Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
28.
Čvc

Postavit či obecně vlastní bydlení za cenu 5000 Kč zní jako naprostá bláhovost. Ve střední Evropě, resp. v celém západní světě bezpochyby. Ale země jako , Malajsie, Afrika a spousta dalších míst na světě po něčem takovém doslova volají. Stamiliony lidí tam nemají přístřeší. Několik organizací proto vyhlásilo soutěž ‚$300 House‘ o návrh konceptu laciného domu za 300 dolarů pro rozvojové země. Zvítězil návrh Josepha Sandyho nazvaný ‚Hybrid House‘, čili hybridní dům.  
Hybrid House levný dům bydlení Indie27.
Čvc

, a a tepla. To jsou tři pilíře na kterých chce japonský průmyslový gigant nově stavět svůj byznys. V se tímto směrem začíná po nedávném orientovat čím dál tím více společností. Centralizované zdroje už totiž nemají na malých ostrovech na růžích ustláno.  
kogenerace Honda Japonsko26.
Čvc

Technologické firmy po celém světě pracují na nových výkonných a levných . Firma, která dovede do průmyslové výroby efektivní systém na ukládání elektrické energie, získá velkou část z mnohamiliardového trhu s bateriemi. Černým koněm v tomto závodě se může stát firma Aquion Energy, která vyvinula novou sodíko-iontovou technologii. Pojďme si ji představit. 

sodiko-iontová baterie25.
Čvc

V arizonské poušti se chystá stavba velké , a když říkáme velké, myslíme tím opravdu veliké! Chystaná mamutí elektrárna, bude se svou 800 metrů vysokou centrální věží, patřit mezi nejvyšší stavby světa. Chystaný projekt je dílem australské společnosti EnviroMission, která již nyní v hledá vhodné pozemky pro samotnou stavbu. 
sluneční komín EnviroMission22.
Čvc

mají oproti několik výhod. Dají se velmi rychle nabíjet či vybíjet a disponují prakticky neomezenou životností. Trpí ale i jednou zásadní nevýhodou. Vzhledem k bateriím mají stále malou kapacitu. Australští vědci z Monashské university vytvořili nový superkondenzátor, který může vše změnit. Stačilo k tomu málo – vhodně zkombinovat supermateriál a obyčejnou vodu. 

grafen a voda21.
Čvc

Jak šetřit ? První zásadou je nenechávat zbytečně zapnuté . Doma, při trošce pozornosti, není problém zásadu dodržovat. Pes je však zakopán jinde. Městské svítí bez jakéhokoliv omezení celou noc – bez ohledu na to, zda někdo pod je nebo není. Řešení jak snížit energetickou náročnost pouličního osvětlení se tak nabízí samo. Je jim technologie, která by podle potřeby snižovala nebo zvyšovala intenzitu osvětlení. 
chytré pouliční osvětlení20.
Čvc

je ekologická, difúzně otevřená stavební deska. Je lisována za vysoké teploty a tlaku z obilné slámy bez použití pojiv, polepená recyklovanou lepenkou. První desky se lisovaly po roce 1945 ve Velké Británii. Dnes jsou už běžně dostupné také u nás.  
ekopanely19.
Čvc

V Langenu v společnost otevřela nové vývojové centrum zaměřené na palivové články. To se zaměří na a velkých pro využití v domácnosti.  
palivové články pro domácnost Panasonic
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz