Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
30.
Dub

Společnost GE oznámila zahájení provozu modernizované čističky odpadních vod. Využívá vysoce výkonnou technologii membránového bioreaktoru (MBR) LEAPmbr*, a to v drůbežářském závodu Procavi S.L. ve Španělsku.

Ve Španělsku čistí vodu membránový bioreaktor, foto: GE

Ve Španělsku čistí vodu membránový bioreaktor, foto: GE29.
Dub

Nová zelená úsporám začne přijímat žádosti už v srpnu letošního roku, ale od jejího představení na konci loňského roku chtějí lidé bližší informace. A ty nejsou. Pár informací ze současného návrhu odhalil Jakub Hrbek ze Státního fondu životního prostředí na konferenci ve středu 24. dubna. Seminář uspořádal B.I.D Services. 

Zelená úsporám29.
Dub

Dopravní společnost Primove v současné době v Německu testuje využití bezdrátového indukčního dobíjení elektrických . V technologických dílnách jsou momentálně dva městských linek přestavovány a upravovány na inovativní způsob pohonu.

Bezdrátové indukční dobíjení elektrobusů je prozatím ve fázi testování. foto: Primove/Bombardier

Bezdrátové indukční dobíjení elektrobusů je prozatím ve fázi testování. foto: Primove/Bombardier26.
Dub

Nová biojatka ve Vysokých Žibřidovicích na Šumpersku zahájila svůj provoz dne 8. dubna 2013. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, jehož je firma členem, vznik jatek uvítal, protože jsou to nyní jediná biojatka v tomto regionu.

Chov skotu má v České republice staletou tradici a v minulosti byla využívána kromě produkce mléka a hovězího masa i jeho tažná síla. foto: Marwin v.o.s.

Chov skotu má v České republice staletou tradici a v minulosti byla využívána kromě produkce mléka a hovězího masa i jeho tažná síla. foto: Marwin v.o.s.26.
Dub

Návštěvníci loňských Stavebních veletrhů Brno mohli na vlastní oči sledovat stavbu mobilního pasivního domku. Ti letošní se projdou skutečným panelákovým bytem.

Interaktivní prezentace pasivního paneláku, foto: Centrum pasivního domu

Interaktivní prezentace pasivního paneláku, foto: Centrum pasivního domu25.
Dub

Ministr průmyslu Kuba včera večer v reakci na případný postih ze strany EU za podporu obnovitelných zdrojů prohlásil, že „Naším cílem bylo naplnit procenta získávání energie z obnovitelných zdrojů, což Evropská unie stanovila jako cíl. Bez té podpory by to reálně nebylo možné,“ uvedl ministr ke státní podpoře obnovitelných zdrojů,“ prohlásil Kuba.“ [1]. Postavil se tak za legislativní nástroje na podporu obnovitelných zdrojů, což vítají desítky tisíc provozovatelů čistých zdrojů energie.

Koncentrační solární elektrárna Solúcar PS1, první svého druhu. foto: afloresm, licence Creative Commons

Koncentrační solární elektrárna Solúcar PS1, první svého druhu. foto: afloresm, licence Creative Commons25.
Dub

Pět veletrhů a pestrý doprovodný program nabídl uplynulý víkend Festival Evolution zájemcům o zdravý životní styl, osobnostní rozvoj, sebepoznání či ekologii. Letošní ročník veletrhů pod souhrnným názvem Festival Evolution sklidil velmi pozitivní ohlasy.

foto: PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců

foto: PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců25.
Dub

Ekologický aktivista a cestovatel se s návštěvníky festivalu Evolution 2013 podělil o své zážitky a zkušenosti o životě lidí v cizích zemích, vlivech současné civilizace na životní prostředí a možnostech trvale udržitelného rozvoje.

Stanislav Miler (vlevo) a Jakub Ditrich, majitel společnosti ekolo.cz, která v ČR propaguje elektrokola a šetrnou dopravu, foto: archiv Stanislav Miler

Stanislav Miler (vlevo) a Jakub Ditrich, majitel společnosti ekolo.cz, která v ČR propaguje elektrokola a šetrnou dopravu, foto: archiv Stanislav Miler
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz