Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
29.
Dub

Čínské investice do stavby nových udělaly Říši středu světovým lídrem na poli . Pokud vše půjde podle plánu, bude mít navíc na konci roku 2011 nainstalováno 58 GW ve větrných elektrárnách, což její pozici dále upevní. V následujícím desetiletí by měl instalovaný výkon větrných elektráren vzrůst až na rozmezí 150 – 230 GW. Takto by mohla v roce 2020 až 15 % svých potřeb elektrické energie získávat z .  
“Čína28.
Dub

Společnost Marks & Spencer uvedla na trh sadu ženského spodního prádla Autograph Leaves o kterém prohlašuje, že je zcela bez uhlíkové stopy. Nákupem podprsenky, kalhotek nebo podvazků zároveň přispějete k zalesňování na Srí Lance.  
oblečení Marks & Spencer uhlíkově neutrální podprsenka27.
Dub

Ukládaní ve velkém měřítku. Pokud budeme chtít v budoucnu rozvíjet , není jiná cesta, než problém skladování elektřiny vyřešit. Možný způsob nám ukazuje firma Gravity Power, která představila veřejnosti nový systém skladování elektrické energie nazvaný Gravity Power Modules. Systém využívající jednoduché mechaniky a gravitace má potenciál ukládat elektrickou energii až v řádu gigawattů.  

“Gravity27.
Dub

v každé české domácnosti. Realita blízké budoucnosti nebo utopie? Odpověď možná zná americká firma WindTronics, která v těchto dnech uvádí do prodeje kompaktní větrnou elektrárnu určenou běžným uživatelům nebo malým firmám. označovaná jako WT6500 je nabízena skrze autorizované prodejce po celém světě, a to včetně !  
“turbína26.
Dub

V předchozím článku o jsme nakousli téma jakým způsobem lze uložit problémový . Uvažovaná technologie CCS však potřebuje vhodné geologické podmínky, což její použití značně omezuje. Může to jít i jinak? Studenti z Michiganské university si myslí, že ano. Ve svých laboratořích představili zařízení s vlastním miniaturním komínem, na kterém demonstrovali systém trvalého uložení CO2.  
“systém26.
Dub

Většina lidí si již uvědomila, že čističky vzduchu jsou nezbytnou součástí našich domovů. Zejména proto, že se neustále zhoršuje stav už tak znečištěného ovzduší, a tím pádem roste počet lidí s chronickými respiračními onemocněními, alergiemi a astmatem.  
čistička vzduchu ionic care25.
Dub

Krásná budova kterou vidíte na obrázku níže bude součástí fakultní nemocnice právě budované v dánském Odense . Navrhlo ji studio Henning Larsen Architects. Architekti vytvořili projekt, jehož vlastní umístění, konstrukce a uspořádaní budov mají mít přímý vliv na pohodu a zdraví pacienta. Jak se jejích záměr osvědčí uvidíme v roce 2018, kdy bude celé zařízení uvedeno do provozu.  
“Odenská20.
Dub

Okno je okem domu a dotváří tak jeho celkový vzhled. Proč by tedy plastové okno muselo být nutně jen tuctově bílé? Už nemusí! Společnost Deceuninck rozšiřuje od poloviny dubna svoji nabídku barev profilů pro okna a dveře. Vybírat nyní můžete ze škály čtyřiceti barevných variant, které jsou trendové, nadčasové a atraktivní. Nebojte se tedy barev a experimentujte!  
okna Deceuninck Inoutic Forte
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz