Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
30.
Lis

Společnost GreenData vznikla před rokem. Založili ji dva společníci, Zdeněk Maršál a Petr Hromádko. Jejich firma se úzce specializuje na služby pronájmu internetových serverů. Výjimečná je v tom, že celá myšlenka je postavena na co největší ekologické odpovědnosti a využívání tzv. zelené elektrické energie.

Unikátní pohled do tzv. serverovny společnosti GreenData, foto: GreenData

Unikátní pohled do tzv. serverovny společnosti GreenData, foto: GreenData30.
Lis

Vzhledem k tomu, jak rostou ceny nemovitostí a finanční krize sahá stále hlouběji do kapes každému z nás, může se stát, že budeme brzo bydlet v popelnicích. Ale nemusíme v nich nutně žít jako úplní bezdomovci, o čemž veřejnost přesvědčil ambiciózní umělec a architekt Gregory Kloehn. Vytvořil totiž plně obyvatelnou popelnici.

Obyvatelný kontejner v základním provedení. Zdroj: GreenMuze.com29.
Lis

Dlouho připravovaný projekt společnosti Nano Energies a kapely Tata Bojs se stává skutečností. Podařilo se sestavit první soběstačnou elektrárnu, která je složena z elektrických cyklogenerátorů – repasovaných starých , která jsou schopna v jednu chvíli dosáhnout výkonu přes 1 kW.

Tata Bojs na koncertě v Praze využití cyklo-elektrárnu o výkonu až 1kW, foto: Tata Bojs

Tata Bojs na koncertě v Praze využití cyklo-elektrárnu o výkonu až 1kW, foto: Tata Bojs29.
Lis

Nový koncept světla LuminAID může ulehčit život jak nejchudším obyvatelům planety, tak i osobám zasaženými přírodním neštěstím. LuminAID je jednoduché a odolné svítidlo, které může nahradit nebezpečné a zdraví škodlivé kerosinové lampy.

světlo LuminAID

světlo LuminAID28.
Lis

Jednoduchost hraničící s dokonalostí. Tak by se dala popsat myšlenka realizovaná v nigerijské vesnici Yelwa. O tom, že bytovou situaci, přebytek plastových odpadů a nedostatek financí na rozvoj vzdělání je možné vyřešit jedním elegantním tahem, se zde přesvědčili místní obyvatelé.

Stavba domu z PET lahví. Zdroj: GreenMuze25.
Lis

Solární a větrné elektrárny i další alternativní zdroje energie nemusí být nutně tou nejsnazší cestou pro budoucnost. Podle tiskové zprávy Společného výzkumného střediska (JRC), jejíž závěry uveřejnil i server ScienceDaily, hrozí Evropě možnost akutního nedostatku surovin pro výrobu šetrných technologií.

Větrná turbína - elektrárna - Česká republice, Krušné hory, foto: Ekobydlení.eu

Větrná turbína - elektrárna - Česká republice, Krušné hory, foto: Ekobydlení.eu24.
Lis

Svět, alespoň teoreticky, může do roku 2050 nahradit 80 % zdrojů energie obnovitelnými. Takové jsou závěry jednání Mezivládního panelu pro klimatické změny (IPCC), které probíhalo v Abú Dhabí. Na tomto jednání OSN potvrdila, že přijetí těch správných politických opatření může vést k radikálnímu snížení emisí díky zavádění alternativních energetických technologií. Proti změně kurzu ale stojí země hájící „ropné“ zájmy.

Uhelná elektrárna v Mělníce, foto: ČEZ

Uhelná elektrárna v Mělníce, foto: ČEZ23.
Lis

Kanada prosadila nové legislativní opatření pro výstavbu nákupních center. Komerční budovy s rozlohou nad 5000 m2 nyní musí mít střechu osazenou zelení. Důvodem opatření jsou energetické úspory. Obchodní domy společnosti Walmart a kanadské Tire se změně nebrání, i když náklady na pořízení zelené střechy prodražují její stavbu údajně o násobek původní ceny.

Walmart - návrh podoby zelené střechy obchodního domu, foto: Walmart

Walmart - návrh podoby zelené střechy obchodního domu, foto: Walmart
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz