Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
30.
Zář

Nové produkty založené na využití přinášejí inovace v celé řadě oblastí. Kromě zcela nových výrobků dochází ke zlepšování vlastností tradičních produktů využívaných v každodenní praxi většinou z nás. Přední česká inovativní společnost v oblasti s.r.o. vyvinula účinný prostředek na prodloužení životnosti řezaných květin.  
nanotechnologie květiny váza Advanced Materials JTJ30.
Zář

Pokročilé solární technologie jsou kompromisem mezi cenou a účinností. Příkladem můžou být používané na , které jsou výjimečně účinné (až 40 %), ale zároveň pro běžné smrtelníky cenově nedostupné. Snížit nepoměr mezi účinností a cenou slibují mnohé solární technologie. Jednou z nich jsou také nanokrystalické solární články. založené na nanokrystalech (nebo také kvantových tečkách) neposkytují takovou účinnost jako křemíkové články, ale díky levné výrobě a široké možnosti využití se jim věští velká budoucnost.  
solární články vesmírný satelit solární články29.
Zář

Nevýhodou , a vůbec prakticky všech , je notoricky známý fakt, že vyrobená elektrická energie musí být okamžitě přivedena do sítě. Zatím neexistuje způsob, jak ji levně, efektivně a ve velkém skladovat. Zajímavé řešení nabízí nový projekt mořské větrné elektrárny SeaTwirl, která nejenže vyrábí elektrickou energii, ale dokáže ji také na čas uložit. Díky propracované konstrukci, kdy se elektrárna de facto chová jako obrovský vodní setrvačník.  
SeaTwirl27.
Zář

Simon Dale nanávidí hypotéky. Jako novopečený otec rodiny se proto rozhodl, že zajistí svým vlastním způsobem. A svýma vlastníma rukama. Postavil nádherný přírodní, takřka ‚hobití‘ . S minimálními náklady kolem 3000 liber, tedy asi 90 000 Kč. 
nízkoenergetický rodinný přírodní dům Simon Dale26.
Zář

Zatmavovat sklo nemusíme jen pomocí záclon nebo . Již několik let existují okenní systémy, které dokáží elektronicky snížit světelnou propustnost samotného skla. Jde například o projekty SPD-Smart, Smart Energy Glass nebo RavenWindow. Podle výzkumníků z korejské university Soongsil a z Korejského elektrotechnického institutu jsou však podobné systémy drahé, nespolehlivé a vyžadují toxické látky pro výrobu. Korejští badatelé představili své vlastní řešení, které údajně podobnými neduhy netrpí.  
Smart Energy Glass23.
Zář

Kanadská federální komise pro geologický průzkum vydala zprávu o možnostech využití v zemi javorového listu. Ve zprávě se uvádí, že množství geo-energie ležící pod povrchem přesahuje miliónkrát (!) současnou energetickou potřebu . Vědci prohlašují, že pokud se podaří postavit alespoň 100 , bude zajištěna trvalá dodávka čisté elektrické energie pro celou zemi.  
geotermální energie v Kanadě22.
Zář

Záměr postavit si jako záložní zdroj elektrické energie jsem rozvíjel už před 10 lety. Mám na nainstalovány nejen na ohřev užitkové vody, ale i na přitápění. Po přijetí zákona o a po důkladné analýze jsem začal pracovat na projektu malé . Tubus vysoký 35 m, výkon 450 kW. Měla být vzdálena asi 1,5 km od mého bydliště. Dle oficiálních pramenů v těchto místech stával před 440 lety větrný mlýn.  
větrná elektrárna Wikov21.
Zář

a úsporné patří nerozlučně k sobě. Příkladem toho může být také instalace v kouzelném srubu ležícím mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Topení je zabudované v podlaze, a proto nenarušuje architektonické řešení a design interiéru.  
podlahové vytápění srub
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz