Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
29.
Čvn

O plynech zamořujících vzduch okolo silnic a vlastně na celém světě se dnes mluví jako o něčem samozřejmém a běžném. coby zdroj nejen místních emisí už nikoho nepřekvapují. Možná proto po léta zapadaly informace o autech jako sekundárním zdroji znečištění jiného původu, než jen dýmu z výfuku.

Hybridní auta jako je např. tento vůz Toyota Prius+, využívají při brždění rekuperace energie, a proto tolik nezatěžují brzdové destičky, foto: Hybrid.cz

Hybridní auta jako je např. tento vůz Toyota Prius+, využívají při brždění rekuperace energie, a proto tolik nezatěžují brzdové destičky, foto: Hybrid.cz28.
Čvn

Titulem Evropské zelené město se mohou chlubit teprve čtyři vítězové. Aktuálně jej získal švédský Stockholm. Díky jakým inovacím se podařilo získat prestižní ocenění hovořil na konferenci Going Green 2012 Jon Möller.

Stockholm, největší a hlavní město Švédska, je mnohými považováno i za hlavní město Skandinávie, foto: Stockholm

Stockholm, největší a hlavní město Švédska, je mnohými považováno i za hlavní město Skandinávie, foto: Stockholm28.
Čvn

Největší hotel na Manhattanu, světoznámý Hilton, se zazelenal. Jeho střechu o rozloze 1480 m2 pokryla nově vysazená zahrada, která udělala z budovy zelení pokrytý ostrov v jinak šedivém newyorském centru. Střešní systém bude přirozenou cestou „lapat“ prachové částice a atmosférické polutanty, a tím prý lokálně přispěje ke zlepšení ovzduší.

Zelené inovace dlouhodobě pomáhají k budování "značky" Hilton ve světě. Zdroj: Hilton

Zelené inovace dlouhodobě pomáhají k budování „značky“ Hilton ve světě. Zdroj: Hilton27.
Čvn

Zástupci evropských měst v roce 2006 projevili vůli soutěžit ve své „zelenosti“, respektive v oblastech moderního městského života. Tato myšlenka se zalíbila i Evropské komisi a o tři roky později se začala cena Evropské zelené město udělovat. Pojďme se podívat na všechny dosavadní vítěze prestižní soutěže.

Hamburg se stal jedním ze nejšetrnějších měst Evropy, foto: European Green Capital

Hamburg se stal jedním ze nejšetrnějších měst Evropy, foto: European Green Capital27.
Čvn

Koncentrace chemických látek je v interiéru mnohem větší, než vědci dosud předpokládali. V kuchyni se nadýcháme až třikrát více zdraví rozhodně neprospívajících látek, než u rušné dopravní tepny, alespoň podle závěrů nové studie Sheffieldské univerzity (SU).

Čím větší utěsnění a izolace od vnějšího prostředí, tím větší expozice vůči polutantům z kuchyně. foto: QuickColor/sxc.hu

Čím větší utěsnění a izolace od vnějšího prostředí, tím větší expozice vůči polutantům z kuchyně. foto: QuickColor/sxc.hu26.
Čvn

V uplynulých dnech bylo představeno sedm vítězů čtvrtého ročníku soutěže . Ekologické Oskary získali velké firmy, místní samosprávy i úspěšní jednotlivci. Na začátku října se pak rozhodne o celkovém vítězi. Do hlasování se mohou zapojit i čtenáři…

V kategorii Kutil zvítězila světová rarita: dům, který se dokáže otáčet kolem svých os, foto: E.ON

V kategorii Kutil zvítězila světová rarita: dům, který se dokáže otáčet kolem svých os, foto: E.ON26.
Čvn

Polská firma Deep Ocean Technology (DOT) poodkryla roušku tajemství, která se vznášela nad projektem výstavby podmořského hotelového centra v Dubaji. Tím padla dlouhá bariéra mýtů, které se kolem stavby obytných podvodních disků vznášely. Není to totiž poprvé, co se o podobných stavbách v království ropy u Perského zálivu mluví.

Na hladině zůstane jen malý přístav a helipad pro hosty, vše ostatní zůstane skryto v hlubinách. Zdroj: deep-ocean-technology.com

Na hladině zůstane jen malý přístav a helipad pro hosty, vše ostatní zůstane skryto v hlubinách. Zdroj: deep-ocean-technology.com25.
Čvn

Kalifornie útočí na environmentální svědomí i peněženky svých občanů heslem „Pořiďte si zelenou, zatravněnou střechu, nebo vybudujte střešní zahradu – a ušetříte!“ Pravdivost tvrzení o úsporách, plynoucích z ozeleněných střech přitom dokládá na kalifornském modelu nová studie Rady pro ochranu zdrojů (NRDC) a Emettova centra klimatických změn.

Pořídit si zelenou střechu není až tak složité, a výsledná úspora je přitom hmatatelná. Zdroj: ecofriend.com

Pořídit si zelenou střechu není až tak složité, a výsledná úspora je přitom hmatatelná.Zdroj: ecofriend.com
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz