Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
30.
Dub

Porucha na elektrickém vedení způsobila požár, který v roce 2001 sežehl kostelík National Memorial ve městě Saint Louis. Ani rychlá pomoc hasičů nezabránila plamenům dokončit dílo zkázy, a tam kde se nacházelo malebné a místními obyvateli tolik vyhledávané místo zůstaly stát jen očouzené obvodové zdi. Po dlouhých letech ale, zdá se, kostel znovu ožije.

Pietně rekonstruovaný objekt se stane součástí nového zeleného městského centra Saint Luis. Zdroj: Gluckman Mayner

Pietně rekonstruovaný objekt se stane součástí nového zeleného městského centra Saint Luis. Zdroj: Gluckman Mayner29.
Dub

Odvážným horolezcům, kteří nemají peněz nazbyt, zimní sezóna nesvědčí. V Česku se zatím nabízí jen málo možností, kde je možné pilovat své schopnosti pod střechou. Ale žádná umělá stěna nebo boulder nemůže vynahradit skutečnou skálu. V Německu už jsou o něco dál, a tak by si tu umělé skály rádi vyráběli.

Osamocené pětimetrové skalisko je jen začátek. Brzy tu bude celé horolezecké pohoří. Zdroj: ClimbUp!

Osamocené pětimetrové skalisko je jen začátek. Brzy tu bude celé horolezecké pohoří. Zdroj: ClimbUp!28.
Dub

Každý kdo si chce postavit nový rodinný dům musí hned na začátku řešit zásadní otázku. Nechat si navrhnout vlastní stavbu, nebo koupit již hotovou realizaci? Jde to ale i jinak. Na webu si totiž můžete plány nového domu stáhnout úplně zdarma.

Modulární rodinný dům od Tatiany Bilbao, jehož plány budou na webu k dispozici zdarma ke stažení. foto: Paperhouses

Modulární rodinný dům od Tatiany Bilbao, jehož plány budou na webu k dispozici zdarma ke stažení. foto: Paperhouses28.
Dub

Vedení amerických poboček švédského nábytkářského kolosu IKEA, zjevně nespokojené s tím, že 90 % jejich prodejních míst je vybaveno střešními solárními elektrárnami, se rozhodlo jít ještě dál. Zainvestovali projekt výstavby větrné elektrárny, která má pokrýt 165 % jejich celkové spotřeby na kontinentu.

„Investice do větrné elektrárny v Illinois posouvá IKEU na špičku mezi eko-korporacemi.“  Zdroj: IKEA US.

„Investice do větrné elektrárny v Illinois posouvá IKEU na špičku mezi eko-korporacemi.“ Zdroj: IKEA US.25.
Dub

Výdaje za plyn a elektřinu tvoří významnou položku rozpočtů tuzemských domácností. Není tedy překvapením, že domácnosti hledají různé způsoby, jak za energie ušetřit. Jedním z těchto způsobů jsou takzvané elektronické aukce elektřiny a plynu. Jaké výhody a jaká úskalí elektronické aukce přinášejí, na to v následujícím článku odpoví odborníci z portálu Ušetřeno.cz.

Služba Ušetřeno.cz vám pomůže srovnat nejen dodavatele plynu a elektřiny, ale i poskytovatele řady dalších služeb - např. hypoték nebo spořících účtů

Služba Ušetřeno.cz vám pomůže srovnat nejen dodavatele plynu a elektřiny, ale i poskytovatele řady dalších služeb – např. hypoték nebo spořících účtů25.
Dub

Majitelé a provozovatelé vrtných souprav mají letos v Kalifornii na růžích ustláno. Jejich nadšení ale sotva mohou sdílet místní zemědělci, kteří jsou příčinou jejich nenadálého zbohatnutí. V celém státě je totiž kritický nedostatek vody, a tak farmáři platí horentní sumy, aby vrtáním studní zajistili dostatečné zavlažení pro svá pole.

I jednoduchá vrtná souprava ze Západní Virginie je nyní ceněna nad zlato. Zdroj: WikimediaCommons, autor Pollinator, licence GFDL

I jednoduchá vrtná souprava ze Západní Virginie je nyní ceněna nad zlato. Zdroj: WikimediaCommons, autor Pollinator, licence GFDL24.
Dub

Energeticky úsporné osvětlení je už dnes tématem, o kterém se sice méně mluví, ale o to víc se uchycuje v praxi. Důvody jsou jasné: výměna starých neefektivních žárovek za úsporné kompaktní zářivky nebo tzv. „LED žárovky“ přináší finanční úspory.

Moderní osvětlení je kritickou součástí každého bydlení. foto: VELUX

Moderní osvětlení je kritickou součástí každého bydlení. foto: VELUX24.
Dub

Návrh luxusního domova důchodců v taiwanském městě Hualien, coby wellness rezidenčního centra, se dočkal netradičního architektonického pojetí. Kaskádovité střechy jsou podle návrhu studia BIG pojaty jako zelené zatravněné vrcholky hor.

„Město Hualien – tam, kde mohou staří v klidu žít.“ Zdroj: Architizer.com

„Město Hualien – tam, kde mohou staří v klidu žít.“ Zdroj: Architizer.com
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz