
Anara Tower

inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. pavel:

  nahore nebude vrtule,ale to cele bude restaurace!!!!

 2. jimi:

  no toto je fakt paradicka mrakodrap … v tako byvat jooj :D

 3. Anonym:

  pravda … mno aj ja sa tam chystam … dufam ze buduci rok to uz bude realne vyzerat … ale tento mrakodrap tam este asi nebude

 4. lysinat@seznam.cz:

  Začínám mít choutky koupit si letenku do Dubaie… Ale díkybohu že myslí alespoň na úsporu, když už těží ropu a znečišťují kde co….

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz