Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
30.
Čvn

Ne nebojte se, není to jen další zbožné přání. Naopak, je to realita nejbližších měsíců. Své díky směřujte čínské společnosti Suntech Power, která vyvinula levnější technologii výroby . Díky novému postupu výroby může cena křemíkových spadnout až o 20 %!  
“hybridní29.
Čvn

díky zachycují z ovzduší. Z lapeného CO2 využijí uhlík, který se následně stane součástí dřevní . Nezodpovězenou otázkou však dosud bylo kolik uhlíku obsahují stromy na planetě . Tápání ukončila americká vesmírná agentura , která vypracovala celosvětovou mapu zobrazující množství uhlíku uskladněného v lesích. 
“mapa28.
Čvn

V pořadí již třetí ročník soutěže oceňující projekty za šetrné využívání už zná své finálové projekty. Odbornou porotou prošlo více než dvě stovky přihlášených, z nichž do dalšího kola postoupilo po třech v každé ze sedmi kategorií. Vzhledem k tomu, že se jedná o zajímavou popularizaci našeho tématu, rozhodli jsme se připravit seriál, který jednotlivé projekty představí. “E.ON28.
Čvn

se . Od prvních konceptů uběhlo již několik let, ale stále žádný „solární notebook“ nevidíme na trhu. Až do dnešní doby. Korejský elektronický gigant již za pár dní uvede na trh první použitelný notebook využívající energii Slunce. Mějme naději, že stroj označovaný jako Samsung NC215S odstartuje novou éru v konstrukci přenosných počítačů.  
“solární27.
Čvn

Ne nadarmo se říká: „Kdo není v , ten jako by nebyl“. Platnosti tohoto pořekadla si je patrně vědoma i automobilová aliance , která zde hodlá na konci června otevřít své nové výzkumné centrum.   
Renault-Nissan Alliance27.
Čvn

fungující 24 hodin denně, 7 dní v týdnu? Ve španělské provincii Andalusie se staví elektrárna jménem Gemasolar, která tohle dokáže. Ptáte se, jak je to možné? Elektrárna bude paprsky koncentrovat pomocí obřích zrcadel do vysoké středové věže. Zde paprsky předají svou tepelnou energii zásobníku s . Naakumulovaná pak bude pohánět generátor i v průběhu noci.  

“solární24.
Čvn

Před pár dny byl v představen projekt elegantní výškové budovy nazvané Wuhan Greenland Center. Se svými 610 m bude třetí největší budovou v a čtvrtou na světě. Připomeňme, že rekord drží a bude ještě dlouho držet Burdž Khalifa vysoký 828 metrů.  
“wuhan23.
Čvn

Chemii dnes nalezneme snad v každé a ani víno není výjimkou. Při hledání biovína se neřiďte nápisy na lahvích, protože to, že byly vypěstovány k přírodě šetrným způsobem ještě nemusí neznamenat, že jde o skutečný bioprodukt. Jedinou jistotou je znak , takzvaná zelená zebra, kterou by mělo být právě biovíno označeno.  
biovíno sklenice vína
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz